הבלוג של מיקה אפלבאום

נושמת לרווחה

מנחת מיינדפולנס (שפת הקשב) לילדים. מעבירה הרצאות וסדנאות בנושא מיינדפולנס ו NLP למבוגרים. מתרגלת מדיטציות כבר כמה שנים טובות ומעבירה את זה הלאה. אוהבת לכתוב בכל נשמתי, ביומיום עוסקת גם בעריכה וכתיבת תוכן. בלוגרית בסלונה... +עוד

מנחת מיינדפולנס (שפת הקשב) לילדים. מעבירה הרצאות וסדנאות בנושא מיינדפולנס ו NLP למבוגרים. מתרגלת מדיטציות כבר כמה שנים טובות ומעבירה את זה הלאה. אוהבת לכתוב בכל נשמתי, ביומיום עוסקת גם בעריכה וכתיבת תוכן. בלוגרית בסלונה בנושאי גוף ונפש, תרבות, ספרות והחיים הטובים.

עדכונים:

פוסטים: 64

עוקבים: 6

החל מיוני 2013

“קומי תהיי“, הוא מופע של שש נשים רגילות לגמרי שנתנו לסיפור חייהן להוביל אותן, עד שהחליטו לקום ממנו ולהיות מי שהן היום והן קוראות גם לכן: קומו תהיו!

28/01/2017

שש נשים בגילאי 40 ומעלה עולות לבמה, לבושות בשמלות צמודות, חלקן רזות, חלקן קצת יותר מלאות, נראות גאות במי שהן ובתחושה שהכל אפשרי עבורן.
הן מתיישבות אחת ליד השניה, כל אחת קמה בתורה לספר את הסיפור שלה. מדובר בסיפורים שהרבה נשים מתמודדות איתם במהלך החיים: ילדים שגדלו פתאום, עבודה שנמאסה, עליה במשקל, חיי נישואים, מה היה עד עכשיו ומה מכאן ואילך. הן מספרות את הסיפורים בכנות רבה ובגאווה.
בכל סיפור יש משהו להזדהות איתו, בעיקר מועברת התחושה ,שהגיע הזמן שכל אחת תיקח את החיים שלה בידיים ותדאג לעצמה,  אף אחד אחר לא יעשה זאת עבורה. הרעיון מאחורי הסיפורים הוא לשים קצת מראה על החיים שלנו , להסתכל על עצמנו, להעיז, להיות מסוגלות יותר ולחיות את החלומות.
ברקע, בין הסיפורים, יש שקופיות עם קטעים משיריה של גלי עטרי, המבטאים את החיבור של כל אחת לעוצמות שלה:

“והים לא נרגע, רק גאה וגאה
את אוספת לאט את גופך
אנשים שפגשת שהיו בשבילך
ובן רגע נשארת מול צילך

את היופי שלך, את הקסם שבך
לא תוכלי לחלוק עם כולם
הסתכלי מסביבך תאהבי את עצמך
ושמרי את נפשך לעולם”
(מתוך “מהמרחקים”/ גלי עטרי וסגיב כהן)

עירית שובל ורדי, אחת מהמשתתפות, עולה לבמה ופותחת במשפט “אני מהממת, מיליון דולר”. רובנו לא רגילות להגיד לעצמנו משפטים כאלה, בכזאת כנות ואמונה עצמית, ואולי זה המסר העיקרי.
להזכיר לעצמנו מדי יום, כמה אנחנו טובות ומהממות. לדעת כמה אנחנו נפלאות ומסוגלות לעשות כל דבר שנרצה.

“הוציאי עכשיו מגירות מליבך
ורוקני רגשות משומשים
אולי תמצאי את אושרך, את כוחך שקברת עם הזמן בשנים”
(מתוך “מהמרחקים”/ גלי עטרי וסגיב כהן)

המופע מסתיים בכך, שחן אטלס, אחת מהנשים שמספרות על עצמן, אומרת שתמיד כששואלים אותה מה שלומה, מצפים שהיא תענה “הכל בסדר”, “רגיל” וכו’… במקום זה היא תמיד מפתיעה ועונה”סופר פנטסטי”. היא מבקשת מהקהל שישתף איתה פעולה, ומחלקת אותו לשני חלקים, מבקשת מכל צד להגיד הכי חזק שיכול “סופר פנטסטי” כשהיא שואלת מה שלומו. הקהל משתף פעולה, צועק, עומד, מוחא כפיים והמילה פנטסטי מהדהדת בכל האולם.
על מנת להעצים את הזדהות הקהל, הייתי ממליצה לשתף נשים מתוכו ולהזמין אותן לעלות לבמה, לספר כל אחת משהו טוב שהיא השיגה, או משהו שהיא שואפת להשיג או להיות. האפקט של שיתוף נשים נוספות בסיפור יכול מאד להוסיף למופע.

קומי תהיי3

המופע מרגש ומעורר השראה, בעיקר לנשים שרוצות ולא מעיזות: להתבונן פנימה, לאהוב את עצמן יותר ולהאמין שהן טובות בדיוק כפי שהן. כמו שאחת הנשים אומרת “קודם כל אני. אני דואגת גם לי, קמה להיות כמו שאני רוצה, כשאני חיה כך אני מאושרת וגורמת לכל מי שסביבי להיות מאושר… אני הכי הכי חשובה…”
הרעיון של קבוצת נשים שאינן שחקניות להרים מופע, שבו כל אחת מספרת את סיפורה ראוי להערכה רבה, בעיקר על הכנות והאומץ לעמוד ולספר סיפור אישי.
כל מי שקברה את כוחה במשך השנים, לא נתנה לעצמה את החופש לבחור לעשות מה שהיא רוצה, ואולי מרגישה שהגיע הזמן… המופע הזה בשבילה.

“קומי תהיי”
מופיעות: אלמה צ’לרו, חן אטלס, יפעת רביד, מזל שאול, עירית שובל ורדי, רחלה וייס
בימוי: אסף שלמה
קטע מתוך המופע:

embedded by Embedded Video

 

עוד מהבלוג של מיקה אפלבאום

להיוולד מחדש

הוא עומד מאחורי הדלת ואני לא פותחת. לא רוצה עדיין לקבל אותו. קבענו עוד כמה ימים, יש לי עוד כמה סידורים לעשות עד שנתראה. הוא דופק בחוזקה ואני אומרת לו "למה הקדמת? יש עוד שבועיים", והוא עונה "את כבר מוכנה". אני לא מוכנה, אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מי שטורח בערב שבת יאכל בשבת

בדרך כלל, או כמעט תמיד אני לא מהבשלניות. אף פעם המקרר שלי לא מלא בסירים, או שעל הגז מונח יותר מסיר אחד, בדרך כלל אורז לבן. כשמגיע יום שישי, בעלי שיחיה מכין לנו בצהריים תבשיל שעועית עם בשר או תבשיל חומוס מעולה. וכך אנחנו...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

להישאר או ללכת

התלבטויות מה כדאי ללבוש, את האדומה או השחורה? באיזה גן את ממליצה לשים את הילד? האם כדאי להביא עוד ילד לעולם? האם להיות עצמאית או שכירה?  התלבטויות כאלה, קטנות כגדולות הן חלק מהדיבור הפנימי שאנחנו מנהלות עם עצמנו פעמים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה