הבלוג של מיקה אפלבאום

נושמת לרווחה

אני מנחת מיינדפולנס למבוגרים וילדים. משלבת סדנאות מיינדפולנס עם כתיבה ככלי לביטוי עצמי. עובדת באופן פרטני ועם ארגונים גדולים שמשלבים את תחום המיינדפולנס בתוכם. בנוסף, אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי... +עוד

אני מנחת מיינדפולנס למבוגרים וילדים. משלבת סדנאות מיינדפולנס עם כתיבה ככלי לביטוי עצמי. עובדת באופן פרטני ועם ארגונים גדולים שמשלבים את תחום המיינדפולנס בתוכם. בנוסף, אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי אינטרנט, אתרים פנים ארגוניים, בלוגרית בסלונה בנושאי גוף ונפש, תרבות, לייף סטייל. הכתיבה היא אהבתי הגדולה והשילוב שלה עם מיינדפולנס הוא חיבור מנצח בעיניי.

עדכונים:

פוסטים: 76

החל מיוני 2013

לפעמים אנחנו יודעים שחסר לנו משהו, רק לא תמיד יודעים להסביר מה. ברצף היומיומי של הפעילויות והשיגרה שלא נגמרת, פעמים רבות אנחנו שוכחים לנשום. לא באמת שוכחים כמובן, רק מנצלים כמות כל כך קטנה מיכולת הנשימה שלנו, שהמושג “בקושי נשמתי היום” מקבל משמעות אמיתית.

זה נראה כזה פשוט, לנשום, מה הבעיה, זה הרי חלק אינטגרלי מאיתנו, מדוע דווקא בזה צריך לטפל, יש עוד כל כך הרבה כאבים, תחלואים ומכאובים שצריך לטפל בהם, למה דווקא בנשימה? אז זהו, ששם הכל מתחיל.

כחלק מהמסע שלי אל עצמי,  חייבת לעצמי מתנה קטנה (לא ידעתי שהיא תתגלה כגדולה), ללכת לסדנת Rebirthing. שמעתי על זה וגם קראתי קצת שמדובר בתהליך של נשימה מעגלית, צורת נשימה אחרת ממה שאנחנו מורגלים אליה ביומיום, אבל לא ממש הבנתי מה המהות שלה. הייתי בכל מיני סדנאות בנושא נשימות, אבל זו נראתה לי אחרת, סיקרנה אותי מאד.

בחרתי בסדנא שהתקיימה בלב תל אביב, במקום קסום שנקרא “פלא” והועברה על ידי עדי טרם, מטפל בנשימה, ריברסינג, הילינג וביו אנרגיה, שמעביר עוד הרבה סדנאות בנושא זה ובנושאים נוספים. היות ובסדנא מסוג זה עוברים תהליכים שעשויים להיות מטלטלים, כפי שיובהר בהמשך, יש צורך בתמיכה ובתחושת מרחב בטוח. לכן, יחד עם עדי היו “הלפרים” (עוזרים) שליוו את המשתתפים בסדנא והעניקו להם את אותה תחושת ביטחון שכה נחוצה.

מה זה ריברסינג?

ריברסינג הוא תהליך עוצמתי שמתבצע מתוך נשימות עמוקות ומחוברות שמתבצעות מהפה, ללא פער בין נשימה לנשיפה (בניגוד למצב הרגיל בו אנו נושמים מהאף ומוציאים מהפה (לנשימה יש כוח מופלאבריפוי ברמה הפיזית,נפשית ורוחנית. טכניקות שונות של נשימה מחוברת (ללא פער בין שאיפה לנשיפה) לאורך זמן, יוצרות מצע מדהים לריפוי חסימות פיזיות, הדחקות נפשיות, פחדים, טראומות, וכאבים, חרדות, מערכות אמונה מגבילות ועוד. במהלך חיינו, גופנו ונפשנו סופגים כאבים ופגיעות לרוב, כל אלו מצטברים בגוף ומתבטאים באנרגיה תקועה, חסימות, ושאר מזיקים. במקביל גם הנשימה שלנו הולכת ופוחתת. רוב בני האדם נושמים כ – 1/7 מיכולת הראות וחללי הנשימה, ורובנו מפתחים עצירה בין הכנסת אוויר להוצאתו. כל זה יוצר נשימה מינימאלית שמספיקה לתפעול מינימאלי של מערכות הגוף, האוויר הוא חיים, אנרגיית חיים זורמת דרך הנשימה של גופנו, ורמת החיוניות שלנו. קשורה קשר הדוק לאיכות וכמות נשימתנו.תהליך זה, בנוסף לשחרור העצום שהוא מביא, גם מטעין את התאים והמערכות בגופנו בחיים, מעמיק את יכולת הוויה שלנו, את יכולת המדיטציה שלנו והנוכחות בתוך הגוף

תחילת הסדנא

נכנסתי לאולם גדול, חבורה של 50 אנשים בערך ישבו במעגל, בגילאים שונים, עירוב של בנים ובנות, יחידים וזוגות שבאו ללמוד לנשום. באמצע האולם קטורת ונרות, מה שיצר תחושה מיסטית ומסקרנת, מעניין מה הולך להיות פה.
עדי התחיל את הסדנא בכמה דקות של הרפיה ונשימות, חיבור לעצמנו וניתוק מכל מה שקורה בחוץ.
הוא הסביר לנו, שבמהלך סשן הריברסינג אנו ננשום נשימות עמוקות ומחוברות דרך הפה, ללא פער בין נשיפה לשאיפה. התהליך אמור להתחיל להניע בגוף ובנפש תהליכים עוצמתיים שיחוו לרוב בכל רמות ההוויה. הזרימה המואצת של האוויר והאנרגיה יניעו בגוף שלנו את מה שחסום, תקוע, ותעלה דברים מהתת מודע אל המודע.

נכנסים לאוירה

על מנת להיכנס לסשן במלואינו, עדי חיבר אותנו לגוף באמצעות מוזיקה אנרגטית שהלכה והתעצמה. בהתחלה רקדנו והעלינו אנרגיות לקול המוסיקה, שהתקדמה והגיעה לטרנס קצבי ביותר, כל זאת כדי להטעין באופן מקסימלי את כל התאים בגוף לקראת הסשן עצמו.

כשהיינו בשיא האנרגיה, נשכבנו על מזרונים בעיניים עצומות והתחלנו לנשום ולנשוף דרך הפה. זה נשמע בהתחלה קצת מצחיק, כי כל אחד עשה קולות מוזרים (קצת כמו נביחות של כלב) וזה היה קצת לא נעים, מה יחשבו עלינו, אולם כשראיתי שכולם כך, באותו מצב, נוצרה תחושת ביטחון והעדר שיפוטיות.

החלק המיסתורי והמסקרן בכל זה הוא, שיכולתי לדעת, כיצד נתחיל את הסשן, אבל לא היה לי מושג מה יהיה במהלכו ואיך הוא ייגמר. רוב הסשן נעשה בשכיבה, ברקע מוסיקת טרנס שמכניסה עוד אנרגיות מטורפות לגוף וקצב נשימות בלתי פוסק דרך הפה.

להתמסר לעצמנו

בהתחלה היה קצת קשה להתמסר לתהליך, אולם ככל שעבר הזמן והמוזיקה גברה איפשרתי לעצמי התמסרות מוחלטת. פתיחת מרחב התודעה, תוך כדי נשימות ונשיפות בלתי פוסקות, החזיר אותי במחשבות לילדה שבי, לשלבים מסויימים בחיי, לחוויות שעברתי ועיבדתי אותן מחדש. נתתי לעצמי לבכות, לכעוס, לאבד שליטה על המחשבות שלי ואפילו גם צחקתי. המעבר מהמודע לתת מודע העלה כל מיני תמונות מהעבר, אמונות וחוויות שאת חלקן רציתי למחוק או לשנות ועם חלקן נוצרו לי תובנות חדשות לגבי העתיד.

בעזרת ה”הלפרים” שעברו בין כולם , הצלחתי אף יותר להתחבר לתהליך. הם נגעו בנקודות אנרגטיות שונות בגוף, טענו אותי באנרגיות מרגיעות והצליחו להחזיר אותי לאיזון. הם ידעו מתי להגיע, ליטפו, נגעו ברכות ונתנו תחושת ביטחון. ההנחיה המקדימה הייתה, שאם מישהו צריך משהו, שירים יד ואם המגע של ההלפרים לא רצוי, אז בסימן שהוסכם להגיד שזה לא מתאים. גם בלי שהרמתי יד או ביקשתי משהו, הם ידעו בדיוק רב מתי להיות לידי ולעזור והיה לזה ערך מוסף עצום, כמו מלאכים שריחפו בינינו ונתנו אבקת קסמים לכל אחד.

בשלב מסויים, אני, כמו רבים בתהליך, התמסרנו לתגובות הגוף. חלק זזו תוך כדי שכיבה, חלק רקדו בשכיבה, הזיזו רגליים וידיים לכל הכיוונים, וחלק שכבו קפואים, היו גם כאלה שקמו ורקדו וכאלה שנרדמו. הכל כמובן לווה בנשימה ונשיפה בלתי פוסקת דרך הפה.

עדי עודד אותנו לכל אורך הסשן לנשום ולנשוף בלי הפסקה, עם המון אנרגיה, להתמסר לתהליך. הוא ידע מתי להגביר את הקצב ומתי להאיט, היה מאד קשוב לאנשים ולאנרגיות באולם.

לאט לאט המוסיקה האטה את הקצב, הגוף היה רפוי לחלוטין. הנשימות נעשו יותר איטיות וחזרנו לכאן ולעכשיו בריאים ומשוחררים יותר.

לא ציפיתי שהתהליך יהיה כזה עוצמתי. לא ידעתי למה לצפות וטוב שכך. היעדר הציפיה הביא אותי להתחבר לכל רגע ורגע ולהיות מופתעת ממה שקורה.

כשהכל הסתיים הרגשתי באמת שיצאתי לעולם מחדש, עם תובנות חדשות, מוכנה לבאות J

אני מאד ממליצה על הסדנא הזו לכל אחת ואחד, זו מתנה נפלאה לחיים.

ריברסינג1

על “פלא”
לפני סיום, כמה מילים על המקום הקסום שמקרא “פלא” : מדובר על מקום שהוא באמת מופלא, כשמו, אשר נמצא במרכז תל אביב (רחוב ריב”ל 25) ומיועד לכל מי שליבו מבקש להיפתח, להתחבר ולאהוב. נערכות בו סדנאות, כנסים, הופעות ואירועים שמטרתם קידום האהבה דרך ערבות, סובלנות ונתינה. המקום מופעל על ידי קבוצה של מתנדבים מסורים וכולו ממומן מתרומותיהם של הבאים בשעריו, לכן גם עלות הסדנאות מאד סימלית

סדנת הריברסינג הבאה תתקיים ע”י עדי טרם בתאריך 1/6 ב”פלא”.

מצ”ב קישור לדף העסקי של עדי  ולסדנאות בנושאים נוספים אותם הוא מעביר

מצ”ב קישור ללוח הפעילויות המלא ב”פלא”


מיקה  אפלבאום | 
מטפלת ב NLP
לבלוגים קודמים לחץ כאן
לדף בפייסבוק: NLP שינוי קצר לזמן ארוך לחץ כאן
ליצירת קשר050-6507111

עוד מהבלוג של מיקה אפלבאום

להיוולד מחדש

הוא עומד מאחורי הדלת ואני לא פותחת. לא רוצה עדיין לקבל אותו. קבענו עוד כמה ימים, יש לי עוד כמה סידורים לעשות עד שנתראה. הוא דופק בחוזקה ואני אומרת לו "למה הקדמת? יש עוד שבועיים", והוא עונה "את כבר מוכנה". אני לא מוכנה, אני...

תגובות

פורסם לפני 7 years

מי שטורח בערב שבת יאכל בשבת

בדרך כלל, או כמעט תמיד אני לא מהבשלניות. אף פעם המקרר שלי לא מלא בסירים, או שעל הגז מונח יותר מסיר אחד, בדרך כלל אורז לבן. כשמגיע יום שישי, בעלי שיחיה מכין לנו בצהריים תבשיל שעועית עם בשר או תבשיל חומוס מעולה. וכך אנחנו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

להישאר או ללכת

התלבטויות מה כדאי ללבוש, את האדומה או השחורה? באיזה גן את ממליצה לשים את הילד? האם כדאי להביא עוד ילד לעולם? האם להיות עצמאית או שכירה?  התלבטויות כאלה, קטנות כגדולות הן חלק מהדיבור הפנימי שאנחנו מנהלות עם עצמנו פעמים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה