הבלוג של מיקה אפלבאום

נושמת לרווחה

אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי אינטרנט, פורטלים פנים ארגוניים, בלוגרית בסלונה בנושאי גוף ונפש, תרבות, לייף סטייל. הכתיבה היא אהבתי הגדולה. בנוסף, אני מנחת מיינדפולנס (שפת הקשב) לילדים. מעבירה סדנאות... +עוד

אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי אינטרנט, פורטלים פנים ארגוניים, בלוגרית בסלונה בנושאי גוף ונפש, תרבות, לייף סטייל. הכתיבה היא אהבתי הגדולה. בנוסף, אני מנחת מיינדפולנס (שפת הקשב) לילדים. מעבירה סדנאות לילדים, מנחה באופן פרטני ועובדת גם עם פגועי נפש. מתרגלת מדיטציות כבר כמה שנים טובות, מאד מאמינה בתועלות של תרגול זה ומעבירה את זה הלאה.

עדכונים:

פוסטים: 75

החל מיוני 2013

כמה נעים לעיתים להתרפק על זכרונות נעורים, במיוחד כשהם כאלה טובים ובמיוחד כשרואים כמה הולך ופוחת הדור הזה, המחובר לארץ, לערכיה, לנשמה שבה.
בספרו “נח”ל זורם במדבר” מביא המחבר, יוסי (יוסה) שמואלי, את תקופת הנעורים והבחרות שלו בארץ, בקיבוץ, ואת קורותיו של גרעין שהוא וחבריו, חברי תנועת השומר הצעיר, הקימו בראשית שנות השישים.
הספר מלווה את תהליך ההתגבשות של חלקי הגרעין השונים זה מזה עד מאוד.
הוא מתחיל בהיכרות עם חיי קיבוץ, ממשיך בחיי שיתוף בקומונה תל אביבית, בגיבוש בקיבוץ הזורע ומסיים בשירות צבאי בהיאחזות כרם שלום.

במרכז הספר עומד סיפור אהבה מיוחד במינו, אשר הולך ומתפתח מפרק לפרק, משולב עם חוויות מהווי הגרעין, עם סיפורים ייחודיים שאפיינו אותו ומעשי שובבות גובלים בהסתבכויות, שנלוו אליו.
הספר כתוב מנקודת מבט מאד אישית, המעוררת הזדהות עם האירועים ורצון לחזור רגע במנהרת הזמן לתקופה זו ולהיות שם גם. יש איזו תחושת התרפקות על ימים שתמו ורצון לשחזר אותם . גם להיות בארץ ישראל של אותה תקופה, תמימה יותר, נקיה וחפה ממניעים זרים שאינם אידאולוגיים.

נחל זורם במדבר

קבוצת החברים המתוארת בספר נשארה מגובשת עד היום, שומרת על קשר ועורכת כל שנה מפגשי גרעין ואף טיולים למיניהם שיוסי (יוסה) שמואלי אחד המדריכים בהם.

למען גילוי נאות, יוסי הוא אבא שלי. תהליך הכתיבה של הספר ארך כמה שנים בהפסקות ולווה בשינויים ועריכות רבות. הוא נכתב מתוך אמת פנימית ורצון להעביר את התחושות והאוירה של אותה תקופה למי שמכיר את הדברים וגם לקורא אשר רוצה לקבל מלבד היסטוריה גם הווי, רשמים ותחושת חיבור לימי הילדות ,הנעורים והבחרות.

הכתיבה שומרת על ייחודיות השפה העברית, דבר שכבר לא ברור מאליו בעת הזו, ומשמרת ביטויים ותיאורים שאנו פחות נחשפים אליהם היום בעת הזו, וזו גדולתה.

ממליצה בחום לכל אדם באשר הוא, במיוחד למי שהמילה הכתובה חשובה לליבו ותקופות אלה הם חלק בלתי נפרד מהווייתו.

הספר בהוצאת גוונים (טרקלין), נמצא בסניפי רשתות הספרים הגדולות ובחנויות הספרים הקטנות.

מיקה אפלבאום
לבלוגים קודמים לחץ כאן
לדף בפייסבוק: NLP שינוי קצר לזמן ארוך לחץ כאן
ליצירת קשר: 050-6507111

עוד מהבלוג של מיקה אפלבאום

להיוולד מחדש

הוא עומד מאחורי הדלת ואני לא פותחת. לא רוצה עדיין לקבל אותו. קבענו עוד כמה ימים, יש לי עוד כמה סידורים לעשות עד שנתראה. הוא דופק בחוזקה ואני אומרת לו "למה הקדמת? יש עוד שבועיים", והוא עונה "את כבר מוכנה". אני לא מוכנה, אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי שטורח בערב שבת יאכל בשבת

בדרך כלל, או כמעט תמיד אני לא מהבשלניות. אף פעם המקרר שלי לא מלא בסירים, או שעל הגז מונח יותר מסיר אחד, בדרך כלל אורז לבן. כשמגיע יום שישי, בעלי שיחיה מכין לנו בצהריים תבשיל שעועית עם בשר או תבשיל חומוס מעולה. וכך אנחנו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

להישאר או ללכת

התלבטויות מה כדאי ללבוש, את האדומה או השחורה? באיזה גן את ממליצה לשים את הילד? האם כדאי להביא עוד ילד לעולם? האם להיות עצמאית או שכירה?  התלבטויות כאלה, קטנות כגדולות הן חלק מהדיבור הפנימי שאנחנו מנהלות עם עצמנו פעמים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה