הבלוג של מיקי הראל

mickyharel

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית... +עוד

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית האמנים ע"ש זריצקי,בתל אביב "קשור היטב דצמבר 2011 נובמבר- דצמבר 2012"שירה על אובייקטים" מרכז קהילתי טבריה 15 חיפה ובבית העם רוטשילד ת-א פוליטיקה, שמאל נשואה.

עדכונים:

פוסטים: 89

החל מדצמבר 2012

מפלגה שפיה שלם עם מעשיה, מפלגת דעם היוצרת באמצעות ארגון העובדים דעם הזדמנויות עבודה לנשים ערביות, ומארגנת עובדים יהודים וערבים לשם מניעת תעסוקה פוגענית ובנגלדש הרחוקה שפערי המעמדות שלה טושטשו באמצעות יצירת מקורות פרנסה לנשים.

12/12/2012

12/12/2012

מיקי הראל

הבוחרים במפלגות המרכז הם חסרי משקל, משום שאינם נוקטים עמדה אמתית ומצפונית. הם יודעים נגד מי הם נוקטים עמדה אבל לא בעד מי… אפשר לחוש בחוסר אמפתיה, אידאולוגיה או מצפון, רכיבים שנזרקו לפח האדישות. הם נוקטים בהצבעה טקטית מבוהלת וחסרת מחשבה מעמיקה. המרכז הוא סוג של עיר מקלט, וכמובן לא לכל החיים. כמעט ודאי כי מי שהצביע למפלגת מרכז כלשהי בעבר לא יצביע לה בפעם הבאה אלא למתחרה שגונבת ממנה קולות, זו המניפולציה שלהם להשרדות, למשל לאחרונה הייתה זו שלי שעשתה עיניים לימין כדי לגנוב קולות מקדימה שהיא כבר בעצם פוסט מורטום. כמה פתטי! אותם אנשים טוענים כי הצבעתם היא אסטרטגית, הם יצילו את המצב, הם לא יתנו למפלגות גדולות וחשובות ליפול. האומנם זה כך? על זה נכתב פוסט מעולה בשם הצבעה אסטרטגית , כן או לא. (בנסיכת המדעים). 

http://www.sci-princess.info/archives/1691

חזון נפרץ הוא הטיעון בעניין אחוז החסימה, אך זהו טיעון חסר שחר, חסר השראה ושואף לקיבעון. למעשה הוא המצאה של מפלגות גדולות החוששות שיגנבו מהם הקולות, מדוע לתת הזדמנות הוגנת למפלגות קטנות ואיכותיות להכנס לכנסת אם אפשר לדחותן בטיעון הנ”ל? אבל הגיע הזמן שנתנער מהקלישאות ונתרום למאמץ להתרת הקשר הגורדי שהוא הקיבעון המדיני /חברתי, בכך שנבחר את המפלגה שמצעה ומעשיה חופפים ומתאימים לצווי המצפון שלנו.

לאחרונה חל שיפור ושינוי מהפכני בגישה לבחירה על פי המצפון וסביב הנושא נוצר שיח נרחב ברשת. בלוגרים רבים כותבים על כך והדברים יוצאים ישירות לרשתות החברתיות כהצהרות אישיות, קבוצתיות, פוסטים, אמירות ייחודיות ושירים. רבים מהאנשים שהתלוננו כי לא יוכלו להצביע למפלגה קטנה כדעם, בגלל אחוז החסימה, שוכנעו ממש בימים האחרונים כי זו היא מפלגתם, זה הוא ביתם האמתי וכי אינם יכולים להצביע למפלגות להן הצביעו בעבר כמו העבודה, מרצ או חד”ש למשל. סר חינן של אלו. בעיניי מרצ מחזיקה באג’נדה של מעמד הביניים ואינה פונה או מטפלת כלל בפועלים או בערבים תושבי הארץ. כשמרצ מטיפה לשתי מדינות לשני עמים, היא לא בוחנת את השאלה מהזווית של העם הפלסטיני. מה מגיע לו. הראיה החד צדדית, מהזווית היהודית בלבד, הפילה את מרצ  בפח של אוסלו, שבו תמכה על כלות למרות שהיה ברור כי אין בו מינימום שיכול לענות על זכויותיו הלגיטימיות של העם הפלסטיני. בעיניי זה לא שמאל! מצד שני קיימת חד”ש, שלא רק בעיית הייצוג האסימטרי המגדרי שלהם מאכזבת, אלא גם העמדה המעוותת של תמיכה בנשיא הצורר של סוריה בשאר אסד. כיצד ניתן לדבר על שחרור לפלסטינים ולתמוך בדיקטטור כמו אסד? רבים בשמאל מגיעים להכרה שמפלגת דעם היא האלטרנטיבה הפוליטית השמאלית המתאימה לרוח הזמן. הן בשל פעילותה הענפה למען המחאה החברתית, והן בשל תמיכתה ברוחות האביב הערבי.

החברים בדעם עובדים קשה למטרתם שהיא צדק אחד לכולם! כמפלגה עם בסיס אידאולוגי סוציאליסטי היא יזמה את הקמת ארגון העובדים מען המטפל בבעיות של מעמד הפועלים הן במגזר הערבי והן במגזר היהודי. מען מארגן עובדים בחינוך, בבתי ספר לאמנות, נהגי משאיות, מפעלים קטנים המעסיקים אנשים באופן שאינו הוגן, כמו שלילת הפנסיות של עובדים או כל סוג של העסקה פוגענית. דרכה של דעם מזכירה את הדרך שננקטה בבנגלדש. בעיניי מה שעושה ארגון מען לנשים הערביות הכלואות בביתן והחיות בחוסר כל, באמצעות מציאת מקומות עבודה עבורן בחקלאות והעצמתן של נשים אלו היא מלאכת קודש. עד שמען הציג את המודל שלו לתעסוקת נשים בחקלאות נשים נאלצו לצאת ולעבוד בחקלאות, בתנאים שהקצו להן קבלני עבודה (ראיסים). אלו היו מסיעים אותן דחוסות בטנדרים לשדות ולמטעים ושם הן עבדו תמורת  10-14 ש”ח לשעה ובלי תלוש או תנאים סוציאליים וגם ספגו לא מעט הטרדות מיניות מהן העלימו כולם עין, כי היה צורך בלחם על השולחן. מען מביא את אותן נשים לעבודה מאורגנת בשכר מינימום  ועם תנאים סוציאליים כחוק, כשכל אלו רשומים בתלוש. הדבר הביא להם משב אוויר צח. כי הן יוצאות מהבית באופן מכובד ומביאות יותר מלחם לשולחן! העצמתן בסדנאות מיוחדות שיוזם הארגון, מתבטאת בהענקת בטחון עצמי ואסרטיביות. דיבור על משפחה , יחסי מגדריים, אמצעי מניעה, טיפוח עצמי ויכולת להתבטא כאדם מן החברה ולא כאסירות בית.

עמותה נוספת הנקראת סינדיאנת הגליל גם היא ביוזמת דעם, מעסיקה נשים במפעל לייצור שמן זית ומוצריו בכפר כנא, המיוצרים כראוי ללא ניסויים בבעלי חיים ונמכרים בסחר הוגן , כך מקיימת העמותה סדנא למפעל לקליעת סלים יפהפיים בכפר מנדא.  כניסתן של הנשים לעבודה סוחפת אחריה נשים רבות דבר המשנה לאט לאט את פני החברה. ומדוע השוויתי לבנגלדש? משום ששם גם כן נעשה דבר מדהים. זוהי מדינה ענייה וצפופה ביותר אשר בשיטה כלכלית מעניינת הצליחו ליצור חברה שפעריה המעמדיים מצומצמים! באמצעות בנק פרטי הנוהג בשיטת “מיקרו בנק” המעניק הלוואות צנועות לנשים בעיקר, (הם סומכים על הנשים שיעשו לפרנסת ביתן , לעומת גברים שילכו לשתות את ההלוואות שיקבלו…) הלוואות כספיות שבאמצעותן הן פותחות עסקים קטנים ומפתחות אותן. מה שיכול להביא לחם לשולחן. על זה נוספת מגמת העצמתן של הנשים ודיבור על אמצעי מניעה . דבר הנותן להן את האפשרות לתכנן את הילודה (וזוהי מדינה מוסלמית).

ארגון העובדים מען וסינדיאנת הגליל  עורכים מדי שנה את תערוכת לחם ושושנים, תערוכה מרהיבה  של מאות יצירות אמנות הנתרמות על ידי אמנים חדשים וכאלה הנמצאים בשורה הראשונה. היצירות נתרמות כדי לממן את פרוייקט התעסוקה לנשים בחקלאות ובענפים אחרים . אני גאה להיות שותפה לפרוייקט הזה, לתרום מיצירותיי ולכתוב על אמנים שהצבור לא תמיד מכיר.

דיוקן של מנהיגת פועלים, מפגן של ה1 במאי בכפר קרע 2012

עוד מהבלוג של מיקי הראל

תצוגה מקדימה

I ROBOT

    אמש בגב האומה חזיתי במה שנתן השראה לסרטי מדע בדיוני רבים. הרובוט שנראה כבן אנוש, מושלם, יפה,  עור אחיד, קול אחיד ונבוב, יצור שיצקו בו דעת ובינה מלאכותית. והוא...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לאישה יפואית ערבייה תהיה נוכחות פורצת דרך ומיטיבה עם העיר הזאת

רשימת "עיר ללא גבולות" הרצה למועצת העיר תל -אביב היא רשימה שונה וייחודית רשימה מורכבת רחבה ומעניינת שנוצרה מתוך היכרות של אישים בעיר עם מפלגת דעם לאחר מערכת הבחירות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

שעירים לעזאזל - מוטסים עלי מנהיג הפליטים מדרפור, לחולות

    את פני הבוקר הזה קבלתי בידיעה שמבחינתי ועוד רבים כמותי היא נוראה והרת משמעות הידיעה שמנהיג קהילת הפליטים מדרפור, שהוא פליט דרפורי מוכר ובעל תעודת פליט...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה