הבלוג של מיקי הראל

mickyharel

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית... +עוד

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית האמנים ע"ש זריצקי,בתל אביב "קשור היטב דצמבר 2011 נובמבר- דצמבר 2012"שירה על אובייקטים" מרכז קהילתי טבריה 15 חיפה ובבית העם רוטשילד ת-א פוליטיקה, שמאל נשואה.

עדכונים:

פוסטים: 89

החל מדצמבר 2012

אין מראה טובה יותר מהכביש סיפור אישי קטן סיפור ציבורי גדול

22/03/2013

קברניטי הכביש /  ארץ שבוייה בידי נהגיה.

האם הרגיש מי מכם את חווית האריה והעכבר? יכולה להעיד על עצמי שאכן כן, חוויתי! הרגשה של מי שנקלע למלכודת מוות בכביש שבה ההורג הפוטנציאלי אינו מתכוון באמת להרוג אותך, אבל כן הוא לוקח בחשבון שמישהו יכול להיהרג מפעולת הנהיגה שלו.

מעשה שהיה כך היה – לפני ימים ספורים בשעה שחיכיתי מאחרי אוטובוס שיסיים ל”העמיס ולפרוק” את נוסעיו בתחנה, חיכיתי לו בסבלנות והתפלאתי שלקח זמן רב כל כך, להפתעתי החליט נהג האוטובוס לעשות רברס בתחנה שוקקת אדם ומכוניות מקום לנסוע קדימה כי רצה לעקוף מכונית שהפריעה לו להתקדם, הוא התנגש במכוניתי וחרף העובדה שצווחתי וצפצפתי בכל הכוח גם גרר אותי 2 מטרים במסלולו המעוות עד שנעצר. ישבתי הלומת רעם כשלבי עובד שעות נוספות ברגע אחד מהחוויה הנוראה של מפלצת גדולת ממדים שעולה על רכבי הקטן ודוחפת אותו תוך כדי קימוט מתון לאחור, למזלי המהירות הייתה נמוכה. לאחר שהתעשתי עודדתי עצמי לצאת ולבקש פרטים מהנהג. זה לא היה מובן מאליו, משום שהפחד ריתק אותי לכיסא ושום הגיון לא עבד שם.

ראיתי בחור צעיר מתקדם קוממיות לעברי, הוא הציג עצמו כנהג וניסה מידית להפוך את היוצרות בשיטת מצליח הידועה. טען שאני אשמה, הוא לא עשה לי דבר ואני התנגשתי בו מאחור. הבטתי בו בבוז ומשטמה והצעקות של הכעס לא אחרו לבוא,. היו שם עדות ראייה שישבו בתחנה ובהו מבלי לזוז או רצון לעזור, הייתה גם בחורה אפריקנית שככל הנראה נבהלה מהאפשרות שאקרא למשטרה וכששאלתי אותה אם ראתה מה קרה נשאה רגליה וברחה. תוך כדי דיבור עם הנהג הגיע מצידו השני של הכביש גבר בגיל העמידה שנראה נרגז ביותר . הוא ניגש לנהג וצעק עליו שיתבייש כי ראה הכל. הוא רשם לי את פרטיו. ביקשתי ממנו לחכות שהנהג ימסור אף הוא את פרטיו, אך הנהג לא מיהר להעביר את פרטי הביטוח שלו. בסופו של דבר, אחרי הרבה שידולי נשמה שלא עזרו לו נכנע ונעתר. כשהלך העד המהימן שלי ניגש הנהג וברב חוצפתו האווילית אמר:  ”נשמה, את מבינה שיש לך אוטו קטן ואני לא יכול לראות אותך בכלל.

אז עם אידיוטים כאלו מנהלים כאן את התחבורה הציבורית למה עוד אפשר לצפות? הלב שלי דפק בעוצמות וחשבתי שהוא הולך להתקמט כמו האוטו. רק שתבינו איזה הגיון ברזל יש כאן לאנשים, מי שלא רואה מה יש מאחוריו עושה רברס, מה יש לו להפסיד, הוא גדול מספיק ואת הנזק של אחרים אפשר לפתור בשידול והרבה דיבורי סרק.  תחשבו מה היה קורה אם למשל היה שם אדם, סביר להניח שמה שנותר היה  לדבר עם נשמתו. הנהג שידל אותי בכל צורה לבוא להסדר אישי וכיסוי הוצאות. לא רציתי לגזול את פרנסתו, למרות שאני משוכנעת שאני טועה כי מין הראוי להוריד חלאות ומשוררי נשמה כאלו מהכביש. ועכשיו תראו לאן אני מגיעה עם כל זה. כשאני מדווחת לביטוח מסתבר לי בכל מקרה שמאחר והנזק אינו גדול וחברת האוטובוסים מתנהלת שנים עם סיפורים כאלו בעצם עדיף לי מיקי העכבר להוציא  את הקוץ מכף רגלו של האריה!

לא עבר יום מהמקרה שלי על הכביש שאין לי ספק שהוא חמור אני מוצאת את הפוסט הזה בפייסבוק

“ארץ נטולת רחמים:
מי שמתחיל עם פלסטינים גומר עם יהודים [כולל סבתות וסבים].

שלום!!
בבקשה תנסו לשתף את האירוע שקרה לסבתא שלי אתמול עם חברת אגד תעבורה!

סבתא, שתיחה, בת 80 עלתה אתמול סביבות שעה 16:00 לקו 4 מאשדוד בסיטי לכיוון תחנה מרכזית,מרחק של קילומטר..
היא עלתה עם הרב קו אך לא היו לה ניקובים, נזכרה שבואותו יום קנתה חופשי יומי והראתה את זה לנהג.

באותו רגע הנהג התחיל לצעוק עליה, איך היא לא מתביישת, איך היא משקרת בגיל כזה ומנסה לעבור בלי לשלם.
אציין שסבתא שלי מעולם לא ניסתה לעשות דבר כזה, אישה הגונה שבחיים לא הייתה מנסה לחשוב לעשות דבר כזה (במיוחד שמדובר על כרטיס פנסיונר בתוך העיר!!! מחיר זעום של כ3 שקלים).

אבל הלוואי הסיפור היה מסתיים שם, הנהג לא נתן לה לרדת בתחנה שהיא הייתה צריכה!!! ועוד איים עליה במשטרה אם היא תרד!! סבתא, שגם לא דוברת עברית הרגישה חוסר אונים עצום ונאלצה להמשיך אתו עד התחנה המרכזית.
שם הנהג קרע את הכרטיס שלה מול הפנים ובתנועה מזלזלת אמר לה לרדת מהאוטובוס.

סבתא הגיעה הביתה ברגל, עם דמעות בפנים.

בבקשה תשתפו ע”מ שמקרים כאלה לא יחזרו על עצמם!!

ממש תודה רבה לכולם: סבתא ביקשה להגיד תודה לכולכם ושאין צורך לקלל את הנהג, היא לא רוצה שיפטרו אותו כי בטח גם לו יש משפחה לפרנס, היא רק מבקשת שהנהג יתנצל על האירוע.”

רוצים לשמוע עוד?

עוד מהבלוג של מיקי הראל

תצוגה מקדימה

I ROBOT

    אמש בגב האומה חזיתי במה שנתן השראה לסרטי מדע בדיוני רבים. הרובוט שנראה כבן אנוש, מושלם, יפה,  עור אחיד, קול אחיד ונבוב, יצור שיצקו בו דעת ובינה מלאכותית. והוא...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לאישה יפואית ערבייה תהיה נוכחות פורצת דרך ומיטיבה עם העיר הזאת

רשימת "עיר ללא גבולות" הרצה למועצת העיר תל -אביב היא רשימה שונה וייחודית רשימה מורכבת רחבה ומעניינת שנוצרה מתוך היכרות של אישים בעיר עם מפלגת דעם לאחר מערכת הבחירות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

עבודה ותקווה – מה בין מפלגת דעם לבנגלדש.

12/12/2012 מיקי הראל הבוחרים במפלגות המרכז הם חסרי משקל, משום שאינם נוקטים עמדה אמתית ומצפונית. הם יודעים נגד מי הם נוקטים עמדה אבל לא בעד מי... אפשר לחוש בחוסר אמפתיה, אידאולוגיה או מצפון, רכיבים שנזרקו לפח האדישות. הם...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה