הבלוג של מיקי הראל

mickyharel

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית... +עוד

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית האמנים ע"ש זריצקי,בתל אביב "קשור היטב דצמבר 2011 נובמבר- דצמבר 2012"שירה על אובייקטים" מרכז קהילתי טבריה 15 חיפה ובבית העם רוטשילד ת-א פוליטיקה, שמאל נשואה.

עדכונים:

פוסטים: 89

החל מדצמבר 2012

ניהול הסכסוך הפך לפעמי משיח. מלים כמו סבב וניהול הסכסוך, הן פצע פתוח שאינו שואף לפתרון, כיוון שהוא הפתרון.

09/07/2015

 

הסיפור שלי מתחיל בכל סבב במקלט הציבורי שהוא גם הסטודיו שלי. ולמעשה בימי שלום  נשכחת העובדה המוזרה הזו שיום בהיר אחד צפירות יפלחו את האוויר ובה בשעה אאלץ לפנות את המקלט שמגן עלי בימי שלום ולרוץ לחדרי מדרגות כדי להגן על עצמי מפני האיום שאינו ודאי או ברור אבל בהחלט קיים. במהלך הסאגה האחרונה גם כתבתי יומן שירי של חוויות השמירה על המקלט שהייתה קשה בהרבה מהשמירה על עצמי. בעיקר היות והנוער המקומי בשכונה הרצלינית טובה ונחשבת מצא במקום כר נרחב לאפשרויות של ונדליזם. משהסתיים ה”סבב” הרהרתי בפתיחת תערוכה מצויורי הנוער שהתכוונו לפגוע בי בעיקר. וגם לשחרר את הפיצוץ ההורמונלי שלהם ממש לפני שהולכים לצבא כדי להצטרף לסבב הבא. לצערי נותרתי נטולת אנרגיות להרים תערוכה כזו למרות החומרים המגוונים שהשאירו לי.

מלחמות, סבבים, מבצעים או מה שנקרא בשם הכולל ניהול הסכסוך הפכו למובן מאליו. אין בכוונתי לנתח את דעתי או את הנסיבות המובילות, על כל אלו כבר כתבתי בעבר. הרבה לפני שהחלו הפעולות הצבאיות .ממבצע שובו אחים ועד לאחרון ימי המנהרות. למה שיש לי לומר על היאר צאייט הזה נתתי ביטוי בציורים שאותם אני מעלה כאן. רובם השתתפו בתערוכות שהתקיימו בתל אביב , במכבים ובערב שבו הן הוקרנו בירושלים מטעם מגזין האמנות “ערב רב” עם אמנים נוספים שביטאו את תחושות המלחמה שלהם ונוצר שיח מעניין.

הציורים הם תיעוד בהשראת צילומי עיתונות.

מתחילת המבצע הרגשתי את האבסורד אותו צבעתי בסדרה של ציורי “שעות מתוקות” בהן חיילים ומפקדיהם צולמו על רקע שקיעות נוגות וזריחות זוהרות…

מאוחר יותר הדגשתי יותר את זוהר המדבר והאבק המתאבכ שהפך לריבוא ניצוצות כדברי המשורר הלאומי שלנו. שורות החיילים הפכו לצלליות באור הבוהק.

בהילולת הקרב כשרב העם נרתם לדגל בעיוורון של פטריוטיזם זמני, עוד אפשר היה להבין את ההתנהלות העדרית שבאה לטשטש עקבות העוול ולבנות סוג של תקווה. אך כשמצב זה נמשך וגורר עם שלם בבחירות חסרות תוחלת ובבזבוז משאבים לטובת סדרי עדיפויות שאינן כוללות את האזרחים, אין סיבה להניף שום דגל כי הרוח מתאיינת.

במהלך המלחמה למרות נפילות רבות של טילים גם באזור המרכז ובעיקר צפירות אינסופיות, לא הרגשתי בהלה. נזעקתי כי לא הרגשתי את ההצדקה לכל זה ולא ראיתי סוף למצב. גם בימים אלו לא מרפה מערכת ההפחדה והשיטה של ליבוי  היצרים והפחד עד לשיא שבו מתחילים התותחים לרעום.

על דאעש ושאר שדים באזור אני לא צריכה הרצאות מלומדות גם לא פחות מהן. די ברור שמצב העולם כולו ומצבנו בתוכו הדרדר. העדר מוסריות ועודף “מוסריות” שמקורה בדתות כמו האיסלם והיהדות מביאות למצב שהוא חדל פרעון במונחים של היום.

דבר נוסף שאתייחס אליו הוא ציור המנהרות. אותן התחלתי לצייר ב-2012 ומאז המשכתי לציירן לפרקים. עד שנערמה סדרה של מנהרות שנראתה כנבואה שהגשימה את עצמה.

את הניתוחים והדעות החלטתי מזה זמן להשאיר לעיתון הארץ ואחרים ולעיתונות החופשית. באלו מתקיימת טחינה מסיבית של המצב ואני ערה לכל המתרחש. גמלה בי החלטה להתייחס אל ההתרחשויות מהמקום האישי וממה שהמקום הזה מוציא ממני בכלי הביטוי השונים.

ואחרית דבר אתמול בבוקר פגשה אותי שכנה למקלט הסטודיו שלי ושאלה אם הכל שקט ומסודר במקלט. עניתי שבינתים דבר לא השתנה היא ספרה לי על מעשה “הגבורה” האחרון שלה . קבוצה של מעשני נרגילות ועוד התמקמו סביב המקלט באחד הערבים והיא קראה לשיטור המקומי שפיזר אותם אבל בעילום שם כי היא מפחדת מנקמנות וזה עוד צד מדהים של החברה כיום. ואחרי שניה אמרה תתכונני יש לי הרושם שבקרוב יתחיל סיבוב נוסף. צחקתי ונסעתי משם. אולי משום שכביכול המתיקה לי סוד.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של מיקי הראל

תצוגה מקדימה

I ROBOT

    אמש בגב האומה חזיתי במה שנתן השראה לסרטי מדע בדיוני רבים. הרובוט שנראה כבן אנוש, מושלם, יפה,  עור אחיד, קול אחיד ונבוב, יצור שיצקו בו דעת ובינה מלאכותית. והוא...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לאישה יפואית ערבייה תהיה נוכחות פורצת דרך ומיטיבה עם העיר הזאת

רשימת "עיר ללא גבולות" הרצה למועצת העיר תל -אביב היא רשימה שונה וייחודית רשימה מורכבת רחבה ומעניינת שנוצרה מתוך היכרות של אישים בעיר עם מפלגת דעם לאחר מערכת הבחירות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

עבודה ותקווה – מה בין מפלגת דעם לבנגלדש.

12/12/2012 מיקי הראל הבוחרים במפלגות המרכז הם חסרי משקל, משום שאינם נוקטים עמדה אמתית ומצפונית. הם יודעים נגד מי הם נוקטים עמדה אבל לא בעד מי... אפשר לחוש בחוסר אמפתיה, אידאולוגיה או מצפון, רכיבים שנזרקו לפח האדישות. הם...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה