הבלוג של מיקי הראל

mickyharel

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית... +עוד

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית האמנים ע"ש זריצקי,בתל אביב "קשור היטב דצמבר 2011 נובמבר- דצמבר 2012"שירה על אובייקטים" מרכז קהילתי טבריה 15 חיפה ובבית העם רוטשילד ת-א פוליטיקה, שמאל נשואה.

עדכונים:

פוסטים: 89

החל מדצמבר 2012

“עיר ללא גבולות” רשימה הוליסטית, מורכבת וערכית שאנשים בעלי קוד מוסרי גבוה ושאיפה לכלכלה נכונה

15/10/2013

רשימת “עיר ללא גבולות” הרצה למועצת העיר תל -אביב היא רשימה שונה וייחודית

רשימה מורכבת רחבה ומעניינת שנוצרה מתוך היכרות של אישים בעיר עם מפלגת דעם לאחר מערכת הבחירות לכנסת.

אנשים אלה חברו לאסמא אגברייה זחאלקה מנהיגת דעם בשל ההכרה בצורך לפרוץ גבולות כלכליים, מוסריים, תרבותיים ואתניים בכל התחומים האפשריים

במקום השני מועמדת אמילי מואטי יוזמת הרשימה, פעילה פמיניסטית ויועצת אסתרטגית. במקום השלישי אורלי פלדהיים מפיקה ופעילת זכויות אדם שנודעה בפעילותה חסרת הפניות והנדיבה עם הפליטים, שעיריית תל אביב ניערה מהם את חוצנה, במסגרת מרק לוינסקי.

בנוסף שותפים לרשימה מצבת של אנשים מתחומי העשייה, האקטיביזם החברתי, זכויות האדם ואמנות:

סופיה טרוטוש ארגמן, מנהלת קשרי ממשל ומדיה בארגון “Mind of peace” ומראשי המאבק לשחרור צמח הקנאביס.

נועה אסטרייכר, עתונאית ופובליציסטית.

סיגל אביבי מגשרת וופעילה בקהילת האריתראית בדרום תל אביב.

רן צלר סוכן אמנים, רן מרותק לכיסא גלגלים ורוצה לפעול לטובת נגישות לנכים בעיר.

ישי גולן, שחקן (שיחק בתפקיד ראשי בסדרה חטופים) וחבר באיגוד השחקנים של ישראל.

דן חיימוביץ’, צלם ופעיל חברתי.

עיר ללא גבולות היא רשימה הוליסטית ומוסרית במהותה הקושרת קצוות רבים הזקוקים לטיפול נמרץ בעיר.

חשיבות עליונה יש לתת ליצירת הקשר הנכון בין מגדליה הגבוהים של העיר לבין הדרום הכי נמוך של תל אביב. מגדלי העיר גורפים ממון רב ומעשירים את העירייה בסכומי ארנונה לא מבוטלים, המושקעים בחזרה בצפון. כך גם הפיכת כל פיסת קרקע לנדלן יוקרתי במקום בניית דיור לאוכלוסיה החלשה.  לא יתכן שעירייה עשירה זו תפעל ותטפח את אזורי הצפון והמרכז הנקיים מעוני ותזניח את האזור העני שנינטש להירקב ולהפוך למקור של מחלות ופשיעה.

חובתה המוסרית של העירייה ליצור מצב של חיים נורמליים ברחובות הדרום, להאיר אותם, לנקות אותם, לשפץ ולטפח את הגנים בהם כך גם לתת מענה הולם לחינוך באזורים אלו. והחשוב מכל לאפשר לזרים ולפליטים האריתראים והסודנים שנקלעו בה בצוק העתים עבודה הוגנת ואפשרות להתפרנס. כך שיוכלו להוכיח שגם הם יכולים לתרום לעיר כצרכנים וכאנשים המשתלבים באוכלוסיה.

לרשימת עיר ללא גבולות חבר גם מותסים עלי פליט מדרפור בסודן הנמצא כבר 6 שנים בתל אביב. הוא דובר עברית שותפת וערבית בחור שופע נינוחות וקסם אישי. מותסים  למד גאולוגיה והתקבל ללימודי משפטים בארה”ב. הוא הופתע למצוא אנשים המעוניינים לדבר עמו ועם חבריו הפליטים ולעזור להם. כך חבר לרשימה אך אינו יכול היות רשום בה פורמלית משום שהוא חסר ויזה. אך אין זה מונע ממנו לייצג את אנשיו מדרום העיר ברשימה.

עיר ללא גבולות תפעל כדי לצמצם את הפערים המעמדיים בעיר, לתת מענה כלכלי נכון ושוויוני ולתת מענה לדיור שהוא בעיה קשה בעיקר לצעירי העיר. היא תפעל לרידוד הפערים העצומים בחינוך, לתת מקום לאמני העיר המתגנדרת כעיר של תרבות ואמנות אך אינה מקצה משאבים עבור אמניה ואלו מתקשים לפעול בה.

לפעול להסרת המקף בין יפו לתל אביב  השוואת משאבים והקצאתם גם לתושבי יפו והדרום ולא רק לתושבי הצפון שלא במקרה הם מתומכיו הנלהבים של רון חולדאי. יש צורך לחלק נכון יותר את העוגה על מנת שלא להשאיר המונים מבני העיר מחוץ למעגל הכלכלה ההוגנת.

במצע הבחירות שלו לא כלל חולדאי את יפו… כללי המשחק ישתנו מקצה לקצה אם תיכנס למועצת העיר אישה יפואית ערביה. דברים לא יוכלו להישאר כפי שנוהלו עד היום, באדישות פושעת כלפי אוכלוסיות מודרות. אין ספק שלאישה יפואית ערבייה תהיה נוכחות פורצת דרך ומיטיבה עם העיר הזאת.

במסגרת הפעילות לקראת הבחירות היה לי העונג להיות בפנל שהתקיים בבית הספר הדמוקראטי “קהילה” בגבול של יפו ותל אביב, השתתפו בארוע ילדים שבחרו להתעניין בבחירות לעירייה עם אנשי הרשימות לעירייה. כל אחד מן הנציגים שטח את דבריו בפני הילדים. אסמא אגברייה זחאלקה בחרה לספר לילדים משל על ברבורים באגם שהנמשל שלו הבהיר את הצורך בשוויון ואחווה. לאחר הפנל הילדים התבקשו לבחור בנציגות שלהם למועצת העיר ולשמחתנו הגדולה נבחרה עיר ללא גבולות במקום הראשון בין הרשימות שהגיעו.

עוד מהבלוג של מיקי הראל

Thumbnail

I ROBOT

    אמש בגב האומה חזיתי במה שנתן השראה לסרטי מדע בדיוני רבים. הרובוט שנראה כבן אנוש, מושלם, יפה,  עור אחיד, קול אחיד ונבוב, יצור שיצקו בו דעת ובינה מלאכותית. והוא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

עבודה ותקווה – מה בין מפלגת דעם לבנגלדש.

12/12/2012 מיקי הראל הבוחרים במפלגות המרכז הם חסרי משקל, משום שאינם נוקטים עמדה אמתית ומצפונית. הם יודעים נגד מי הם נוקטים עמדה אבל לא בעד מי... אפשר לחוש בחוסר אמפתיה, אידאולוגיה או מצפון, רכיבים שנזרקו לפח האדישות. הם...