הבלוג של מיקי הראל

mickyharel

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית... +עוד

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית האמנים ע"ש זריצקי,בתל אביב "קשור היטב דצמבר 2011 נובמבר- דצמבר 2012"שירה על אובייקטים" מרכז קהילתי טבריה 15 חיפה ובבית העם רוטשילד ת-א פוליטיקה, שמאל נשואה.

עדכונים:

פוסטים: 89

החל מדצמבר 2012

האם הורים צריכים להקריב את רווחתם, את רכושם ושארית חייהם לטובת ילדיהם? כלכליסט יצא עם כתבה בנושא “ערוץ החמצן הסודי של מעמד הביניים שלנו”

28/06/2013

הרחמנות וטיפוח הנסיכים הם תכונה שרצה בגנים…
זו לא הפתעה כלל שהורים יהודים דואגים לילדיהם יותר משהם דואגים לעצמם, כך היה וכך יהיה. אבל חישבו לרגע על הפן המאד לא חינוכי של זה. אותם הורים יתכן ויגיעו לגיל מופלג, וילדיהם יצקצקו בלשונם ויאמרו, צער גידול הורים… לא בטוח שבאמת גם יצרו או ירחמו על הוריהם. במרץ השנה הוצאתי פוסט על הישיש מרמת גן.
איש ערירי ובודד למרות שיש לו משפחה וילדים ובלי כחל ושרק איש מהם לא רצה לטפל בו. איש גם לא רצה להעבירו למוסד סיעודי או לבית הורים למרות מצבו הקשה ומוגבלויותיו. מאחר וכדי לעשות זאת היו צריכים לעשות הסכם עם הביטוח הלאומי ולמכור את דירתו שהייתה כל הונו ורכושו לטובת התשלום לבית ההורים. וכך הם היו נותרים בלי ירושה… בסופו של עניין יצאו כתבות ולחץ ציבורי מספיק שהכריח אותם לעשות את המעשה הנכון לקחת אותו תחת חסותם ולהעבירו לטיפול בבית הורים.
ומה עושים הורים שאין להם מספיק כסף לעצמם או פנסיה למשל?
אני פנסיונרית אבל לא חולמת להפסיק לעבוד כי אין לי פנסיה. יש לי דירה לא מי יודע מה, קומה שלישית בלי מעלית ומחכה לגודו עם תמא 38,השכנים מושכים כבר עשר שנים והקבלנים מרמים בערבויות!
מה אני אמורה לעשות למען הנסיכים?
למזלי הם לא באים לא בדרישות ולא בטענות. סביר להניח שיודעים שאין להם למה…
אבל דבר אחד אני יכולה לומר בפה מלא. בני הקטן שיודע שאין לו למה לצפות כאן לא ישאר בארץ, זה עצוב, אבל זו עובדה
ככה זה מתחיל ולדעתי בסופו של יום יעזבו עוד רבים ומצוינים את המדינה.
היה מעולה אם הורים לא היו מוותרים על חייהם, כך אולי היו יוצרים מצב שילדיהם יפסיקו לתלות את יהבם ברב טמטום במנהיגים צעירים חסרי בגרות כמו לפיד או במנהיגים אימורטליים  כמו ביבי.
איש מהמנהיגים הללו לא יבוא לעזרתם , נהפוך הוא כפי שהמדינה דורשת את תמיכת ההורים כשילדיהם הולכים לשרות חובה בצה”ל וזה גם לא מהיום.
בתי הספר שהיו חינוך חינם , למעשה לא היו חינוך חינם… כך גם המדינה לא דואגת לדיור ציבורי, ושנים שעודדו נדבות ובתי תמחוי לעניים על חשבון הציבור.  כך מצפה המדינה ל“ערוץ החמצן הסודי של מעמד הביניים” שיחזיק כאן גם את הדור הבא. אני ממליצה לכולם, לכו לראות את הסרט רן. וחשבו על בנותיו של המלך ליר. הגיע הזמן להוציא את היד של המדינה מהכיס של כולם. גם זהו מס שההורים משלמים. מס אהבתם לבניהם. מס דאגתם שיהיה להם משך, כי הילדים הם העתיד. אבל עד מתי יוכלו ההורים המתרוששים להמשיך את מפעל הצדקה והנדבה הזה על חשבון עתיד חייהם המאוחרים?

עוד מהבלוג של מיקי הראל

תצוגה מקדימה

I ROBOT

    אמש בגב האומה חזיתי במה שנתן השראה לסרטי מדע בדיוני רבים. הרובוט שנראה כבן אנוש, מושלם, יפה,  עור אחיד, קול אחיד ונבוב, יצור שיצקו בו דעת ובינה מלאכותית. והוא...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לאישה יפואית ערבייה תהיה נוכחות פורצת דרך ומיטיבה עם העיר הזאת

רשימת "עיר ללא גבולות" הרצה למועצת העיר תל -אביב היא רשימה שונה וייחודית רשימה מורכבת רחבה ומעניינת שנוצרה מתוך היכרות של אישים בעיר עם מפלגת דעם לאחר מערכת הבחירות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

עבודה ותקווה – מה בין מפלגת דעם לבנגלדש.

12/12/2012 מיקי הראל הבוחרים במפלגות המרכז הם חסרי משקל, משום שאינם נוקטים עמדה אמתית ומצפונית. הם יודעים נגד מי הם נוקטים עמדה אבל לא בעד מי... אפשר לחוש בחוסר אמפתיה, אידאולוגיה או מצפון, רכיבים שנזרקו לפח האדישות. הם...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה