הבלוג של מיקי הראל

mickyharel

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית... +עוד

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית האמנים ע"ש זריצקי,בתל אביב "קשור היטב דצמבר 2011 נובמבר- דצמבר 2012"שירה על אובייקטים" מרכז קהילתי טבריה 15 חיפה ובבית העם רוטשילד ת-א פוליטיקה, שמאל נשואה.

עדכונים:

פוסטים: 89

החל מדצמבר 2012

עבר חג החירות היהודי ונפתחו מוסדות העירייה. יצרתי קשר עם מחלקת הקשישים ברמת גן ועם האישה שהפיצה את דבר העזרה לישיש המוזנח מז’בוטינסקי, ואלו התשובות שקיבלתי. בגוף הפוסט ישנו מכתב פניה לעזרה ומי שיכול ומוכן לעזור יבורך… אני עדין חושבת שיש כאן מוסדות ומשפחה שאילו הם תפקידיהם! פרשת הישיש עברה תהליך, ציינתי כאן את התכתובת של האנשים שטפלו בישיש ומקווה שמכאן יראו פני הדברים טוב יותר. עכשיו אני מוכנה לומר שאכן כל ישראל ערבים זה לזה וגם מוסדות המדינה והמשפחה הקרובה שהם האחראים האמתיים לישיש.

03/04/2013

זוכרים את הישיש מז’בוטינסקי? (רמת גן)
כן הישיש האומלל שנמצא פגוע ברגלו מוזנח ומתבוסס בצרכיו?
ובכן פניתי הבוקר לעיריית רמת גן בבקשה לדעת האם השתנה דבר. מה הם עושים למען הישיש? האם הנושא מטופל?
מנהלת מחלקת קשישים חזרה אלי רק כדי לומר לי שאינם מוכנים למסור פרטים לכל אחד, ושהיא חושבת שהכול בטיפול כפי שהיה כל הזמן. כלומר הוא הוזנח כל הזמן וממשיך להיות מוזנח. הנושא רגיש ואי אפשר לתת מידע בגלל הפרטיות של המשפחה המזניחה ושל העירייה שמטפלת “כמה שצריך בגדר האפשר” ושל המדינה שאינה אוכפת חוקים אלמנטריים. הקשיש למעשה כעת בחסדי הציבור. והרי לכם החוצפה הנוראית של ממשלת ישראל על מוסדותיה העליונים ועל אלו המפוזרים המוניציפליים ותת מוסדותיהם ברווחה ולקשישים.
היא ניסתה לפתור אותי בקלות. אני אמרתי לה מצדי שבגין היותי בת לאימא חולת אלצהיימר אני מכירה לא מעט את הנושא של ביטוח לאומי ואת העובדה שאלצהיימר ומחלות זקנה מחייבות לקיחת אפוטרופסות וכך גם האפוטרופסות של המדינה מחויבת בפיקוח על האפוטרופסים המידיים שהם המשפחה של הזקן. היא אמרה לי שזה נכון כשזה נוגע לאלצהיימר אבל הזקן הזה הוא אחראי למעשיו ואינו מוגבל. לא עזרו לי כמה טיעונים פלסטיים על מצבו שהצבתי בפניה כמראה.

פניתי ליעל חיון בפייסבוק שיצרה קשר עם השכנה של הזקן המטפלת כרגע בנושא והיא הוציאה מכתב שבו מפורט כל הסיפור נכון לעכשיו מאת המתנדבים המטפלים בו.
להלן המכתב:

שלום חברים,

בשם האב (הקשיש) והמשפחה ברצוננו להודות לכל האנשים שהגיעו ותרמו מזמנם, ניקו , רכשו מוצרים, דאגו והכי חשוב הפיצו אור ואהבה בדירתו. תודה מיוחדת לחן על היוזמה ולריקי על הפיקוד.

מצבו של האב החמיר בחודשיים האחרונים, הוא חולה במחלות רבות בניהם : אלצהמייר מתקדם, בעיה בריאות, בעיות דם, אי שליטה בסוגריים, לחץ דם גבוהה, שומן עודף ונפיחות ברגליים.

משפחתו עושה את מרב המאמצים לטפל בו ובצרכיו, דואגים לשלומו ורווחתו ככל הניתן , חשוב לציין כי מעמד המשפחה מוגדר כסוציו אקונומי נמוך כך שהטיפול באב המשפחה הפך ליקר וכמעט בלתי אפשרי. כמו כן לפני מספר שנים בחר האב לגור לבד , במהלך השנים נעשו ניסיונות רבים להתקרב אליו ולעזור לו, אך האב בעל רצון לעצמאות ויש לו “כבוד” כך שאינו מעוניין שידאגו לו או לשקול מעבר לבית אבות, למרות הכל המשפחה מתערבת ודואגת לו למרות רצונותיו.

ביתו הקטנה עושה עבורו הכל , היא הולכת איתו לרופאים, בדיקות מיוחדות, לרווחה, מטפלת בכל ענייני הביטוח הלאומי , קניות לבית, ניקיונות, רחיצה וכו’. בנוסף ישנה עזרה מביטוח לאומי של ניקיון הבית שלוש פעמיים בשבוע של שעה. אך למרות הכל זה עדיין לא מספיק.

לאחר שחן מצא את דוד יושב בצרכיו באמצע הלילה ובוכה הבנו שמצבו הדרדר והוא זקוק לעזרה סיעודית צמודה של 24 שעות או בית אבות סיעודי, בשל מחלת האלהצמייר האב אינו מודע למצבו הבריאותי וחושב שהוא עדיין בחור צעיר שיכול להתמודד לבדו.

נשמח לקבל כל ייעוץ והכוונה לגבי בתי אבות לא יקרים, הנחות\ מימון לטיפול סיעודי של עובד זר.

כמו כן מי שרוצה לעזור ולתרום אנחנו צריכים בשביל האב:
חיתולים XXL
ביגוד במידה XXL
מכונת כביסה
תנור

דרכי התקשרות :
[email protected]

050-2470631

תודה על כל העזרה
אנשים טובים כן ירבו כמוכם
בברכת חג שמח
המשפחה.
Like ·

אכן חבורה נפלאה של אנשים טובים. אבל האם לא נכתב כאן בפירוש שהזקן הוא במצב מתקדם של אלצהיימר? והאם באמת זה הפתרון, האם שוב זורקת המדינה את האחריות על כתפי האזרחים טובי הלב שיעשו בשבילה את העבודה?
יעל כתבה לי שלדעתה במקום להוציא כעסים על מוסדות המדינה עלי לשלוח אנרגיות טובות או לקום ולעזור פיזית (בסגנון בתי התמחוי החדשים שבטח יצמחו כאן קל מהרה גם בגלל המצב הכלכלי הירוד).
ואני שואלת שוב, האם זוהי אחריות של בודדים בעם עם שאר רוח, זמן ויכולת?
האם יש סיבה לקיום מדינה אם מוסדותיה אינם מתפקדים?
האם נוכל להמשיך ולחיות על אנרגיות קוסמיות מצוינות של אנשים שמשוכנעים שזה הפתרון, או דרך איזה ספר ידע, קארמות ושאר ירקות?
מנהלת מחלקת הקשישים חזרה אלי שוב בעניין האלצהיימר:
לדבריה הקשיש לא לוקה באלצהיימר, ואין לו בעיה של שליטה בסוגרים, זוהי גוזמה וכאן היא מסנגרת בחוזקה על משפחתו של הישיש שעליה לתבוע את אלו שכתבו שיש לו אלצהיימר ואי שליטה בסוגרים, כי זוהי פגיעה בכבודו, כלומר עכשיו האשמה נופלת על כתפי אנשים טובים שניסו וממשיכים לעזור לישיש והשכנה המארגנת אותם. כן גם טוענת שהייתה באותו ערב בביתו והוא לא התבוסס בצרכיו… ומה שאני מרגישה מהשיחה הזו שהיא מטאטאה את הלכלוך מתחת לשטיח והכל לבן וצח. כעת יש לנו ישיש שמשפחתו מסוכסכת ואולי אף נושאת רגשות רעים כלפיו בגלל היסטוריה משפחתית. ואי אפשר לכפות עליהם דבר למעט דרישה להעבירו לבית אבות ציבורי על חשבון קופה ציבורית וחובת מזונות להורים על הילדים , הנאמדת על פי מצבם הכלכלי. כל זה בתנאי שהישיש אכן נכנס לבית אבות.
טענה נוספת ששמעתי מפיה היא שהייתה הגזמה גדולה בתיאור מצבו של הישיש באותו ערב ובכלל וכי העזרה שקיבל במידה לא מועטה גם הזיקה. למשל היא לא רואה מדוע הוא זקוק לחיתולים ככתוב במכתב הפניה לציבור כי הוא שולט בסוגריו. היא לא רואה מדוע ניקו לו דברים מהבית למשל כל שמרטוט שאליו היה קשור, כאן התמתן קולה והיה רווי אמפתיה. וכן אני מבינה את זה משום שלאנשים יש סנטימנטים. השאלה באיזה מצב היו כל השמרטוטים אליהם היה קשור.
ולסיום, השורה התחתונה שלה היא אל תעשו יותר מדי טובות ואנחנו במחלקת הקשישים בעירייה נעשה כמיטב יכולתנו במסגרת האפשר, כמו שעשינו כל הזמן…

שלחתי את הפוסט הזה לחבורה של האנשים שטיפלו בנושא, ונעניתי היום:

היי מיקי,
תודה על הדאגה יקירתי
כרגע המשפחה פועלת למצוא לקשיש בית אבות מתאים , בינתיים בתור פתרון זמני הבת תעבור לגור איתו עד שנמצא.
ביטוח לאומי והרווחה מסכימים להכניס אותו לבית אבות בתנאי שיקבלו את הפנסיה החודשית שלו קצבת הזקנה כל הכסף בבנק ושיעבוד ביתו מה שיותיר את הקשיש חסר כל .
המשפחה כעת תיקח פיקוד ולא תסמוך על הרווחה כפי שעשתה בעבר.

אני חושבת שהאנשים הטובים האלו פעלו בצורה הנכונה ביותר שאפשר וגם גרמו לבת לקחת אחריות. ביקשתי שיהיו אתי בקשר אם יהיה צורך בעזרה להבא. אני לא יודעת אם הפוסטים והכתבות עזרו אני יודעת שהאנשים נהגו בהגיון ובאחריות מרבית. ונכון שלדבריהם הישיש יהיה מחוסר כל אבל כל מה שהיה לו כשאינו יכול לקחת אחריות על עצמו וחייו בבדידות המשפילה הזו מביאים אותו למצבים בלתי אפשריים, כשמשפחתו אינה עושה מספיק וסומכת על מחלקת הרווחה שכנראה לא עשתה דבר זה לא פתרון. רכוש וכסף נועדו לשרת את האדם ולא האדם אמור לשרתם. טוב עשו וטוב שדברים זזו. מקווה שזה אכן מביא את הסיפור למקום טוב יותר ושלא ייפול שוב בין הכיסאות!

עוד מהבלוג של מיקי הראל

תצוגה מקדימה

I ROBOT

    אמש בגב האומה חזיתי במה שנתן השראה לסרטי מדע בדיוני רבים. הרובוט שנראה כבן אנוש, מושלם, יפה,  עור אחיד, קול אחיד ונבוב, יצור שיצקו בו דעת ובינה מלאכותית. והוא...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לאישה יפואית ערבייה תהיה נוכחות פורצת דרך ומיטיבה עם העיר הזאת

רשימת "עיר ללא גבולות" הרצה למועצת העיר תל -אביב היא רשימה שונה וייחודית רשימה מורכבת רחבה ומעניינת שנוצרה מתוך היכרות של אישים בעיר עם מפלגת דעם לאחר מערכת הבחירות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

עבודה ותקווה – מה בין מפלגת דעם לבנגלדש.

12/12/2012 מיקי הראל הבוחרים במפלגות המרכז הם חסרי משקל, משום שאינם נוקטים עמדה אמתית ומצפונית. הם יודעים נגד מי הם נוקטים עמדה אבל לא בעד מי... אפשר לחוש בחוסר אמפתיה, אידאולוגיה או מצפון, רכיבים שנזרקו לפח האדישות. הם...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה