הבלוג של מיקי הראל

mickyharel

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית... +עוד

אמנית, ציור/רישום/ שירה /מחשבות /כתיבת מאמרים לימודי עיצוב פנים, טכניון חיפה לימודי ציור מונטגומרי קולג' פנסילבניה ארה"ב . מדרשה לאמנות ברמת השרון מלמדת ציור סדנה וסטודיו בהרצליה ילידת הארץ תערוכות אחרונות בית האמנים ע"ש זריצקי,בתל אביב "קשור היטב דצמבר 2011 נובמבר- דצמבר 2012"שירה על אובייקטים" מרכז קהילתי טבריה 15 חיפה ובבית העם רוטשילד ת-א פוליטיקה, שמאל נשואה.

עדכונים:

פוסטים: 89

החל מדצמבר 2012

הבושה – מדינת ישראל שנטשה את מדיניות הרווחה שלה יוצרת מצבים אבסורדיים בהם אין שום פיקוח על חייהם של קשישים שילדיהם נוטשים אותם אף הם. סיפור הקשיש מרמת גן הוא אות אזהרה לבאות. חייבים לשים קץ לאדישות הממלכתית המטילה את כל הנטל הסוציאלי על כתפי האזרחים, או נכון יותר לומר על כתפיהם של אנשים טובים!

28/03/2013

שלשום נפתחה פרשה עכורה ומעציבה מאד בפוסט של פייסבוק, אודות קשיש ברמת גן שחבורת צעירים גילתה במקרה. החבורה עלתה במדרגות של בניין מגורים ודלת אחת הדירות הייתה פתוחה, מתוכה נשמע בכי ואנחות, הם הציצו פנימה וראו קשיש עירום מתבוסס בצרכיו. בדירה שקשה לתאר את מצב הזוהמה שבה. הם החלו לברר את המצב וגילו שלקשיש בת . טלפנו אליה והיא הודיעה שתגיע למחרת לבדוק… הצעירים עזרו לקשיש שנפגע ברגלו ולא יכול היה ללכת בכוחות עצמו ניקו כמה שיכלו ופרסמו את הידיעה. כבר אתמול בערב הופץ מספר טלפון של שכנה בבניין שהחליטה לקחת פיקוד ולעזור.

ראיתי הבוקר בתכנית של אורלי וגיא כי אנשים טובים הגיעו וטיפלו בדירה ועושים תורנויות, זוהי מגמה נהדרת ואני מורידה את הכובע בפניהם, השאלה שלי היא אחרת. האם זה לא יוצר תקדים ונותן לגיטימציה לבנים של קשישים פשוט לשמוט כל אחריות על הוריהם , הסידור הזה יכול להפוך למשהו נוח מאד עבור פגעי אדם כאלו! ישנם קשישים רבים כאלו, האם אין חוק שיכול לכפות על הילדים את הטיפול בהוריהם, או לפחות טיפול סביר? בטלוויזיה אמרו שאי אפשר להאשים את העירייה הנפלאה של רמת גן, מדוע? הם היו צריכים להפעיל עובדים סוציאליים וערכאות בעניין.

אני מבוגרת ואמי שהיא חולת אלצהיימר היא בטיפול של אישה נפלאה מהפיליפינים 24 שעות ביממה ובשבתות אני מחליפה אותה כי מגיע לה לצאת. במקרים שאיני יכולה להגיע מביאים מטפלת נוספת וזה לא פשוט להשיג מישהי מתאימה. היא גרה רחוק ממני ואחותי שגרה קרוב נושאת בנטל הפיקוח על התנהלות ביתה של אמי כבר 15 שנים . אנחנו קיבלנו עלינו אפוטרופסיות על פי הוראת רופא . האפוטרופסות של המדינה היא סמכות מחייבת שצריך לדווח לה על כל הוצאה וכל דבר שנעשה גם בריאותית עם הקשיש.  לא היינו צריכים שמישהו יעמוד עלינו עם שוט. דואגים לאימא גם לחברה, אמי והמטפלות שלה משתתפות בכל אירוע משפחתי, היא מתחילה לא לזהות אנשים אבל מקומית בהחלט נהנית להיות שם.  אחותי שמה לב לכל שינוי הכי קטן או לכל הזנחה הכי קלה מצד המטפלת. נאבקנו קשה להשיג מטפלת טובה ובשנים האחרונות מבחינה זו אנו מרוצות, כעת היא בחופשה של חודשים בפיליפינים וישנה מחליפה, בגלל מחלתה ובגלל שמתקשה להתרגל למטפלת הזמנית אמי מכה אותה מדי פעם, (חולי אלצהיימר יכולים להיות אלימים ). אנחנו צריכים לפצות את המטפלות כספית מעבר לשכרן הקבוע שיש בו אגב זכויות סוציאליות ואיננו מנסים לגזול אותן. ישנו גם הפיקוח ההדדי שלנו כאחיות והתייעצויות בקשר להמשך. יש לי אח בקנדה שעוזר כספית בחלקו אבל אינו יכול לעזור פיזית. הקושי בטיפול והשגחה בישישים עצום, אבל אלו הם ההורים שלנו.

הקשיש ברמת – גן הוא אב ל5 ילדים. ילדיו מתרצים את הבעיה בכך שרוצים לשולחו למוסד והוא מסרב, זהו תירוץ כמובן משום שאפילו מוסדות עירוניים גרועים מאד עולים ממון רב ואם זו מגמתם והוא מסרב, מדוע שלא יביאו לו  תמורת תשלום הולם מטפלים ומנקים לבית!

אגב בעבר עלה על הפרק במשפחתי עניין העברתה של אמי לדיור מוגן טוב, במקום שיהיה באמצע מבחינת קירבה ביני לבין אחותי. אמי הסכימה ורצתה אך התחרטה והודיע שהיא רוצה להישאר בביתה עד יום מותה. נאלצנו להתיר החוזה עם המקום. מאז אנחנו לא רוצות להעבירה  למוסד כל עוד שמתאפשר לה לחיות רגיל עם מטפלת בביתה שאליו היא רגילה. ולמי שלא יודע בסביבה שחולה אלצהיימר מכיר הוא אינו הולך לאיבוד. וטוב לו. זה בהחלט גם מאריך ומשמר את חייו, שינוי הוא  עוול עבורו.

צלצלתי הבוקר אל השכנה הטובה שנתנה את מס’ הטלפון שלה, היא אמרה שהדברים הם כעת תחת שליטה ושהעירייה מעורבת ושולחת עזרה נוספת לבית הקשיש. היא מצדה ארגנה צוות גדול של אנשים שחלקם כבר באו לנקות ולעזור בדירתו. אמרה שאתקשר מאוחר יותר משום שיש לה כבר מספרי טלפון רבים והיא מתקשה לארגן את כולם. אכן יפה מאד מאד מצדה ומצד כל אותם שנותנים כאן תמיכה.  אך השאלה היא שוב, ולאורך זמן? כמה זמן יוכלו האנשים לעזור כאן והאם זו אחריותה של השכנה והמלאכים הטובים שרוצים לעזור? אני לא מורידה כאן כהוא זה מכבודם, אלא שואלת אם מדינת ישראל רוצה שוב ליצור את מה שיצרה בשנים קודמות שבהן הוקמו בתי תמחוי כפטריות אחרי הגשם. (זו אמנם מסורת יהודית  של ערבות הדדית שהוקמה עוד בימי התלמוד והמשנה). אך אנו חיים כאן ועכשיו במדינה מסודרת ומתוקנת, האם כך צריכה להתנהל מדינה וכך צריכות להתנהל רשויות שגובות מסים מהאזרחים?

זוהי המדיניות הקפיטליסטית שהופכת אותנו למעשה למדינת עולם שלישי המייצרת רווח לעשירים ורעב וסבל לעניי עירה. משליכה את הרווחה והסיעוד לאשפה, או על כתפי האזרחים המשלמים עבור שרותים אלו. בושה וחרפה למדינה שאינה מפקחת כלל על תושביה ועל ילדיהם המזניחים כך את הוריהם. מקווה שהפתרון במקרה הזה ובעוד מקרים רבים של אחרים ימצא ובמהרה. אמנם יפה לשמוע בבוקר השכם את המשפט כל ישראל ערבים זה לזה, אבל האם זה כיסוי נאות לשערורייה?

עוד מהבלוג של מיקי הראל

תצוגה מקדימה

I ROBOT

    אמש בגב האומה חזיתי במה שנתן השראה לסרטי מדע בדיוני רבים. הרובוט שנראה כבן אנוש, מושלם, יפה,  עור אחיד, קול אחיד ונבוב, יצור שיצקו בו דעת ובינה מלאכותית. והוא...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

לאישה יפואית ערבייה תהיה נוכחות פורצת דרך ומיטיבה עם העיר הזאת

רשימת "עיר ללא גבולות" הרצה למועצת העיר תל -אביב היא רשימה שונה וייחודית רשימה מורכבת רחבה ומעניינת שנוצרה מתוך היכרות של אישים בעיר עם מפלגת דעם לאחר מערכת הבחירות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

עבודה ותקווה – מה בין מפלגת דעם לבנגלדש.

12/12/2012 מיקי הראל הבוחרים במפלגות המרכז הם חסרי משקל, משום שאינם נוקטים עמדה אמתית ומצפונית. הם יודעים נגד מי הם נוקטים עמדה אבל לא בעד מי... אפשר לחוש בחוסר אמפתיה, אידאולוגיה או מצפון, רכיבים שנזרקו לפח האדישות. הם...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה