הבלוג של מיכל זוהר - סיפורים ודברים אחרים

michelzohar

אשה,אמא,רעיה,בת, אחות. כותבת, מספרת סיפורים, בעלת דעות בלתי חתרניות אבל מחבבת תיאוריות קונספירציה. בעלת העסק ׳מילה טובה: כתיבה שעובדת׳

עדכונים:

פוסטים: 39

החל ממאי 2010

 2018 life in virtual

אחרי שעזבתי את עולם העבודה של שמונה עד חמש, עברתי לעולם הווירטואלי של עשרים וארבע שבע. ומה לא נאמר על העולם הווירטואלי? שהוא מזויף, שהרשתות החברתיות גורמות נזק, שהן מנתקות אנשים מהעולם האמיתי, אמרו שהן נותנות יד לשיימינג, להפצת שנאה, להסתה, לבריונות, נשמע מוכר? ובכל זאת בחמשת החודשים האחרונים צללתי עמוק לתוך העולם הזה.

הכל התחיל כשעשיתי צעדים ראשונים בעסק החדש שלי ובדקתי איך ואיפה אפשר למצוא לקוחות חדשים. התחברתי לכמה קבוצות בפייסבוק וממש כמו עליסה בארץ הפלאות, גם אני נכנסתי דרך דלת  לעולם חדש קסום ומפתיע. עולם של קבוצות תוכן, כל אחת מיוחדת ומקצועית בתחומה. גיליתי שהעולם שמתקיים בתוך המדיה הדיגיטלית, הוא עולם תוסס, מלא חיים ועניין ולשמחתי מסתבר שכמוני, יש עוד אנשים לא מעטים שחיים בו. והעולם הזה הוא לא רק עולם של מציצנות כמו שהתרגלנו לחשוב אלא גם מקום של תמיכה והעצמה.

אני לא נאיבית ובטוחה שלמי שמנהל את הקבוצות האלה, יש מטרה של קידום עצמי דבר לגיטימי לחלוטין אבל בתוך כך, נעשה הרבה טוב, כך שזה מצב של win-win.

הקבוצה הראשונה שאליה הגעתי היא הקבוצה הקוסמית של נשות התוכן והדיגיטל בישראל קבוצה של נשים שהמטרה העיקרית שלה היא להעצים קולגות למקצוע וכשמה, מתעסקת בתוכן ודיגיטל. מעבר להפריה ההדדית של נשות הקבוצה, מה שנולד מהמפגשים הווירטואליים האלה, הוא מפגשים בעולם האמיתי. סדנאות  בנושאים שקשורים לעולם הדיגיטלי  שמועברות ע״י נשות מקצוע מהקבוצה (במחירים נוחים פלוס פלוס.) השתתפתי בשלוש סדנאות שהיו מקצועיות מאד, והעשירו אותי  והבונוס-  פגשתי נשים מדהימות ואיכותיות.

קבוצה נוספת קטנה ואיכותית שמשלימה את הקבוצה הזו נקראת מדברות דיגיטלית והמנהלת שלה -לי, אחראית לחלק נאה מהסדנאות האלה, מי שתיכנס לשם תוכל למצוא לו״ז להרצאות הבאות במחירים סמליים שלא משקפים בכלל את האיכות הגבוהה של המרצות.

קבוצה מצוינת לא פחות שמונה למעלה מ55,000 נשים היא פורום נשים בתעשייה- קהילת מנהלות. גם זו קבוצת נשים (באמת שלא התכוונתי לאחווה הנשית הזו אבל יצא ככה שבעולם הפלאים שאליו נכנסתי, שולטות נשים מקצועיות כל אחת בתחומה שהן גם חזקות ובעיקר דעתניות.)  המטרה המרכזית שם – כפי שהן כותבות -  ״לעודד נשים מנהלות לתפוש את מקומן במשק הישראלי, בכל דרגי הניהול עד להשגת שוויון מגדרי בהנהלות, דירקטוריונים ושאר דרגי הניהול״. הדבר המרשים בקהילה, הוא אחוז ההצלחות של נשים במציאת עבודה דרך הקבוצה בעזרת מגייסות שנמצאות בפורום (לעיתים אחרי תקופה ממושכת של חיפושים.) וחשוב לא פחות– נשים מוצאות בה מקום של שיתוף והבנה שמה שעובר עליהן בעולם העבודה והתעסוקה, עובר על נשים נוספות. הבנה שהאתגרים משותפים ושאפשר למצוא שם תמיכה, חוסר שיפוטיות וקבלת עצות מקצועיות וענייניות ממגייסות, משפטניות, ממנהלות בכירות ומעצמאיות בתחומים נרחבים.

קבוצה מקצועית נוספת מצאתי כשבניתי את האתר שלי בפלטפורמה של wix  ונתקלתי בבעיה. חיפשתי עזרה ומפה לשם הגעתי ל wix– פשוט לבנות אתר גיליתי שם אנשים שמשתפים את הידע שלהם בשמחה וגם שכרתי את שירותיה של מומחית בשר ודם דרך הקבוצה בכדי שתפתור לי כמה בעיות באתר. בחיי שהיא פתרה בצ׳יק, הייתה נחמדה ולא פשטתי רגל.

התוכניסטים היא קבוצה נוספת שעוסקת בתוכן ושהמטרה שלה להיות מקום של התייעצות התעדכנות וקבלת משוב על תכנים שאנשי הקבוצה יוצרים. נאור, מנהל הקבוצה ארגן לא מזמן כנס שכלל הרצאות ואירוח כיד המלך. הוא דאג למרצים מעולים, מקום מקצועי, כיבוד ואפילו לחניה והכל ללא תשלום. אני יכולה להגיד שיצאתי משם עם כמה דברים שלא היו בסל שלי כשנכנסתי.

לסיום, קבוצה שלא קשורה למה שאני עושה אבל מעוררת השראה. זו עוד קבוצה נשית מדליקה (ויסלחו לי הגברים). היא נקראת נשים גרות על גלגלים ונמצאות שם נשים שחיות בקראוונים, או בכלי רכב כמו משאיות ואוטובוסים משופצים, עם בן זוג ומשפחה או בלי ומשתפות מיקומים, עוזרות בשאלות, מתייעצות ומתארגנות למפגשים. אני עדיין לא גרה על גלגלים, אפילו לא רוכבת על אופניים ובכל זאת, אוהבת את מה שקורה שם.  כשאני מחפשת קצת פרופורציה אני משוטטת שם. מי שקרא את הפוסט הקודם שלי (זקנים ונהנים) יודע שאולי יום אחד אצטרף אליהן.

אז אם אתם מחפשים אותי בימים אלה, תדעו ששם אפשר למצוא אותי – ביקום המקביל, מכירה אנשים חדשים, לומדת, מתייעצת, שוכרת שירותים של בעלי מקצוע מהתחום ובניגוד לכל הדברים השליליים שמניתי – לא נעים לי להגיד – אפילו מרוצה. וכמו אצל עליסה, גם פה יש קסם, אבל קסם מסוג אחר, קסם שעושה הקבוצה.

* אמנם הקבוצות שאני משוטטת בהן קשורות לעולם שלי אבל יש מאות ואלפי קבוצות, כל אחת מיוחדת בתחומה, אל תתביישו, כנסו כנסו.

עוד מהבלוג של מיכל זוהר - סיפורים ודברים אחרים

תצוגה מקדימה

אבא שלי (לא) גיבור

נקישה אחת על הדלת ביום משנה החיים ההוא, בשעה ארבע אחר הצהריים. ומאז שלושים ואחת שנים של ביקור בבית העלמין בכל יום זיכרון. שלושים ואחת שנים של "יתגדל ויתקדש" מפי אב שכול....

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

איך נכשלו צוות מורי שכבה נ"ג בתיכון באר טוביה במבחן הבגרות שלהם – סיפור בחמש מערכות

יום סיום הלימודים, הוא מסורת לתלמידי השכבה המסיימת בבית הספר התיכון באר טוביה. כל שכבה מעוניינת להשאיר את חותמה בדרך זו או אחרת.  הילדים מדפיסים חולצות, צובעים את...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה