הבלוג של מיכל זוהר - סיפורים ודברים אחרים

michelzohar

אשה,אמא,רעיה,בת, אחות. כותבת, מספרת סיפורים, בעלת דעות בלתי חתרניות אבל מחבבת תיאוריות קונספירציה. בעלת העסק ׳מילה טובה: כתיבה שעובדת׳

עדכונים:

פוסטים: 39

החל ממאי 2010

ג׳ון לנון אמר: ״החיים הם מה שקורה בזמן שאנחנו מתכננים תכניות״ ואני אומרת, העיקר זה לתכנן.

12/07/2018

woman-591576_640

עוד רגע והחלק הצבאי מאחורייך ולחשוב שההתחלה הייתה אחרת לגמרי. המסע שעשית בשנתיים האחרונות הוא הצצה להמשך, רמז וסימן לכך שאם מתכווננים למטרה, בדרך כלל משיגים אותה. זה התחיל עם התפקיד שלא התאים לך ושהצלחת לשנות ברגע האחרון והסתיים עם תפקיד פיקודי שהגעת אליו רק כי רצית -למרות שאמרו לך לא.

ג׳ון לנון אמר: ״החיים הם מה שקורה בזמן שאנחנו מתכננים תכניות״ ואני אומרת, העיקר זה לתכנן.

תחשבי איפה את רוצה להיות ולאן את רוצה להגיע, תעשי תכנית פעולה ואל תתני לשום דבר להפריע לך בדרך. כן, החיים לפעמים יתערבו בצורה בוטה בתכניות שלך, אולי תגלי שתצטרכי להתכוונן טוב יותר, לעשות פיין טיונינג או לחשב מסלול מחדש, זה בסדר, זה קורה, וזה היופי. לעיתים הדברים יתגלו אלייך לאט לאט, אבל יכול להיות שהם גם ינחתו עלייך ככה פתאום. אל תיבהלי.

תהיי קשובה. תקשיבי לבטן שלך. ידעת שבטן יודעת לדבר? יש לה שפה משלה וסגנון משלה אבל הבעיה איתה שיש לה גם אזניים ששומעות מצוין. היא תשמע את כל הפחדים של האחרים, את כל קטני האמונה שילחשו לך שאת לא יכולה, היא תשמע את כל אלה שאפילו לא מעיזים, והם ינסו לבלבל אותה. אל תתני להם! תשמרי עליה ותקשיבי לה טוב טוב, היא יודעת.

תהיי קשובה. תקשיבי לאנשים שעשו את זה. שהתנסו. שיודעים דברים על החיים. תקשיבי ותיקחי מה שמתאים לך. כי לא כל מה שמתאים להם גם מתאים לך, אבל הם עשו דרך והם יודעים על מה הם מדברים.

תהיי קשובה. תקשיבי לקולות מסביבך ודעי לנפות מהחיים שלך אנשים ״רעילים״. הם ינסו לפזר עלייך את הרעל שלהם ועד שתבחיני בזה אולי יהיה מאוחר מדי. מי שלא בעדך, מי שלא עושה לך טוב, מי שמקנא או מנסה להקטין אותך. פשוט תזיזי הצידה.

תיהני מהדרך. היעד הוא המטרה, אבל עד שמגיעים אליו יש דרך והיא ארוכה. העצה שלי היא, ליהנות מהדרך. למצוא את הדברים היפים והטובים שיש בה ולהבין שהיא חלק מההגעה ליעד. היא לא עומדת בפני עצמה והאופן שבו שתעברי אותה, ישפיע על המטרה גם כן.

תהיי את. אל תנסי להיות מי שאת לא. כי יש בתוכך את כל הכלים והכישורים והיכולות להפוך אותך לאדם מאושר, מצליח ומרוצה. תלכי על זה.

״הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד, היא ליצור אותו״. אני מאחלת לך שתצרי את העתיד הטוב ביותר בשבילך ושתיהני מכל רגע בדרך. אבל תזכרי תמיד שרשת הביטחון שלך זה אנחנו, המשפחה. נהיה שם תמיד בשבילך.

עוד מהבלוג של מיכל זוהר - סיפורים ודברים אחרים

תצוגה מקדימה

אבא שלי (לא) גיבור

נקישה אחת על הדלת ביום משנה החיים ההוא, בשעה ארבע אחר הצהריים. ומאז שלושים ואחת שנים של ביקור בבית העלמין בכל יום זיכרון. שלושים ואחת שנים של "יתגדל ויתקדש" מפי אב שכול....

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

איך נכשלו צוות מורי שכבה נ"ג בתיכון באר טוביה במבחן הבגרות שלהם – סיפור בחמש מערכות

יום סיום הלימודים, הוא מסורת לתלמידי השכבה המסיימת בבית הספר התיכון באר טוביה. כל שכבה מעוניינת להשאיר את חותמה בדרך זו או אחרת.  הילדים מדפיסים חולצות, צובעים את...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה