הבלוג של מיכל זוהר - סיפורים ודברים אחרים

michelzohar

אשה,אמא,רעיה,בת, אחות. כותבת, מספרת סיפורים, בעלת דעות בלתי חתרניות אבל מחבבת תיאוריות קונספירציה. בעלת העסק ׳מילה טובה: כתיבה שעובדת׳

עדכונים:

פוסטים: 39

החל ממאי 2010

נקמת הקואליציה

זוכרים, שכשהיינו בבית הספר תמיד היה איזה חוכמולוג שמורח למורה דבק על הכיסא או “רק” מניח לה נעצים או עוד אילו מעשי קונדס למיניהם?

זוכרים שלמרות איומי המנהל אף אחד לא היה מלשין? (גם כי חינכו אותנו לא להלשין ובעיקר כי פחדנו יותר מהחכמולוג מאשר מהמנהל)

זוכרים שלבסוף קיבלנו עונש קולקטיבי? אני זוכרת! כי תמיד הייתה לי הרגשה שעונש הזה לא מגיע לי וגם הייתה בו איזו תחושת עלבון.

 והנה היום קיבלנו כולנו עונש קולקטיבי מנבחרי הציבור שלנו: חוק השקיות נגנז!

 ולמה?

כי אמיר פרץ יוזם החוק העז לצאת נגד ראש הממשלה שלו. או כדברי השרה מירי רגב ‘השולפת המהירה במערב’: “ברגע שהוא משתלח בממשלה אין סיבה לתת לו להעביר את החוק”.

כאילו שהוא מנסה לחוקק פה איזה חוק לטובתו האישית.

 אז היום הייתה ועדת הפנים של הכנסת אמורה לדון בחוק השקיות לקראת אישורו לקריאה שנייה ושלישית. ועדיין לא עברו 24 שעות מאז שהתפטר השר וכבר הוחלט שהדיון יוקפא עד למינויו של שר חדש.

 משיעורי אזרחות אני זוכרת כי נבחרי ציבור- אלה שנבחרים על ידי הציבור, אמורים לשרת את הציבור שבחר בהם – כלומר אותנו!  אני לא תמימה ויודעת (את זה לא לימדו בבית הספר וחבל) שפוליטיקה אינה דבר נקי וזך והיא מושתתת על קח ותן. אבל איכשהו בשנים האחרונות אותם נבחרים מתמקדים בקח יותר מאשר בתן.

ואז אנחנו מתפלאים על ההתדרדרות המוסרית ועל האלימות ועל חוסר שביעות הרצון של האזרחים במדינה הזו, עד כדי כך שהם לא רוצים לחיות בה. מספיק להביט על אותם נבחרי ציבור וללמוד מהדוגמא האישית שהם נותנים.

כי מה עשו חברת הכנסת מירי רגב שמכהנת כיו”ר ועדת הפנים וחבר הכנסת דב אלקין יו”ר הקואליציה? הם הראו לעמיר פרץ מאיפה משתין הדג!

 ”חוק השקיות הוא חוק גדול” אומרת הגברת רגב “ואין שום סיבה בעולם להתחיל בחקיקה של שר שתוקף את הממשלה והתפטר ממנה. אנחנו נמתין לשר חדש.”

כי – וזה הסאב טקסט- לא מעניין אותנו העולם, או איכות הסביבה או הסביבה או האזרחים שבחרו בנו, כל אלה יכולים לחכות לשר החדש או למשיח. מה שבאמת מעניין אותנו זה לנקום, להלבין פנים ולעסוק בקטנות שיקדמו אותנו במערכת הפוליטית.

אז מה למדנו היום?

שהדרך למעשים טובים רצופה בגיהנום?

שאולי כן כדאי להלשין על אותו חכמולוג כבר בתיכון כי אחר כך הוא יגדל ואולי יהפוך לפוליטיקאי?

עוד מהבלוג של מיכל זוהר - סיפורים ודברים אחרים

תצוגה מקדימה

אבא שלי (לא) גיבור

נקישה אחת על הדלת ביום משנה החיים ההוא, בשעה ארבע אחר הצהריים. ומאז שלושים ואחת שנים של ביקור בבית העלמין בכל יום זיכרון. שלושים ואחת שנים של "יתגדל ויתקדש" מפי אב שכול....

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

איך נכשלו צוות מורי שכבה נ"ג בתיכון באר טוביה במבחן הבגרות שלהם – סיפור בחמש מערכות

יום סיום הלימודים, הוא מסורת לתלמידי השכבה המסיימת בבית הספר התיכון באר טוביה. כל שכבה מעוניינת להשאיר את חותמה בדרך זו או אחרת.  הילדים מדפיסים חולצות, צובעים את...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה