הבלוג של מיכל שורץ

לחם ושושנים

תערוכת לחם ושושנים 12. מזה 12 שנים מקיימים ארגון העובדים מען ועמותת סינדיאנת הגליל תערוכה שנתית של מכירת יצירות אמנות, שהכנסותיה מוקדשת לפרויקט "נשים ועבודה". מאות אמניות ואמנים, יהודים וערבים, צעירים וותיקים, רבים... +עוד

תערוכת לחם ושושנים 12. מזה 12 שנים מקיימים ארגון העובדים מען ועמותת סינדיאנת הגליל תערוכה שנתית של מכירת יצירות אמנות, שהכנסותיה מוקדשת לפרויקט "נשים ועבודה". מאות אמניות ואמנים, יהודים וערבים, צעירים וותיקים, רבים מהשורה הראשונה של עולם האמנות בישראל, תרמו במשך השנים לתערוכה. ציבור שוחרי האמנות הרוכשים יצירות אמנות מקוריות משלבים בכך הבעת אמון באמנות עם מעורבות חברתית. 28-30.12.2017 סדנת האמנים קלישר 5, תל אביב שעות פתיחה: יום חמישי 28.12.17 19:00-23:00| יום שישי 29.12.17, 09:00 – 15:00 |יום שבת 30.12.17, 10:00-22:00 לאתר התערוכה http://breadandroses.org.il/

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מנובמבר 2013

אין דרך אחרת להשיג שינוי מאשר איחוד כוחות של כל הגורמים הדמוקרטים בארץ הזו, זו צריכה להיות מולדת לכל החיים בה ללא אבחנה.

24/12/2014

עבד עבאדי, ללא כותרת. מעורבת על נייר. מ"לחם ושושנים" 9.

עבד עבאדי, ללא כותרת. מעורבת על נייר. מ”לחם ושושנים” 9.

*

עבד עאבדי, הצייר החיפאי הוותיק והמוערך, מספר מדוע הוא משתתף בתערוכת “לחם ושושנים“, שהיא פרויקט יהודי ערבי המוקדשת לסיוע לנשים ערביות להקלט בשוק העבודה.  ראיין – דני בן שמחון.

התערוכה, יוזמה של ארגון העובדים מען, נפתחת ביום שישי הקרוב בתל אביב. ראו גם את דף הפייסבוק של התערוכה

***

 היות ואני למדתי בגרמניה אני יודע עד כמה חשוב מפעל כזה של שיתוף פעולה יהודי ערבי במיוחד בימים מטורפים אלה. אני מאמין בכוחם של אמנים לפעול יחד ולהשמיע את התנגדותם לדיכוי והתחזקות הימין הקיצוני בישראל ובכלל במדינות שרואות עצמן דמוקרטיות. אני חושב שמאבק בפשיזם ודיכוי ממסדי הוא פעולה חשובה ושעל אמנים/אנשים שהדמוקרטיה יקרה לליבם לתרום בה ולקחת בה חלק.

העבודות שלי עוסקות בנושא הפליטות הפלסטינית במיוחד וכל פליטות אחרת בעולם. כמו כן, בנושא החומה הפיזית שמגבילה את חיי הפלסטינים וזו הגזענית שקיימת סביבנו, אילו הנושאים המרכזיים בראש סדר העדיפויות של היצירה שלי.

עבד עאבדי

עבד עאבדי

עבודה זו שתרמתי לתערוכת לחם ושושנים עוסקת אף היא בחומת ההפרדה ובגלוי והמוסתר. דרך החורים ניתן להציץ ולנסות לראות את החיים מהעבר השני. החומה למעשה מסתירה כל צד בפני הצד השני.

אני משתתף בתערוכת לחם ושושנים מזה שש שנים בערך, משום שאני מוצא בה מפעל חשוב והכרחי במיוחד בשנים האחרונות ובימים מטורפים אלה. גם אם יש לי חילוקי דיעות מסוימים, אני מזדהה עם המטרות והעשייה. יש חשיבות רבה למספר הרב של האמנים יהודים וערבים שפועלים יחד ומשמיעים את קולם ומחזקים את הקול השפוי, וכן משתתפים יחד בפעולה לשינוי חברתי.

אין דרך אחרת להשיג שינוי מאשר איחוד כוחות של כל הגורמים הדמוקרטים בארץ הזו, זו צריכה להיות מולדת לכל החיים בה ללא אבחנה.

אני מאד מעריך את ההתמדה שלכם בעשיה וארגון התערוכה שנה אחר שנה למרות חוסר השפיות הפוליטית לה אנו עדים. מצב שלא משאיר מקום אלא להשתתף ולהיות חלק בהשמעת הקול השפוי הזה.

עוד מהבלוג של מיכל שורץ

הנשים החדשות של אום אל-פחם

לפני כשבוע הגיעה עולא (שם בדוי) לפגישה עם רכזת ארגון העובדים מען ופא טיארה, בלוויית 4 צעירות נוספות מאום אל-פחם. הצעירות הגיעו לחפש עבודה בענף החקלאות, אך השיחה התרחבה לנושאים רבים, ובמהלכה נגלתה תמונה מורכבת, מעוררת יאוש...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

סיפורה של עובדת בבית אריזה – לא מה שחשבתן

הנה סיפורה של סוהא אבו חוסיין, שפרויקט 'נשים ועבודה' בסיוע תערוכת לחם ושושנים עזרו לה להגשים חלום.  סוהא היא בת  42 ואם לארבעה ילדים המתגוררת בבאקה אל-גרביה. היא למדה אופטומטריה ועבדה באופטיקה 8 שנים, אולם כאשר נולדו...

תצוגה מקדימה

לא אשכח את תלוש המשכורת הראשון שלי

פתחיה (שם בדוי) בת 48 מכפר קרע. עבדתי בחקלאות כי המצב בבית היה קשה. בעלי לא עבד ברציפות, ולפעמים לא היה כלום במקרר, לא היה מה לבשל. כשהוא לא עבד הוא לא שילם לביטוח הלאומי, הוא לא היה זכאי לקבל טיפול רפואי בקופת חולים, וצבר...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה