הבלוג של הפקות אמנות בע"מ

הפקות אמנות בישראל

חברת "הפקות אמנות בע"מ" מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית. הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי... +עוד

חברת "הפקות אמנות בע"מ" מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית. הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם. ניסיון בהפקת כ-180 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.

עדכונים:

פוסטים: 227

החל מדצמבר 2011

תערוכת ‘ברוך שעשני אישה’

אוצרת: נגה ארד-אילון

תערוכת ‘ברוך שעשני אישה’ שתיפתח בתיאטרון ירושלים ב-26.7 מציגה מאה פורטרטים נשיים שצולמו על ידי קהילת ‘נשים מצלמות’ ומהווה תשובה אמנותית לסוגיית הדרת הנשים שמטרידה מנוחת רבים בציבור הישראלי. המסר העובר מהצילומים הוא: אנחנו כאן. אנחנו אמיתיות. אנחנו קיימות.

שישים הצלמות של הפרויקט הענק והמיוחד הזה הן נשים מתוך החברה הישראלית שמביטות על המצולמות שלהן בגובה העיניים. מהצילומים עוברת איכות של בלתי אמצעיות מרעננת והם מוציאים את הצופה למסע במחוזות הנשיות האותנטית. הנשיות הזו חוצה  גבולות של גיל, רקע לאומי והשתייכות חברתית או דתית, ומכילה מנעד רחב של סיטואציות פנימיות וחיצוניות, מצבי רוח, רגעים קשים ורגעי התעלות, מופנמות מול מוחצנות והומור. בין הצילומים משולבים טקסטים הגותיים שכתבו הצלמות כהד למסען הנפשי והאמנותי.

התערוכה הנה פרי שיתוף הפעולה של האוצרת נגה ארד-אילון עם ‘נשים מצלמות’ – בית ספר לצילום וקהילה יוצרת שיזמו הצלמות ליאור מן וחדוה שפרעם. חברות הקהילה משלבות לימודי צילום עם מבט רגיש על עצמן ועל סביבתן. בתערוכה זו הן בוחרות במצלמה ככלי מנכיח ונותן תוקף למסע הנשי, אשר אינו נפרד ממסען שלהן.

רוצה להשמיע את קולן של הנשים

אוצרת התערוכה נגה ארד-אילון, מספרת שהחזון שלה לתערוכה עלה מתקופה שהתחילה הדרת הנשים בירושלים בעיקר, שדמויות של נשים הורדו משלטי חוצות: “הנוכחות היתה לא שוויונית וכאוצרת שפועלת במרחב ציבורי בירושלים רציתי להשמיע את קולן של הנשים, ולברך את ברכת הנשים.

כשנפגשתי עם ליאור וחדוה, זו היתה אהבה ממבט ראשון. ברגע שהתחלנו לדבר, היה אור בוהק בעיניים ורעד בקול, הרגשתי – כאוצרת – שהגעתי למקום הנכון, שאנחנו חולקות חזון משותף ושביחד נוכל לייצר את ההנכחה הנשית במרחב הציבורי. רצינו ליצור משהו מאד אמיתי ומחבר ולא מתנשא ולא יהיר, אלא מדבר בשפה של כל אחת ומאפשר לכל אחד ואחת להתחבר.

במפגש עם המשתתפות בתערוכה קיבלתי אישור נוסף – האנרגיה והנוכחות הנשית היפה, האחווה הנשית והעוצמה שהורגשו בחדר, אפילו הדיבור היה מיוחד, לא משהו שרואים ביום יום. מהעבודות שלהן התרשמתי שלנשים יש כלים צילומיים מאד טובים, שיש להם דרך להתבונן ולהעביר את ההתבוננות דרך המצלמה. מה שמדהים בכלי הזה שהוא ללא פילטר. כלומר, הכוח הוא בזה שהצלמות באות ממקום מאד ראשוני ואינטואיטיבי וליאור וחדוה יודעות לקחת את המקום הרגשי והמקצועי הזה, והביא את זה לרמה אומנותית יפה ונכונה.”

הזדמנות לחוש גאווה

התערוכה הנה התגשמות חזון, עבור היוזמות כמו גם עבור המשתתפות – האופן בו ה’אני מאמין’ העמוק ביותר שלהן מצליח לפרוץ החוצה ולשלוח מסר אמיץ אל לב התודעה הציבורית. המציגות משתפות:

ענת דיציאן (57): הפרויקט ‘ברוך שעשני אישה’ הוא בעיני דרך נכונה להביא את האמירה החברתית והתרבותית שלנו, נשים בישראל, ממקום אישי ואומנותי. הצילומים שיוצגו בתיאטרון ירושלים מנכיחים את הנשיות בישראל כפי שנשים רואות, חוות ומבקשות להעביר אותה הלאה. בשבילי זו זכות להיות חלק מהאמירה.

סיגל חזן (39): הפרויקט עבורי הוא נקודת אור, התרגשות אינסופית, הזדמנות לאפשר לעצמי לחוש גאווה, פתח לאמונה בעצמי וביכולתי להיות משהו אמיתי וגדול משל עצמו, מעבר להיותי רעיה, אמא, בת, אחות, עובדת, חברה בוועד הכיתה, נהגת של הילדים וכד’….זה כ”כ עוצמתי מבחינתי שקשה לי אפילו להגדיר במילים מהו הפרויקט עבורי. אני מרגישה חלק מקבוצה של נשים מפרגנות, תומכות, נותנות מקום. מדהים פשוט.

נורה אפשטיין (46), מוסיפה את נקודת מבטה על הקשר שבין נשיותה לצילום: “יש בצילום הרבה יותר מהתבוננות פאסיבית. הוא יוצר דיאלוג אקטיבי בו המצלם והמצולם משפיעים האחד על השני באופן הדדי, יש תחושה של יצירה משותפת המתהווה תוך כדי פעילות הצילום. כשאני מצלמת אינני עסוקה בעניינים טכניים. אני מצלמת עם מצלמה קטנה ופשוטה יחסית המאפשרת לי נוכחות שקטה. “טעויות” מתקבלות לעיתים קרובות על ידי בברכה. אני יכולה לחזור שוב ושוב לאותו נושא, בחיפוש סיזיפי אחר קרבה. נושאים “קטנים”, אינטימיים, נטולי פאתוס מעניינים אותי לא פחות מאשר התרחשויות “גדולות”. האם כל אלה קשורים להיותי אישה? ללא ספק. אך איני פוסלת את האפשרות שיש כמה גברים החולקים איתי אופן עבודה שכזה. אני אפילו מכירה כמה.

‘נשים מצלמות’

הלימודים ב’נשים מצלמות’ הינם לא שגרתיים בנוף של לימודי הצילום. המצלמה נתפסת ככלי ללימוד הנפש והתכנים הטכניים והתיאורטיים מועברים בד בבד עם תרגולים חוויתיים מעולם המודעות ועבודת גוף-נפש. בית הספר שם לעצמו יעד לתת לנשים מרחב לביטוי אישי והגשמה יצירתית, שבו הן תוכלנה לגלות את קולן הייחודי כנשים וכאמניות. המקימות קשרו את חזון ביה”ס בעשייה חברתית, מתוך ההבנה שעין אוהבת ומבט רגיש יכולים להשפיע על המציאות ולשנותה.

תערוכת ‘ברוך שעשני אישה’ תוצג בחלל המרכזי של תיאטרון ירושלים החל מה-26.7 ועד ה-2.9 (שעות פתיחה: א’ – ה’ 15:30 – 21:30, ו’ – 12:00 – 15:00, ש’ – מצאת השבת עד 21:30 ובעת המופעים.), 02-5605757.

עוד מהבלוג של הפקות אמנות בע"מ

Thumbnail

קוסמת הצבעים רונית קריסטל-בתערוכה חדשה בתל אביב

קוסמת הצבעים יוצאת לאור האמנית רונית קריסטל, תופעה ויראלית ברשת, מציגה תערוכת יחיד ראשונה פתיחה חגיגית: יום חמישי,...

Thumbnail

תערוכת Mask מחווה לפסטיבל המסיכות של וונציה וחג הפורים

  תערוכת "Mask" פתיחה חגיגית : מוצ"ש, 15.3.2014 בשעה : 20:00 בגלריית האורגים 21, חולון אוצרת – יפה עמרני-שוחטים לקראת חג...

Thumbnail

שגריר גרמניה בישראל ייפתח את תערוכת השואה: זיכרון השואה לנצח נצחים

  זיכרון השואה לנצח נצחים תערוכה קבוצתית בציור, בצילום ובמעשה טלאים פתיחה , יום רביעי, 30.4.2014 בשעה 19:30   באשכול פיס...

תגובות

טופ 20 - בלוגים