הבלוג של סדן

מיכל סדן הפקת אמנות

חברת " סדן הפקת אמנות" מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית. הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ... +עוד

חברת " סדן הפקת אמנות" מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית. הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם. ניסיון בהפקת כ-180 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.

עדכונים:

פוסטים: 194

החל מדצמבר 2011

אבי שוורץ -אמן ארצישראלי
a45912
פתיחה חגיגית: מוצאי שבת, : 6.10.2018 בשה 20:30
בגלריית “הציפור הכחולה”
רח’ רוטשילד 75
פתח תקוה
אוצרת :שרה רז יו”ר עמותת אמני פתח תקוה
6a

4a
1a
אמנות לאומית נוצרת רק על אדמת הלאום .האמנות החזותית היא חלק מהארץ ומנשמת העם היושב בה. האווירה ,היצמדות אל קרקע המולדת והנוף האנושי מטביעים חותמם על היצירה הישראלית.
כיצד בכלל קמה אמנות של עם? הייחוד האמנותי צמח כאן מן הייחוד האנושי של האומה .אמנים שהגיעו מארצות ניכר גילו את האור הבוהק הנובע מהאקלים הגיאוגרפי ומהמשמעות הרוחנית גם יחד והם שיצרו “אמנות טובה” .זוהי אמנות הנתבעת להיות טובה לא רק בתכניה, אלא גם באיכויותיה הצורניות. אמן טוב מוכתר במובן העומק והאיכות העל-זמנית! אין לי ספק כי יצירתו של אבי שוורץ, אחד מדור הנפילים של האמנות הישראלית , היא על זמנית , והיא זו שתיקח איתך לכל מקום , אף לאי בודד.
אבי שרכש את השכלתו האמנותית במכון אבני ביפו, גילה את תרבות השוק. כמה מאפיינים לו לשוק שהוא מהווה נושא כל כך מגוון ליצירת האמן. צבעוניות רבה של חפצים, צבעוניות מגוונת של דמויות משפיעות. סיפורי חיים מקומיים ,אותנטיים ,המחברים בין עבר להווה. השוק הוא המקום בו נפגשים מזרח ומערב עבר ועתיד. אנו חיים כאן בארץ (ובייחוד בעיר) בין ‘יהודים חדשים’ לבין יהודים ‘ישנים’ ובארץ אוריינטאלית מוצאים דמויות שהן כחומר ביד היוצר להעביר אטמוספירה של אינטגרציה בין תרבויות ,מנהגים סיפורי עם ובעיקר פשטות. אבי מטביע בציוריו את בבואתו של האדם על כל גינוניו העצמיים .כל הדמויות קבלו את הצייר בטבעיות ,שיתפו פעולה נהנו לחגוג יחד את חגיגת היצירה ונהנו מהתוצאות.
IMG_0024a
היו עוד אמנים חשובים שרכשו את השכלתם במכון אבני ובאולפנים להוראת הציור וכמעט כולם מוססו במכחולם את ההווי המיוחד הזה, אך אצל אבי הייחוד ביצירתו היה השימוש בצבעי שמן נקיים הישר מהשפופרת, על משטחים נרחבים. לרוב אבי מצייר דמויות חזיתיות ומלאות הבעה. קווי מתאר מודגשים ועזים. צבעוניות בהירה ומשחקי אור וצל . אתה מתחבר לכל הבעת פנים ,שפת גוף ,מחלצות הלבוש וכבר בונה לך סיפור על הסצינה אותה מתעד אבי. למרות שעל פניו נראה שהציורים חוזרים על עצמם בכל יצירה אתה מוצא דברים ייחודיים . אבי לא נסחף בזרמים ובתת זרמים של האמנות המתחדשת בארץ והוא נאמן לדרך היצירה שלו ובאותה טכניקה ובאותם נושאי הסיפור הישראלי הוא מצליח להעביר את הזיקה הענקית למה שרואות העיניים ולמה שחש הלב.
זהו חלום של כל צייד מציאות לחשוף בשוק הפשפשים, ציור של אמן, חתיכת אמנות נדירה, שבה יעשה את הונו .המצאות של אוצרות בשווקי פשפשים מתרחשת על בסיס קבוע למדי: רהיטי וינטאג ‘עתיקים של מעצבים ידועים, תכשיטים, חפצים היסטוריים, כלי כסף, כלי אוכל וכלי נגינה יכולים להימצא בקביעות בשוקי פשפשים ברחבי העולם. אבי מצא את הונו הגדול בגילוי השוק “שלו”, בו בילה זמן רב ובו עשה את הונו הרוחני היצירתי, ואנו הצופים יוצאים נשכרים מההשקעה העצומה של אמן ערכי, מוכשר שמהווה נכס לתרבות ולאמנות הישראלית.
גדולה חשיבותה של הרציפות ההתמדה והשקידה יישר כוח לאמן אבי שוורץ המושך במיכחולו בעקשנות. בטעמו המיוחד בצבע וסגנון ,קבע את ייחודו ולא נרתע מהחדשנות סביבו ומשמר את אמנותו. זרמים באמנות שהיו וישנם לא פגעו ביסודות היציבים של הנאמנות לאמת, שלאורה פועל וצובר האמן אבי שוורץ את הישגיו.
היבול המוצג בתערוכה זו מזמין ברכה מקרב לב כל רואה.
עמותת אמני פתח תקוה גאה ומוקירה את האמן אבי שוורץ המהווה בסיס מקצועי מוכשר שתורם רבות להעלאת קרנה של האמנות בפתח תקוה. זכות גדולה להעמיד תערוכה רטרוספקטיבית ביום הולדתו ה-80. מאחלים לו בריאות טובה, שמחה והנאה מהיצירה הגדולה שלו החזותית והמשפחתית.
שרה רז יו”ר עמותת אמני פתח תקוה ואוצרת התערוכה
נעילה: 3.11.2018
שעות פתיחת הגלריה:
שעות פתיחה: ימים שני שישי ושבת 11.00-13.00
ימים שלישי וחמישי 17.00-19.00

עוד מהבלוג של סדן

תצוגה מקדימה

קוסמת הצבעים רונית קריסטל-בתערוכה חדשה בתל אביב

קוסמת הצבעים יוצאת לאור האמנית רונית קריסטל, תופעה ויראלית ברשת, מציגה תערוכת יחיד ראשונה פתיחה חגיגית: יום חמישי,...

תצוגה מקדימה

'ברוך שעשני אישה'-תערוכת קיץ חברתית

תערוכת 'ברוך שעשני אישה' אוצרת: נגה ארד-אילון תערוכת 'ברוך שעשני אישה' שתיפתח בתיאטרון ירושלים ב-26.7 מציגה מאה פורטרטים נשיים שצולמו על ידי קהילת 'נשים מצלמות' ומהווה תשובה אמנותית לסוגיית...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

תערוכת Mask מחווה לפסטיבל המסיכות של וונציה וחג הפורים

  תערוכת "Mask" פתיחה חגיגית : מוצ"ש, 15.3.2014 בשעה : 20:00 בגלריית האורגים 21, חולון אוצרת – יפה עמרני-שוחטים לקראת חג...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה