הבלוג של סדן

מיכל סדן הפקת אמנות

חברת " סדן הפקת אמנות" מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית. הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ... +עוד

חברת " סדן הפקת אמנות" מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית. הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם. ניסיון בהפקת כ-180 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.

עדכונים:

פוסטים: 194

החל מדצמבר 2011

נושא התערוכה “ביחד ולחוד”, מסמל עבור האמנית את שיקוף הזוגיות הנכונה. אמנם ביחד אך עם כבוד ותמיכה בצורך המתמשך לחוויה בריאה של נפרדות בתוך מערכת שלמה. לאחר קביעת הצורה הסופית – יוצקת יעל את היצירה בחומר פולימרי או בברונזה.

01/08/2018

“ביחד ולחוד” – יעל שביט בתערוכת יחיד
גלריית בית ציוני אמריקה ת”א
פתיחה חגיגיץ :יום ראשון, 5.8.2018 בשעה 19:00
רח’ דניאל פריש 1 תל אביב
אוצרת: לורי פשניצה
KIT_2546KIT_2532
יעל שביט, נשואה, אמא ל-2 בנות, סבתא ל-5 נכדים. מתגוררת במבשרת ציון.
FB_IMG_1465821196380
יעל בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים בחוגים כלכלה וסוציולוגיה.
KIT_2564FB_IMG_1465851409889
היא עבדה כ-40 שנה בשירות המדינה, רובן באגף מס ההכנסה ומיסוי מקרקעין. בתפקידה האחרון הייתה סמנכ”לית בכירה ברשות המסים, בשנת 2003 זכתה באות “אביר איכות השלטון”.
לפני 6 שנים פרשה מעבודתה והחליטה להקדיש זמן ולממש את אהבתה לאמנות. היא ציירה על משי, יצרה תמונות אמאייל, ויטראז’ ועוד – עד שגילתה את החומר. שם מצאה את ייעודה: “יש בחימר משהו מופלא – היכולת לקחת גוש חימר וליצור ממנו הבעות פנים, קומפוזיציות ותנועה.”
כדי להתמקצע ולרכוש מיומנות למדה אמנות פיסול בלימודי חוץ באקדמיה לאמנות “בצלאל”, אצל הפסל פנחס עשת ז”ל ואצל הפסל פסח פליט ז”ל. במשך השנים למדה במסגרות נוספות פיסול ממודל עירום, פיסול בסטודיו פתוח בבי”ס לאמנות “הקובייה” בירושלים ובשנים האחרונות היא מפסלת בביתה ובסטודיו לפיסול “סקולטורה” בת”א, בהנחיית דוד פאר.
KIT_2563
יעל מפסלת דמויות פיגורטיביות ומיצבים בסגנון אבסטרקטי. לפני שהיא ניגשת ליצירה היא מתמקדת באובייקט כלשהו שאפשר לתפוס אותו בחושים או בסיטואציה שראתה ודיברה אל ליבה. במהלך היצירה הפסל תופס כיוון משלו. דמות האישה מאופיינת בלבושה ובשפת הגוף שלה. עצם היותה אישה גורם ליעל להביע באמצעות יצירותיה כיצד היא מתחברת לדמות האם, הרעיה, האישה היוצרת, החברה, המצליחה והמשפיעה. היא מביעה זאת בדואליות שביצירותיה בין הרכות, הנשיות ויכולת ההכלה, לבין העוצמה, החוזקה והמנהיגה.
כיום יוצרת יעל גם בפסיפס, ולאחרונה מפסלת בסגנון הקוביזם שמזכיר את המסכות והפסלים האפריקאים ומנותק מתיאור היופי האידיאלי של האישה במערב. לסגנון הקוביסט יש אופי סכמתי המתאר את הדמות או הנושא האבסטרקטי בקווים כלליים, ללא קימורים והדגשים רכים.
נושא התערוכה “ביחד ולחוד”, מסמל עבור האמנית את שיקוף הזוגיות הנכונה. אמנם ביחד אך עם כבוד ותמיכה בצורך המתמשך לחוויה בריאה של נפרדות בתוך מערכת שלמה.
לאחר קביעת הצורה הסופית – יוצקת יעל את היצירה בחומר פולימרי או בברונזה.
יעל חברה באיגוד המקצועי של האמנים הפלסטיים והשתתפה בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובחו”ל, ביניהן :
תיאטרון “הבימה”, תיאטרון גבעתיים, תיאטרון ירושלים, בנק הפועלים – כתרומה לחקר האיידס, גלריה מגדל, גלריית “האגם” רעננה, גן העיר תל אביב, נמל תל אביב, מרכז עמיעד יפו, גלריה חלל ת”א, שדרות ממילא ירושלים ובתערוכות בגלריות בחו”ל – לונדון וברלין.
פסליה נרכשו בארץ ובחו”ל. פסל שלה נרכש ומוצג במוסד ציבורי בירושלים. גם בביתה ובגינתה הפרטית היא מקיימת ימים פתוחים בתערוכה קבועה והיא שמחה לארח ולהסביר בשיח אמנותי עשיר. יש בה דחף עצום ליצור עוד שנים רבות כדי לבצע את מה שהיא חפצה ומתכוונת לפסל.
כל היצירות מיועדות לרכישה. פרטים ליצירת קשר:
אתר האמנית: www.yaelshavitart.com טל’: 050-6209124
לורי פשניצה אוצרת התערוכות
נעילה : סוף אוגוסט

עוד מהבלוג של סדן

תצוגה מקדימה

קוסמת הצבעים רונית קריסטל-בתערוכה חדשה בתל אביב

קוסמת הצבעים יוצאת לאור האמנית רונית קריסטל, תופעה ויראלית ברשת, מציגה תערוכת יחיד ראשונה פתיחה חגיגית: יום חמישי,...

תצוגה מקדימה

'ברוך שעשני אישה'-תערוכת קיץ חברתית

תערוכת 'ברוך שעשני אישה' אוצרת: נגה ארד-אילון תערוכת 'ברוך שעשני אישה' שתיפתח בתיאטרון ירושלים ב-26.7 מציגה מאה פורטרטים נשיים שצולמו על ידי קהילת 'נשים מצלמות' ומהווה תשובה אמנותית לסוגיית...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

תערוכת Mask מחווה לפסטיבל המסיכות של וונציה וחג הפורים

  תערוכת "Mask" פתיחה חגיגית : מוצ"ש, 15.3.2014 בשעה : 20:00 בגלריית האורגים 21, חולון אוצרת – יפה עמרני-שוחטים לקראת חג...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה