הבלוג של סדן

מיכל סדן הפקת אמנות

חברת " סדן הפקת אמנות" מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית. הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ... +עוד

חברת " סדן הפקת אמנות" מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית. הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם. ניסיון בהפקת כ-180 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.

עדכונים:

פוסטים: 211

החל מדצמבר 2011

במסיבת התה של אליס, אנחנו פוגשים בכמה דמויות מסיפורים שונים, אליס, הארנב הלבן והכובען המטורף מהסיפור- ‘אליס בארץ הפלאות’, את זהבה- מהסיפור ‘זהבה ושלושת הדובים’ ואת דורתי- מהסיפור ‘ארץ עוץ’. הדמויות כולן חיות בישראל 2017 והן בשנות השלושים לחייהן

17/03/2017

במסיבת התה של אליס, אנחנו פוגשים בכמה דמויות מסיפורים שונים, אליס, הארנב הלבן והכובען המטורף מהסיפור- ‘אליס בארץ הפלאות’, את זהבה- מהסיפור ‘זהבה ושלושת הדובים’ ואת דורתי- מהסיפור ‘ארץ עוץ’.
‏‏מסיבת התה - עותק
הדמויות כולן חיות בישראל 2017 והן בשנות השלושים לחייהן
הארנב הלבן- חברה הטוב של אליס, איש צבא לשעבר שמנסה לחיות (בחוסר הצלחה) את “החיים הטובים” שאחריי השירות הצבאי. והכובען המטורף- שוטה המסיבה, גם הוא איש צבא לשעבר (מפקדו של הארנב) הלוקה בפוסט טראומה משירותו הצבאי, בדרכו המיוחדת הוא אומר את מה שכולם חוששים להגיד- את האמת המרה על מצבה של המדינה. (בדומה לילד מהסיפור, ‘בגדי המלך החדשים’, הוא “מפריע” למסיבה)
‏‏מסיבת התה1 - עותק
תקציר המסיבה: אליס שלנו, “תקועה”, היא לוקה בתסמונת ה’מציאות המדומה’, היא חיה במציאות וירטואלית, לוקחת כדורים נגד דיכאון וחרדה וחושבת שישראל, של כאן ועכשיו, זוהי ארץ הפלאות. בהמלצת הפסיכיאטר שלה (שאותו היא רואה כמאהב) ובעזרת דורתי (חברתה הקרובה) והארנב, אליס עורכת מסיבה ומבקשת את עזרת הקהל, היא רוצה לנסות לפתור את הבעיה שלה, בעיית המציאות המדומה. במהלך המסיבה אנחנו מגלים שגם לדורתי יש בעיות, היא מנסה לשרוד, מבחינתה החיים במדינה הם על גבול הבלתי אפשרי, היא לא מצליחה לשלם שכר דירה וחשבונות וגם כל הגברים שהיא פוגשת הם אסון, אחד בלי מוח, אחד בלי לב וכמה פחדנים שלא רוצים להתחייב והיא ממש מקווה שבין האורחים שהגיעו היא תמצא את אהוב ליבה. זהבה, (מזמן כבר לא בלונדינית) שחורה וטוב לה! גם מגיעה למסיבה, למרות שהיא לא רצויה, היא מחפשת בין האורחים ספה פנויה להתנחל בה. זהבה, היא הפרזיטית או השורדת בחבורה, כל יום היא מתנחלת במקום אחר, עכשיו היא מתנחלת בדירה השכורה של דורתי ולא משתתפת בהוצאות, המוטו שלה ש”עבודה זה לחלשים”, היא לא מוכנה לשלם הון על 30 מטר רבוע וארבעה קירות מבטון ובנושא הזוגיות היא לא מבינה על מה המהומה, היא בכלל רצתה לחיות בשלישייה (בסיפור המקורי היו שלושה גברים ולא דובים). בסופה של המסיבה, בעזרת האורחים(הקהל) ושאר הדמויות אליס מבינה שכאן- לא ארץ הפלאות.
‏‏מסיבת התה3 - עותק
כל דמות נושאת עימה ייצוג חברתי ובנוסף מעלה סוגיה חברתית ופוליטית על מצבה של ישראל היום- בעיית הדיור, העוני, שיווין בין המינים, תקשורת בעולם וירטואלי, חמלה ומוסר, בעיות דור ה- Y (חיפוש הזהות), מצב התרבות בארץ, והזיכרון הקולקטיבי שכל אזרח במדינה נושא עימו במהלך חייו. (צבא\טקסים\ילדות בצל מלחמות\עדתיות וכו’.)
הקונספט- בכניסה האורחים יוכלו לבחור אביזרים שאיתם יכנסו למסיבה (כובעים \קשתות עם אוזניים של חיות\משקפיים ועוד) הקהל הינו חלק בלתי נפרד מהמופע, הארנב מוביל את הקהל בחלל, את זהבה, דורתי והכובען פוגשים בדרך לשולחן המסיבה, שם נמצאת אליס. באמצעות משחק פעיל (“די למציאות המדומה”) עם הדמיות והקהל, הדמויות מעמתות את הקהל עם המצב בארץ ועם הזיכרון האישי שלו ומערערות את זיכרון הילדות הקולקטיבי של כולנו (לגביי הדמויות שזכורות לכולנו מהסיפורים) שאינו רלוונטי למציאות שלנו.
המופע מלווה במוזיקה חיה
מאחורי היצירה קיימת קריאה לאחריות חברתית
במאית ומחזאית: יפית לוי
מוזיקאי: מיכאל גוטליב
שחקנים: אביב טרנר, יגל תמיר, גל בן ארצי, לילי גולן, דנית פור.
‏‏מסיבת התה33 - עותק

היצירה היא יצירה משתנה בהתאם לזמן הנוכחי ולמקום הגאוגרפי בה היא מציגה.
את הדמויות במופע הוצאתי מספרי ילדים, אליס, הארנב הלבן והכובען המטורף מהסיפור “אליסה בארץ הפלאות”, את דורתי מ “הקוסם בארץ עוץ” ואת זהבה מהסיפור “זהבה ושלושת הדובים”.
הדמויות כבר גדולות, לא חיות בתוך ספר אלא במציאות הישראלית עם כל מורכבותה.

אליס תקועה במה שנקרא “מציאות מדומה”, היא נוטלת כדורים נגד דיכאון וחרדה וחושבת שישראל 2017 היא ארץ הפלאות, בה אין עוני, מחלות ומלחמות, בעזרת חבריה (שאר הדמויות) ובעזרתם הנדיבה של האורחים (הקהל) אנחנו עוזרים לאליס לראות את המציאות האמיתית בה כולנו חיים. הקהל משתתף במשחק כרטיסיות שנקרא “די למציאות המדומה” וכשהתשובות נחשפות (בעזרת הקהל והדמויות) אליס הולכת ומגלה באיזה מציאות היא באמת חיה.
המופע קורא לקהל להתעוררות חברתית, לפקיחת עיניים ולשינוי.
דרך אמצעים של – חריזה, שירים, גסויות, ציטוטים של חברי כנסת, הומור שחור והרבה כיף.

המופע עולה בבית אליאנס ב 3.4 יום שני ב 20:30
כרטיסים מראש בטלפון 0523623490 או במייל [email protected]

עוד מהבלוג של סדן

תצוגה מקדימה

קוסמת הצבעים רונית קריסטל-בתערוכה חדשה בתל אביב

קוסמת הצבעים יוצאת לאור האמנית רונית קריסטל, תופעה ויראלית ברשת, מציגה תערוכת יחיד ראשונה פתיחה חגיגית: יום חמישי,...

תצוגה מקדימה

'ברוך שעשני אישה'-תערוכת קיץ חברתית

תערוכת 'ברוך שעשני אישה' אוצרת: נגה ארד-אילון תערוכת 'ברוך שעשני אישה' שתיפתח בתיאטרון ירושלים ב-26.7 מציגה מאה פורטרטים נשיים שצולמו על ידי קהילת 'נשים מצלמות' ומהווה תשובה אמנותית לסוגיית...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

תערוכת Mask מחווה לפסטיבל המסיכות של וונציה וחג הפורים

  תערוכת "Mask" פתיחה חגיגית : מוצ"ש, 15.3.2014 בשעה : 20:00 בגלריית האורגים 21, חולון אוצרת – יפה עמרני-שוחטים לקראת חג...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה