הבלוג של סדן

מיכל סדן הפקת אמנות

חברת " סדן הפקת אמנות" מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית. הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ... +עוד

חברת " סדן הפקת אמנות" מובילת הפקת תערוכות מקוריות ואירועי תרבות ייחודיים , גילוי אמנים, והתמחות באירועי אמנות פלאסטית. הפקת תערוכות ייחודיות על פי דרישה, עבודה מול עמותות למינוף ע"י תערוכות נושא, טיפול וייעוץ אישי קבוע ויום יומי במאגר של כ-1,000 אמנים בארץ ובחו"ל, התמחות באירועי אמנות גדולים ועבודה מול מוסדות תרבות נחשבים לשם קיום תערוכות במוקומותיהם. ניסיון בהפקת כ-180 תערוכות יחיד וקונספט לאורך השנים, ובחללים שונים בכל הארץ. התמקדות באמן עצמו, אישיותו , הביוגרפיה שלו וכיצד הוא יוצר. ליווי האמן/נית החל מבחירת חלל התצוגה, בחירת האוצרת, עיצוב ההזמנה, פירסום התערוכה ויחסי ציבור מאסיביים וממוקדים לקראת הפתיחה ,הנחיית אירועי האמנות ושיחי גלריה באופן קליל וקולח.

עדכונים:

פוסטים: 209

החל מדצמבר 2011

צילומים מהוהים של אלה שלא הכירה הגיעו לידיה של אילנה, ולפני כארבע שנים החלה אילנה לצייר את דיוקנאות בני משפחתה ומשפחת בעלה (מלטביה וממינסק, בלארוס) שנרצחו בשואה. הרישום הביוגראפי, האישי מאד, הכל כך מדוייק של אילנה ,מחזיר את השמות לחיים, לתודעה ולזיכרון וכמובן להנצחה.

25/04/2012

“אלה שלא הכרתי”   /   אילנה שודרון-מינקוב

התערוכה מוצגת בבית הספר לחינוך, אוניברסיטת ת”א

החל מערב יום השואה יום רביעי כ”ו בניסן תשע”ב  18.4.2012,

התערוכה תינעל ביום שני כ”ב באייר תשע”ב  21.5.2012

תערוכת “אלה שלא היכרתי”,  כוללת רישומים של בני משפחתה ומשפחת בעלה של אילנה שודרון-מינקוב שניספו בשואה

האמנית התוודעה לסיפורם רק בשנים האחרונות לאחר שנות שתיקה של דור ההורים.

לפני כעשר שנים ביקשה אילנה  מדוד שלה לספר לה על משפחתה.  הוא סיפר בשפה ציורית על החיים של המשפחה ברובע הברונקס בניו-יורק, ארה”ב, כילדים של מהגרים, בשכונה יהודית.

ואז המשיך וסיפר על אביו (הסבא של אילנה) -  שאימו, אחותו ושני אחיו, על משפחותיהם, שנשארו בגליציה   -    כולם נספו בשואה.

ידיעה זו הפתיעה את אילנה עד מאוד. ההורים שלה, שניהם נולדו וגדלו בארה”ב,  והם היו תמיד כל כך “אמריקאים” שבכלל לא עלה בדעתה שלשואה יכול להיות קשר כל כך קרוב אליהם.

אך צללי השואה לא פסחו גם עליהם ומחקר מעמיק הביא את אילנה עד לעיירה מיקולינצה אשר בגליציה.

צילומים מהוהים של אלה שלא הכירה הגיעו לידיה של אילנה, ולפני כארבע שנים החלה אילנה לצייר  את דיוקנאות בני משפחתה ומשפחת בעלה (מלטביה וממינסק, בלארוס) שנרצחו בשואה.

אומרת אילנה: “דרך הציור הרגשתי שאני מתקרבת אליהם, לומדת להכיר אותם.  הרגשתי גם שאני רוצה להנציח אותם, להוציא אותם מתוך החושך והאין הזה, שלתוכו הם נדחפו.  רציתי לתת להם זהות, דמות ופנים, ולהחיות את זכרם של אנשים שנשכחו, שאפילו משפחתם לא ידעה על קיומם ועל סופם הטראגי.  רציתי שיהיה ידוע שאנשים אלו חיו על פני האדמה וכי הם נרצחו.  אנשים יפים וטובים, חכמים ומוכשרים, שחיו ואהבו  וגידלו משפחות, עד שבאו הגרמנים”.

 

הרישום הביוגראפי, האישי מאד, הכל כך מדוייק של אילנה ,מחזיר את השמות לחיים, לתודעה ולזיכרון וכמובן להנצחה.

אנו חווים כאן תיעוד מצמרר הנעשה בטכניקה ייחודית עם צבעי פחם והדמויות נראות כאילו הן “יוצאות מן החושך”,מעטן מטושטשות, כפי שראתה אותן אילנה מתוך הצילומים שהיוו את בסיס עבודתה.

אנו עומדים כאן נוכח מסמך מרגש ועמוק של אמנית היסטוגראפית ההתבוננות בדמויות מביאה אותנו להתרגשות ,הזדהות וקירבה

אוצרת: רחל זיו

לראיון ועיתונאים: מיכל סדן 054-8820293

עוד מהבלוג של סדן

תצוגה מקדימה

קוסמת הצבעים רונית קריסטל-בתערוכה חדשה בתל אביב

קוסמת הצבעים יוצאת לאור האמנית רונית קריסטל, תופעה ויראלית ברשת, מציגה תערוכת יחיד ראשונה פתיחה חגיגית: יום חמישי,...

תצוגה מקדימה

'ברוך שעשני אישה'-תערוכת קיץ חברתית

תערוכת 'ברוך שעשני אישה' אוצרת: נגה ארד-אילון תערוכת 'ברוך שעשני אישה' שתיפתח בתיאטרון ירושלים ב-26.7 מציגה מאה פורטרטים נשיים שצולמו על ידי קהילת 'נשים מצלמות' ומהווה תשובה אמנותית לסוגיית...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

תערוכת Mask מחווה לפסטיבל המסיכות של וונציה וחג הפורים

  תערוכת "Mask" פתיחה חגיגית : מוצ"ש, 15.3.2014 בשעה : 20:00 בגלריית האורגים 21, חולון אוצרת – יפה עמרני-שוחטים לקראת חג...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה