הבלוג של מיכל ספוז'ניק

מזל דגים

מידענית העוסקת באיתור ועריכת מידע באינטרנט בכל התחומים, ניתן לבקר באתר העיסקי שלי ולקרוא עוד אודותיי, בנוסף אני משלבת בין העולם הפרקטי לבין היצירתיות, סקרנית ובעלת רצון לדעת וללמוד דברים חדשים מדי יום. אני גם מאמנת... +עוד

מידענית העוסקת באיתור ועריכת מידע באינטרנט בכל התחומים, ניתן לבקר באתר העיסקי שלי ולקרוא עוד אודותיי, בנוסף אני משלבת בין העולם הפרקטי לבין היצירתיות, סקרנית ובעלת רצון לדעת וללמוד דברים חדשים מדי יום. אני גם מאמנת אישית/עסקית בעלת אינטואיציה גבוהה לאבחון וייעוץ במיקוד להשגת יעדים וקבלת החלטות. האתר שלי: http://www.Michal-info.com

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מספטמבר 2010

על הלבטים וההחלטות בהקמת עסק עצמאי משלב הרעיון ועד להצלחה. הסיפור האישי שלי.

17/12/2010

היציאה לדרך !

אפתח את הפוסט הנוכחי בכך שאומר שהחיים מלאי הפתעות וחשוב להתייחס לכל רעיון, מפגש, שיחה או כל היבט אחר כגורם חשוב להתפתחות ולדעתי אין דבר בחיינו שאינו מתרחש ללא סיבה, כך או אחרת, ונגלה זאת בהמשך חיינו. אני מאמינה שיש גורמים חזקים מאיתנו אשר שומרים עלינו ומניעים אותנו לקבל החלטות בשלבים שונים של החיים. קארמה? גורל? מונחים כאלו או אחרים הם חלק מהמהות שלנו כבני אדם ובמידה רבה קובעים את מהלך חיינו. אל תטעו לחשוב שאני מניחה את כל נסיבות חיינו בידי הגורל, אבל אני מאמינה בשילוב הגורל עם החלטות שאנו מקבלים באופן עצמאי כשילוב המכיל את חיינו מרגע לידתנו ולארוך חיינו הבוגרים.

ההחלטה להקים עסק עצמאי משלי נולדה לאחר שרציתי לפתח את הכישרון ואת האהבה שלי לעולם המחשב והאינטרנט. במשך שנים עבדתי בתחום אחר אשר לא התאים עבורי ובשלב מסוים החלטתי לעשות הסבה מקצועית לתחום המידענות שבו אני עוסקת כיום. הכשרון, הסקרנות הטבעית, השאפתנות (או האגו..), ומעל הכל התשוקה להרגיש ולהיות מאושרת ומסופקת מעבודה שאני שלמה איתה מכל הלב, גרמו לי ללמוד תואר נוסף וליישם לימודי תעודה בתחום המידענות. אני זוכרת את ההתלהבות במהלך לימודי המידענות וידעתי שאני במקום הנכון עבורי. לאחר מכן, לאחר התלבטויות רבות, החלטתי שאני לוקחת סיכון ופותחת עסק משלי בתחום המידענות.

המרכיבים החשובים ביותר בעיניי למי שרוצה לפתוח עסק עצמאי הם: סבלנות, אהבה למקצוע, השקעה (כספית ורגשית כאחד), ותמיכה מאנשים יקרים בחייך. אימי היא מקור ההשראה והתמיכה הגדול ביותר בחיי, אשר האמינה בי וגרמה לי להאמין בעצמי ולפתח ביטחון עצמי חזק שלא היה לי בעבר. בהזדמנות זו ארצה להודות לאימי מכל הלב ובאהבה גדולה. לבסוף השקעתי באתר שבניתי במו ידיי עם הרבה סבלנות ואהבה, כולל הוצאות פרסום והוצאות נוספות של הקמת העסק.

הצלחה, הצלחה, הצלחה

לאחר מספר עבודות מוצלחות שעשיתי ללקוחותיי בתחילת הדרך, רכשתי ניסיון מקצועי ומעל לכל את המוניטין שלי כאשת מקצוע. ההמלצות וההפניות הראשונות שקיבלתי מלקוחות היו מקור לגאווה והוכיחו לי מעל לכל ספק שאני בדרך הנכונה עבורי. טיפ נוסף: הפניות מפה לאוזן הינם האפקט המתגמל ביותר לבעל עסק. מעבר לאמינות שנרכשת עקב המלצות מפה לאוזן מלקוח אחד למשנהו, הרי שאתה מקבל פידבק חיובי לעבודה שאתה מבצע וזה בהחלט תורם למינוף העסק. כיום אני ממשיכה להשקיע ולעבוד בחריצות רבה עבור העבודות ללקוחותיי, אני מאמינה שעבודה שתשקיע בה מאהבה ועם מלוא ההשקעה תתגמל אותך לא רק בלקוח מרוצה, אלא גם שביעות רצון עצמית בהקשר להישגייך.

הצלחה היא לא המפתח לאושר; אושר הוא המפתח להצלחה. אם אתה אוהב את מה שאתה עושה, אתה גם תהיה מוצלח (צוטט מ: אלברט שוויצר)

מה למדנו עד כה?

אסכם ואומר שקיימים מספר היבטים בנוגע לפתיחת עסק עצמאי:

(1) לא לחשוש מהסיכון בפתיחת עסק עצמאי! כל דבר שלא ננסה בחיינו, לעולם לא נדע אם נצליח או נפסיד ושווה לנסות מאשר לא לנסות בכלל. ביטחון עצמי הינו אלמנט חשוב ביותר כדי לא להיות מושפעים מדעות הסביבה כלפי ההחלטה לפתיחת עסק (לטוב ולרע, תמיד יהיו אנשים שיבקרו את מעשייך והחוכמה היא לא לתת לזה להשפיע עלייך) וגם כדי לפתח סבלנות ארוכת טווח כי כל דבר טוב נבנה בהדרגה ועם אמונה שלמה.

(2) כל עסק דורש השקעה כספית למימון הוצאות נלוות ולפתיחת העסק עצמו כולל אתר תדמית באינטרנט. חשוב להיות מוכנים לכך ולהשקיע בחוכמה ולשקול כל צעד קדימה. הייתי ממליצה למי שחושש ללכת עד הסוף, להשקיע בעסק חלומותייך כהכנסה נוספת ובמידת הצורך אם העסק יגדל בהמשך אז יהיה ניתן להופכו למשרה מלאה במלוא מובן המילה.

(3) כל לקוח מרוצה שווה ערך לחמישה לקוחות נוספים שהשגת בו זמנית! אני מתכוונת להמלצות העוברות מפה לאוזן אשר הינם כלי חזק לביסוס תדמית העסק כעסק בעל מוניטין ששווה לבדוק עבור השירות המבוקש. כלים נוספים לפרסום העסק הינם באמצעות אתר תדמית וקידומו בעזרת חברות לקידום אתרים, וזה אכן עוזר אבל הכלי הדומיננטי ביותר הוא המלצות העוברות מפה לאוזן בין לקוח מרוצה אחד למשנהו.

(4) לאהוב את העבודה. נכון שזה נשמע כמו קלישאה אבל זה נכון ביותר! מנסיוני אני יודעת את ההבדל בין עבודה שאתה לא מסופק ממנה לבין עבודה שמתגמלת אותך (אישית וכספית) מדי יום. מרגע שקיבלתי את ההחלטה לפתוח עסק משלי, התקדמתי לעבר יעד לא ידוע אבל הסקרנות חזקה יותר מכל ואני לא מתחרטת על החלטתי. בזכות החלטה זו השגתי עבודה מתגמלת עבורי, שאני נהנית ממנה מדי יום, מגלה את כשרוני ומפתחת אותו כאשת מקצוע לכל דבר, ויותר מכל אני מאמינה בעצמי ובהישגים שהרווחתי בכוחות עצמי וממשיכה בנתיב הזה של חיי לעבר הפתעות החיים המאתגרות והמלהיבות כאחד.

שיהיה שבוע טוב לכולנו!

My Website: http://www.michal-info.com

עוד מהבלוג של מיכל ספוז'ניק

על זוגיות ודנה ספקטור

קליאופטרה- אייקון של עוצמה נשית קליאופטרה, מלכת מצרים בתקופת בית תלמי, היוותה בעיניי מוקד משיכה והערצה לדמות היסטורית שמסמלת בעיניי עוצמה נשית של אישה אחת ששלטה באימפריה רבת עוצמה, שגדלה והתרחבה עוד יותר בימיה של...

תגובות

פורסם לפני 10 years

מאגרי מידע- יתרונותיהם בעידן המודרני

נכתב על ידי: מיכל ספוז'ניק, M.A, מידענית מקצועית בימינו החשיבות של מאגרי מידע גדולה מאי פעם. ההתפתחות הטכנולוגית של האינטרנט מאפשרת גישה למקורות מידע עצומים עבור ארגונים עסקיים, אנשי אקדמיה, מכוני מחקר ולקוחות פרטיים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

טיפים לחיפוש באינטרנט

במסגרת עיסוקי כמידענית אינטרנט, אני מבצעת חיפוש מידע מגוון בכל התחומים וכן עריכתו באופן מקצועי ללקוח בנושאים רבים ומעניינים: עריכת מחקר שוק אנליסטי, חיפוש מידע לתוכנית עסקית של יזמים, עריכת מחקרים אקדמיים ועסקיים, חיפוש...

תגובות

פורסם לפני 10 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה