הבלוג של מיכל ספוז'ניק

מזל דגים

מידענית העוסקת באיתור ועריכת מידע באינטרנט בכל התחומים, ניתן לבקר באתר העיסקי שלי ולקרוא עוד אודותיי, בנוסף אני משלבת בין העולם הפרקטי לבין היצירתיות, סקרנית ובעלת רצון לדעת וללמוד דברים חדשים מדי יום. אני גם מאמנת... +עוד

מידענית העוסקת באיתור ועריכת מידע באינטרנט בכל התחומים, ניתן לבקר באתר העיסקי שלי ולקרוא עוד אודותיי, בנוסף אני משלבת בין העולם הפרקטי לבין היצירתיות, סקרנית ובעלת רצון לדעת וללמוד דברים חדשים מדי יום. אני גם מאמנת אישית/עסקית בעלת אינטואיציה גבוהה לאבחון וייעוץ במיקוד להשגת יעדים וקבלת החלטות. האתר שלי: http://www.Michal-info.com

עדכונים:

פוסטים: 28

החל מספטמבר 2010

בכל מיזם או רעיון חדש הדורש סריקה של פטנטים מהארץ ומהעולם כדי לבחון את מקוריותו אנחנו כאן כדי לבצע סריקה ראשונית עבור המיזם המדובר. ללא סריקה מקדימה של רעיון מסוים שנרצה להגישו כפטנט לא נוכל להמשיך עימו לרישום הפטנט כי יהיה עלינו לוודא שלא קיים פטנט דומה בארץ או בעולם על מנת לרשום אותו לפי החוק.

ברשותנו גישה למאגרי פטנטים מהארץ בעזרת מאגר המידע של רשם הפטנטים, מאירופה, ארה”ב ויפן על מנת להעניק לכם סריקה ראשונית איכותית לפני שתפנו לשלב הבא אל עורך פטנטים וכדי לחסוך זמן וכסף.

בנוסף, אנו יכולים לעזור בהכוונה לרישום הפטנט ברשם הפטנטים, בהפנייה למקורות העזרה הנכונים וכן בהכוונה לייעוץ המתאים עם הגופים החוקתיים המטפלים ברישום הפטנט כגון עורכי דין המתמחים באישור פטנט, הכוונה לגורמים המתאימים ברשם הפטנטים וכדומה.

במהלך סריקת פטנטים או חיפוש פטנט מסוים הקיים במאגרים בארץ ומהעולם צריך בתור התחלה להגדיר בצורה נכונה את אסטרטגיית החיפוש בהתאם לסוג החיפוש המבוקש. לאחר מכן יש לבחור את מאגרי המידע שעימם נעבוד ולדעת כיצד למצוא מידע מבוקש במהירות וביעילות. לבסוף, על סמך ממצאי החיפוש נוכל להסיק האם קיים פטנט דומה לרעיון של לקוחותינו על סמך סריקה ראשונית בנידון.

בארץ יש את מאגר רשות הפטנטים המכיל מידע עדכני על פטנטים שהוגשו בישראל ומאפשר ביצוע חיפוש במאגר באמצעות מילות חיפוש וקטגוריות מגוונות. המידע הקיים באתר כולל נתונים בהתאם למצב הפרסום של בקשת הפטנט ואפשרות לצפיה בנוסח הפטנט , מלא או חלקי, ולהפקת תדפיס הפטנט כולל תרשימים והסברים לגבי מבנה הפטנט על כל מרכיביו.

לבקשות פטנט שהתפרסם קיימת אפשרות לעיין באופן מעמיק יותר במסמכי הבקשה למיניהם כגון : טופס הבקשה, הסבר מפורט לגבי הפטנט וכן תרשימים והסברים נלווים הרלוונטיים למסמך.

בחו”ל, לעומת זאת, ישנם מאגרי פטנטים ייעודיים שאנו עובדים עם המאגרים שלהם בסריקת פטנטים. ברשותנו גישה למאגרי הפטנטים של ארה”ב, אירופה ויפן.

היתרון של המידען בביצוע סריקת פטנטים ראשונית הוא להוות גורם מייעץ ואמין עבור הלקוח במציאת המענה לתשובתו אודות פטנט מסוים הקיים או לא קיים בשוק הפטנטים המקומי והעולמי כאחד.

היתרון של המידען בעבודתו הוא בגישה וידע מקדים לגבי מאגרי הפטנטים הידועים ביותר לחיפוש מקצועי ויעיל שיכול לחסור זמן יקר ועבודה מקצועית המוענקת ללקוח. מאגרי מידע אלו הינם בגישה בתשלום וגם ללא תשלום והיתרון עבור המידען הוא בגישה לשני סוגי המאגרים האמורים לעיל.

עבודת המידען בביצוע סקירת פטנטים כוללת גישה למאגרי מידע מהארץ ומהעולם וברשותו מצוי ידע מקדים לגבי מילות החיפוש המתאימות המתאימות בכל מאגר מידע ולייעול מאפייני החיפוש האלו.

בנוסף, המידען בעל גישה למאגרי מידע לחיפוש פטנטים, גם חינמיים וגם מאגרים בתשלום, אשר שילובם יחדיו הופך את מלאכת חיפוש הפטנטים ליעילה ומקצועית כאחד.

המידען מסוגל לבצע חיפוש מקצועי ויעיל בזמן הקצר והמיטבי ביותר ובכך היתרון לחיסכון בזמן יקר ללקוחותינו וכן ביישומה של עבודה מקצועית בסטנדרטים הגבוהים ביותר. מאפייני החיפוש במאגרי המידע מעניקים יתרון למידען היודע כיצד לנווט במאגר ולנצל את יתרונות החיפוש המתקדם והרגיל כאחד במאגרי החיפוש.

בנוסף לסריקת פטנטים אנו גם מציעים לכם למצוא פטנטים בתחומי מחקר ייחודיים עבורכם לצורך השוואה, הצגת פרטי פטנט מסוים במסגרת מחקר או דוח כלכלי וכדומה בנוסף לסריקת הפטנטים הרגילה שאנו מבצעים.

 ברשותנו ניסיון של שנים וותק מקצועי בהענקת שירותי מידענות עסקית וכן סריקת פטנטים עבור הלקוחות! הצטרפו גם אתם ללקוחותינו המרוצים!

 מיכל באום ספוזניק, מידענית, M.A

www.michal-info.com

 

עוד מהבלוג של מיכל ספוז'ניק

על זוגיות ודנה ספקטור

קליאופטרה- אייקון של עוצמה נשית קליאופטרה, מלכת מצרים בתקופת בית תלמי, היוותה בעיניי מוקד משיכה והערצה לדמות היסטורית שמסמלת בעיניי עוצמה נשית של אישה אחת ששלטה באימפריה רבת עוצמה, שגדלה והתרחבה עוד יותר בימיה של...

תגובות

פורסם לפני 10 years

מאגרי מידע- יתרונותיהם בעידן המודרני

נכתב על ידי: מיכל ספוז'ניק, M.A, מידענית מקצועית בימינו החשיבות של מאגרי מידע גדולה מאי פעם. ההתפתחות הטכנולוגית של האינטרנט מאפשרת גישה למקורות מידע עצומים עבור ארגונים עסקיים, אנשי אקדמיה, מכוני מחקר ולקוחות פרטיים...

תגובות

פורסם לפני 7 years

עוצמה נשית

כבר רשמתי באחד הפוסטים הקודמים בבלוג, ומי שמכיר אותי יודע את זה, שהדמות ההיסטורית שהשאירה עליי חותם עמוק כאדם וכאישה היא קליאופטרה. קליאופטרה מייצגת בעיניי אידיאל נשי שאני מיישמת גם בחיים שלי ומאמינה בו בכל ליבי: אידיאל...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה