הבלוג של מיכל פיקל שגיא

michalpickel

מעצבת מוצר וקונדיטורית. נשואה לעמית ואמא לאדם ואנה, גרה ברמת השרון, אבל אוהבת מאוד לטוס ולטייל בעולם. מזמינה אתכם לטעימה מהעולם המעוצב והמתוק שלי.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מספטמבר 2019

3 לנובמבר 1973. אמא אמיצה יולדת לבדה תינוקת שמנמנה. אבא לוחם אמיץ נמצא במלחמה ולא יודע על הולדתה. מתנה קטנה גדולה. השבוע חל יום הולדתי, הזדמנות להסתכל אחורה

30/10/2019

כשאבא שלי חזר ממלחמת יום כיפור (כן, כן, אני היא אחת מהילדים של חורף 73) הוא לא ידע שאמי היפה ילדה תינוקת. המברק שנשלח אליו כדי להודיע לו שהוא הפך לאבא בפעם השניה, מעולם לא הגיע. לשאלתו, הוא נשלח לחדר ומצא שם תינוקת עטופה בעטיפת מתנה. במקרה שלי, חיתול בד טטרה לבן.

 

מיכל הקטנה המקורית. 1974. צילום: יוסי פיקל

מיכל הקטנה המקורית. 1974. צילום: יוסי פיקל

 

מתנות מעסיקות אותי ושזורות בסיפור חיי. המתנות שלי הן הכשרונות שלי, שעזרו לי לצמוח, להבשיל ולהביא את עצמי לידי ביטוי מיטבי. כילדה צעירה גיליתי את כשרון השחיה שלי (זה כבר חומר לפוסט אחר stay tuned) ואת כשרון היצירתי האומנותי שלי. בכתה ב’ ישבתי במרפסת דירתה של סבתא יפה האהובה וציירתי את הנוף מעבר לכביש. סבתא ההמומה עצרה את נשימתה והראתה בהתלהבות להוריי. מיד נשלחתי לחוג הציור הטוב ביותר בעיר. ילדותי הנעימה עברה עליי בשילוב של שני העיסוקים שכה אהבתי והיתוו את מהלך חיי שכאילו נכתב מראש. אני מניחה שזה לא היה קל ואף תובעני ביותר, יום יום שחיתי לפחות שעתיים, כולל שישי ושבת. אך הזכרונות שלי נעימים ומלאים בסיפוק עצמי. בתור ילדה צעירה מאוד ידעתי שאעסוק בעיצוב בהמשך חיי, כמובן שהייתי ועדת הקישוט בכתה וגם הספורטאית המצטיינת, תמיד מציירת, מדביקה, גוזרת. לפני התיכון שאלו אותי לאיזו מגמה ארצה ללכת. כל כך ידעתי שאהיה פה היום. עשיתי החלטה מושכלת, לבד לגמרי. אני אלך למגמת ספורט בתיכון, כי בהמשך אני רוצה ללמוד עיצוב תעשייתי (שתי המגמות היו זמינות בתיכונים בחולון באותו הזמן) וכך נהניתי מכל העולמות שלי. בהסתכלות אחורה, נראה שמהלך חיי היה כתוב מראש וזרמתי עם האינטואיציות שלי, ועוד איך זרמתי. מזל.

 

אליפות הארץ בשחיה. מקום ראשון לגיל 10. 1983 צילום: יוסי פיקל

אליפות הארץ בשחיה. מקום ראשון לגיל 10. 1983 צילום: יוסי פיקל

הפסל הראשון שלי. נעל. 1981 צילום: יוסי פיקל

גאה בפסל הראשון שלי. נעל. 1981 צילום: יוסי פיקל

 

מתנות הן העיסוקים שלי. הן היום יום שלי. כמו במהלך ידוע מראש היה ברור לי שאלמד עיצוב תעשייתי. התקבלתי ללימודים במכון הטכנולוגי בחולון ונהנתי מכל רגע. שוב, אל תטעו, אלו לימודים לא קלים. אבל כשאתה בוחר מקצוע שתפור עליך עוד מגלגולים קודמים זה כיף. זה חזק ממך.

 

ווישליסט הוא סטודיו לעיצוב המתמחה במתנות ללקוחות עסקיים חי ובועט כבר 12 שנה, הקמתי אותו בשתי ידיי יחד עם שותפתי האהובה, יפעה, ואני גאה בו מאוד. בווישליסט אנחנו מעצבים ומייצרים אלפי מתנות מקוריות ומיוחדות ללקוחות שיודעים להעריך את העבודה הקשה שמושקעת בפיתוח המתנות שלהם. אני אוהבת את העבודה שלי. מאוד.

 

clean dreams מתקן לספוג מטבח. ווישליסט. צילום: דן לב

clean dreams מתקן לספוג מטבח, נמכר ברחבי העולם. ווישליסט. צילום: דן לב

 

לפני כשנה נרשמתי ללימודי קונדיטוריה בבית הספר המעולה “אסטלה”, בעיני המשך ישיר והסתעפות של מה שעשיתי בחיי עד עכשיו. מאז אני עוסקת גם בקונדיטוריה ומייצרת באהבה מתנות אכילות שאנשים מזמינים זה לזה וגם לעצמם. (על זה כמובן בפוסטים הבאים)

 

ארוע פרחוני. פסח 2019. צילום,עיצוב והכנה: מיכל פיקל שגיא

ארוע פרחוני. פסח 2019. צילום,עיצוב והכנה: מיכל פיקל שגיא

 

הדף קצר מלהכיל את קורות חיי, אני מסופקת ממה שעשיתי, אוהבת את מה שאני עושה ומחכה בהתרגשות למה שעוד אעשה וזה עוד בלי להזכיר את המתנות המהממות בחיי, בעלי ושני ילדיי. אבל לקראת יום הולדתי הממשמש ובא, אני יכולה לסכם ולהגיד בפה מלא שהחיים שלי טובים והם פשוט מתנה. (חמסה, חמסה, שום בצל)

מזל טוב לי.

 

החופשה האחרונה. עם המתנות של חיי. טולום. מקסיקו 2019. צילום: עמית שגיא

החופשה האחרונה. עם המתנות של חיי. טולום. מקסיקו. אוקטובר 2019. צילום: עמית שגיא

 

עוד מהבלוג של מיכל פיקל שגיא

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

זכרון מקורמל של יום הולדת

אוכל הוא זכרון חזק וציורי. במיוחד כאשר הוא קשור לבני משפחה אהובים ולאירועים אישיים. כזו היתה עוגת יום ההולדת שלי. היו לי בעצם שתיים כאלה, אחת מכל סבתא. שתיהן היו מופלאות ועל שתיהן אני חולמת שנים ארוכות. כנראה שאי שם בתת...

תגובות

פורסם לפני 1 week
תצוגה מקדימה

מאחורי הקלעים של תעשיית החפצים

לסבא ארי היה מפעל לייצור שקיות ניילון. כילדים קטנים נהגנו, אחותי, אחי ואני לטפס על השקים הענקיים ולהתפלש בשמחה בתוך הכדורים הצבעוניים הקטנטנים, חומר הגלם שממנו מייצרים את השקיות. החוויה הראשונית המלהיבה הזו, של משחק...

תגובות

פורסם לפני 4 ימים

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה