הבלוג של מיכל מוטאי

בלמידה מתמדת

מעצבת גרפית, אמא ל-4 בחינוך ביתי, יזמת ובעלת עסק. אוהבת טכנולוגיה, מדע, יצירה, קסמים, אקרובטיקה, אינטרנט ועוד מיליון דברים. משתדלת ללמוד משהו חדש כל יום.

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מיוני 2013

אני רוצה להגשים לך חלומות. לעזור לך ליצור את הדברים המושלמים שאת חולמת עליהם

25/01/2018

יש נשים שמקבלות פיק ברכיים  כשהן מגיעות לחנות יצירה. יש כאלו שדווקא שוקולדים ומאפים עושים להן חלוש’ס. המקום שלי עשה את זה ובגדול היה הפאבלאב בחולון.

הפאבלאב הוא רשת עולמית. אבל אני הכרתי רק סניף אחד, ולכן אספר עליו. בתוך שכונה “לא משהו”, בחולון, שכן מחסן חד קומתי. בתוך המחסן הלא מרשים הזה, שכנה מעבדה לייצור דיגיטלי. מדפסות תלת מימד, מכונה לחיתוך לייזר ,כרסומת, כלי נגרות, אלקטרוניקה ועוד. כמעט כל מה שנמצא בתוך הפאבלאב עוצב וייוצר על ידי האנשים שעבדו במקום. שולחנות, כסאות, מדפים, שלטים, יצירות אמנות. והאנשים האלו ש”גרו” במקום, היו מגשימי חלומות. אם היה לך רעיון לבנות משהו הם היו שם כדי לעזור לך להגשים אותו. כל פעם שהגעתי לפאבלאב, הלב שלי רקד ריקוד קטן של אושר – הריח של העץ, האוירה הטובה, התחושה שכל דבר אפשרי. הבן שלי היה זה שלמד שם, אבל ניצלתי כל הזדמנות להסניף קצת את המקום. לצערי הרב, המקום נסגר (אתם יודעים איך זה: פוליטיקה, כסף, המציאות..).

הפאבלאב בחולון

הפאבלאב בחולון

המקום השני הכי קרוב לפאבלאב שהייתי בו הוא ה Impact Labs. המתחם שנפתח בתוך מתחם WEWORK בתל אביב. בתוך מתחם סופר מעוצב, כמה חבר’ה יצרו מציאות מדהימה – מתחם שכולל בתוכו את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, כדי לאפשר ליזמים להגשים את החלומות שלהם. המקום רק נפתח לאחרונה, הוא לא מיועד לאנשים פרטיים מהשורה, אבל האנרגיה דומה. הרצון לעזור לאנשים להגשים את החלומות שלהם, באמצעות מתן כלים, שלא היה נגישים להם בצורה אחרת.

עוד מכנה משותף לשני המקומות האלו הוא אג’נדה חברתית חזקה. הרצון לשתף אחרים בטכנולוגיה, ללמד את דור העתיד, ולהשתמש בכלים כדי לייצר טוב בעולם. בעולם מקביל, יש סיכוי שהייתי מחפשת עבודה באחד מן הפרויקטים האלו. להיות שותפה למקום כזה זה ה-חלום בעיני. אבל ביקום הזה עשיתי בחירות שלא מסתדרות עם עבודה בשעות רגילות. מכיוון שבחרתי בחינוך ביתי, רוב היום שלי מוקדש לילדים ולמשפחה.

וביחד עם המשפחה שלי בשלושים אצבעות, פתחתנו את העסק שלנו – אישלט. אנחנו מתחילים בקטן. אין לנו את המכשור שהייתי חולמת עליו (מכשיר לחיתוך לייזר למשל), ואי אפשר להחזיק בבית את כל החומרים שהייתי רוצה. אבל יש לנו רצון טוב, כישרון עיצובי, ידע טכנולוגי, מכשיר לחיתוך וינילים, מדפסת תלת מימד וגישה למקומות שחותכים בלייזר. ותחת המגבלות הנוכחיות אנחנו רוצים להגשים כמה שיותר חלומות. אז אם יש לך שלט שהיית רוצה לעצב בצורה ייחודית או אם תרצו שנכין לכם מסגרת או כוס עם כיתובים מיוחדים ואישיים. אתם ממש מוזמנים. נשמח להכין לכם בהמון אהבה.

ומי יודע, אולי יום אחד כשנגדל נוכל לפתוח מעבדה משלנו – כזאת שכל דבר בה אפשרי.

כוס עם כיתוב

עוד מהבלוג של מיכל מוטאי

תצוגה מקדימה

למה לי אישלט עכשיו?

לחיים בחינוך ביתי יש קסם מסוים. מבחוץ זה נראה מאד רגוע וזורם. מתעוררים בבוקר מתי שמתחשק, עושים כל מה שבא. אין לחץ של בוקר, אין לחץ של שיעורים, אין לחץ של מבחנים. במובן מסוים זה קצת ככה. מה שלא רואים זה את 8 הארוחות ביום שצריך...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

דרישת שלום מסבתא

כובע הים מגומי עם הפרחים המצויצים שעליו, תפס מיד את תשומת ליבם של הילדים. אין סיכוי בעולם שהייתם תופסים מישהו מהם עם פריט אופנה שכזה. אצלי לעומת זאת ישר התעורר הזכרון של הזקנות המקומטות שהיו תופסות את המסלולים בבריכה....

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה