הבלוג של מיכל מוטאי

בלמידה מתמדת

מעצבת גרפית, אמא ל-4 בחינוך ביתי, יזמת ובעלת עסק. אוהבת טכנולוגיה, מדע, יצירה, קסמים, אקרובטיקה, אינטרנט ועוד מיליון דברים. משתדלת ללמוד משהו חדש כל יום.

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מיוני 2013

בשבוע האחרון, היה לי העונג להשתתף בחגיגת התעמלות עצומה. כזאת שסביר להניח שלא שמעתם עליה. כזאת שאין בה כדור אבל יש בה עבודת צוות מהממת והמון שמחה

13/07/2018

Riccione. לחגיגה הזאת קוראים Festival Del Sole .

זהו פסטיבל אליו מגיעות קבוצות מכל העולם כדי לחגוג את אהבתם המשותפת להתעמלות על של גווניה – אקרובטיקה, התעמלות אמנותית, ריקוד לסוגיו ועוד.
הכלל היחיד הוא שצריך להגיע כקבוצה של לפחות 10 מתעמלים ולהכין מופע הכולל מוסיקה.
אין סינון לקבוצות המשתתפות. כל קבוצה שרוצה להגיע מוזמנת, כל עוד היא שוהה במשך השבוע בעיר.

הפסטיבל הוא פסטיבל פתוח. גם לקהל וגם לקבוצות המשתתפות. במשך שבוע נבנות 5 במות ייעודיות בכיכרות המרכזיות בעיר. וכל קבוצה מקבלת הזדמנות להציג את המופעים שלה.
קבוצה קטנה תופיע במשך 7 דקות. קבוצות גדולות מאד (היו קבוצות שמנו למעלה ממאה משתתפים) יקבלו זמן של כחצי שעה.

כיאה לעיר נופש איטלקית, ההופעות מתחילות בשעה שמונה ונמשכות עד חצות בערך. אז העיר שוקקת חיים ומלאה עד אפס מקום.

היום הראשון היה יום הפתיחה. כל המשלחות הגיעו בבגדים רשמיים כשהדגל לפניהם. מכל קצווי העיירה המתעמלים צעדו לכיוון הבמה המרכזית שמוקמה ממש על חוף הים. היו שם קבוצות מכל העולם (עם הטייה חזקה לאירופה מן הסתם) – יפן, דנמרק, בלגיה גרמניה, ברזיל, ישראל, אנגליה, סקוטלנד ועוד. בסה”כ כ 5000 מתעמלים שממלאים את הטיילת שעל החוף.

WhatsApp Image 2018-07-02 at 09.49.06 - Copy
WhatsApp Image 2018-07-02 at 09.28.50

אני מודה שגם אני בעצמי לא ממש הבנתי לאן אני מגיעה. הגעתי בעקבות קבוצת האקרובטיקה של בתי. לא ידעתי כמעט כלום על הפסטיבל. רק ידעתי שצפויה לה חוויה מדהימה.
ואז התחילו ההופעות. הרמה לא היתה אחידה בלשון המעטה. היו קבוצות חובבניות ממש ולעומתן קבוצות מקצועיות שהציגו מופעים מושקעים ויפיפיים.
רוב המשתתפים היו צעירים – המון בני נוער הגיעו לפסטיבל לחוויה ייחודית של ספורט. ראו את ההתלהבות על הפנים שלהם. כשהם הופיעו החיוכים שלהם היו מדבקים.
ניכר היה על פני הקבוצות שהם פשוט נהנים. הם חוגגים את האהבה להתעמלות.

הבמה המרכזית בריצ’יונה, מתוך אתר הפסטיבל

אני אהבתי את חוסר המישטור. המופעים דרשו דיוק, קצב, וכושר גבוה. אבל היתה שם קבוצה של נשים מבוגרות שבחרו להופיע במופע ריקוד. והן התקבלו במחיאות כפיים. והיו שם קבוצות עצומות שהגיעו מדנמרק. קבוצות שבהן ילדות מלאות קיבלו תפקידים משמעותיים ועמדו בשורה הראשונה בגאווה. קבוצות שפשוט חגגו את היכולת המופלאה של הגוף לזוז. לנוע בתיאום, בגמישות, בהנאה לצלילי הקצב.

ומילה קטנה על דנמרק – דנמרק היא מונרכיה ובה  כ 5.5 מיליון תושבים (פחות מישראל).בדנמרק יש דגש חזק מאד על ספורט לכל שכבות האוכלוסיה. המדינה מארחת אירועי ספורט רבים ומעודדת את כולם להשתתף במועדוני ספורט המפוזרים בכל רחבי הארץ – ברמה חובבנית ומקצועית. תמיכת המדינה נכרה היטב בפסטיבל.
מאות ילדים הגיעו מדנמרק לאיטליה כדי להשתתף בחגיגה. בכל במה הופיעו לפחות 3 קבוצות מדנמרק, שכל אחת מהן מונה עשרות מתעמלים. המופעים שלהם היו ברמה גבוהה והיו מרשימים מאד. אולי זאת  אחת הסיבות שדנמרק מדורגת הכי גבוה בעולם במדד האושר

הקבוצה הישראלית לעומתה היא דוגמה הפוכה ממש. המימון לגימנסטרדה של הילדים הישראליים נפל כולו על ההורים ללא כל תמיכה מהמדינה. גם האימונים בארץ אינם זוכים לקבל תמיכה כלשהי. הילדות מתאמנות באולמות שונים בתל אביב, כי אין להם אולם ייעודי משלהם. זמן ניכר מהאימון מושקע בסידור האולם כל פעם מחדש. וכמובן שגם המחיר של האימונים הרבים נופל על ההורים. לו המדינה היתה בוחרת לתת לספורט מימון כפי שראוי שיקבל (הדבר נכון לצערי לענפי ספורט רבים) אין ספק שהדבר היה תורם רבות לכולנו.  ולמרות זאת, ובעיקר בזכות הצוות המקצועי המשובח שהאקרובטיקה היא מפעל חיים עבורם, הבנות הציגו הופעה מדהימה ואף זכו להציג בגאלה בערב הסיום.

הידעתם שישראל זכתה השנה במספר מדלויות באליפות העולם? חבל שהענף היפה הזה זוכה לחשיפה זעירה כל כך.

תודה רבה למכבי דן על החוויה המדהימה ובמיוחד לאילנה כץ האשה והחזון.

קישור לפסטיבל http://www.festivaldelsole.it/en/festival

WhatsApp Image 2018-07-05 at 20.57.51

WhatsApp Image 2018-07-05 at 20.55.52

עוד מהבלוג של מיכל מוטאי

תצוגה מקדימה

למה לי אישלט עכשיו?

לחיים בחינוך ביתי יש קסם מסוים. מבחוץ זה נראה מאד רגוע וזורם. מתעוררים בבוקר מתי שמתחשק, עושים כל מה שבא. אין לחץ של בוקר, אין לחץ של שיעורים, אין לחץ של מבחנים. במובן מסוים זה קצת ככה. מה שלא רואים זה את 8 הארוחות ביום שצריך...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

פעילויות מדליקות לט"ו בשבט - רקע למחשב להורדה בחינם

לפני כחודשיים התחלתי להכין אחת לחודש רקע שולחן עבודה. רקע כזה שייתן לכם השראה לפעילויות מדליקות לעשות עם הילדים. באופן אישי יש לי רשימות אינסופיות של דברים שאני רוצה לעשות. הן מסודרות בתיקיות יפה יפה בפינטרסט. אבל רחוק...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה