הבלוג של michalgav1

michalgav1

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מיולי 2017

שליח

רובנו שונאים מבחנים, נכון? עוד מימי ביה”ס היו נותנים לנו ציונים שנחשבו כמדד לחוכמה, הצלחה והאם אנו שווים וראויים.

אך הכלי הזה לא קשור לכל הייחוסים ש”הלבשנו עליו”. הוא נוצר כדי לדעת מה אנו כבר יודעים ואיזה נושאים עדיין כדאי לחזק. מטרתו היא לעזור לנו ללמוד באופן אפקטיבי יותר.

כאשר אנו רוצים להשיג משהו, עלינו לצלוח התמודדויות שמטרתן לחזק אותנו ולגרום לנו להשיג את המטרה. למשל, מישהי שרוצה להפסיק להצטרך כל הזמן אישורים מהסביבה, תצטרך להתמודד עם להביע את עצמה גם אם סביבתה לא מסכימה איתה.

אך איך נדע שאכן התחזקנו? יבוא לנו מבחן!

ייתכן וזה יבוא בדמותו של אדם, אשר יעמיד אותנו במצב שהוא בדיוק הנקודה שאנו מתמודדים איתה. לדוגמה, אדם קרוב יגיד לאותה אישה בדוגמה באופן גלוי, שהיא טועה ושהוא לא מעריך את האופן שהיא חושבת ומביעה את עצמה. זה למעשה מבחן, שמטרתו להראות לה עד כמה זה משפיע עליה, האם זה מערער אותה ובאיזו מידה, והאם זה גורם לה לשנות את עמדתה כדי שיאשרו אותה או שהיא נשארת איתנה.

אין ספק שרובנו רגילים לשנוא מבחנים… וגם, אנו רגילים לשנוא או לפחות לכעוס על השליח שבחן אותנו. אבל שימו לב שפעמים רבות תשומת הלב שלנו מתמקדת בשליח, אנו נעלבים ממנו, רבים איתו ולא מבינים למה הוא עושה לנו את זה.

למעשה, הוא עוזר לנו לדעת מה כבר השגנו ואיפה עלינו עוד להשתפר. גם אם כבר הצלחנו בבחינה ובין אם לא – אני מציעה לא לבזבז אנרגיה על עיסוק בתפל אלא לאהוב את השליח, לאהוב את הבחינה ובעיקר לאהוב את עצמנו ולהעריך את הדרך הנפלאה שאנו עושות.

עוד מהבלוג של michalgav1

תצוגה מקדימה

התובנה ששינתה לי את כל הגישה

הכול השתבש כשנסעתי להרצות בצפון. זה התחיל כשנגמרה הבטריה בטלפון, ולא יכולתי לסמוך על הדרכת הוייז שיגיד לי איך להגיע. הגעתי למקום באיחור, עם טיפת הדלק האחרונה, ואז התברר שהמחשב לא התחבר למקרן, וכבר כשהביאו מחשב אחר התברר...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

איך אפשר להעז להסתכן וגם להרגיש ביטחון?

לאחרונה נפגשתי עם בחורה שמרגישה שאינה מצליחה לממש את הפוטנציאל שלה מבחינה תעסוקתית. אז חקרנו את הקושי, וככל שהתקדמנו הבנו שהבעיה נובעת מקונפליקט שקיים אצלה בין...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אני רוצה!

"אני רוצה!" זוג מילים שכמו אש, מדליקות אותנו ודוחפות אותנו להשיג דברים שאין לנו. אני מעריכה את שתי המילים האלו, והשאלה "מה אני רוצה?" הפכה להיות שאלה מרכזית שמנחה אותי...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה