הבלוג של michalgav1

michalgav1

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מיולי 2017

21/10/2017

רוצה 2

“אני רוצה!” זוג מילים שכמו אש, מדליקות אותנו ודוחפות אותנו להשיג דברים שאין לנו.

אני מעריכה את שתי המילים האלו, והשאלה “מה אני רוצה?” הפכה להיות שאלה מרכזית שמנחה אותי בדרכי.

יחד עם זאת, שמתי לב שאצל אלה שרוצים המון קורה דבר מעניין.

כשאנו רוצים משהו, זה מגיע עם תחושה שאנו בוערים מבפנים.
אבל כשאנו רוצים המון דברים באותו זמן, ביחד, התחושה הזו גורמת לבלבול ולחץ, אין לנו מושג מה לעשות קודם ואיך מתחילים לממש את הרצונות שלנו – ואז התחושה מתחלפת לתסכול.

יותר מזה – פעמים רבות הרצון הוא שהדברים יתממשו ‘כאן ועכשיו’, וכל רגע שעובר ללא מימוש נראה לנו כמו רגע מבוזבז, מה שתורם לעוד יותר תסכול.

אז מה עושים?

בואו נבין שעלינו להתייחס לרצונות שלנו כמו שאנו מתייחסים למדורה אמיתית, כמו בל”ג בעומר: לפני שמדליקים המדורה, שמים אבנים סביבה וקובעים את הגודל שאנו רוצים שהיא תהיה. כשהאש דולקת, אנו מנסים לשלוט בה עד כמה שאפשר – מלבים אותה מספיק כדי שתחמם אותנו אך נזהרים שהיא לא תתפשט ותשרוף ללא גבול.

פרקטית, אני מציעה להכין רשימת רצונות. לאחר מכן, דרגו אותם לפי סדר חשיבות, בחרו את כמות הרצונות שיש לנו כוח למממש והתייחסו אל רצונות אלה כאל מגדלור שקובע לאן הולכים.

הרצונות לא נגמרים, אלא רק מתחלפים. אז במקום לחיות בתסכול עד להשגת המטרה, לשמוח כמה דקות על ההישג ואז שוב לחיות בתסכול עד שנשיג את המטרה הבאה,  אני מציעה שנפנים שזאת דרך שלעולם לא תיגמר, שנירגע למרות שעדיין לא מימשנו את הכל, ניתן לעצמינו קרדיט על כל מה שכבר כן השגנו ושנהנה מהדרך ומעצמינו.

עוד מהבלוג של michalgav1

תצוגה מקדימה

התובנה ששינתה לי את כל הגישה

הכול השתבש כשנסעתי להרצות בצפון. זה התחיל כשנגמרה הבטריה בטלפון, ולא יכולתי לסמוך על הדרכת הוייז שיגיד לי איך להגיע. הגעתי למקום באיחור, עם טיפת הדלק האחרונה, ואז התברר שהמחשב לא התחבר למקרן, וכבר כשהביאו מחשב אחר התברר...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

איך אפשר להעז להסתכן וגם להרגיש ביטחון?

לאחרונה נפגשתי עם בחורה שמרגישה שאינה מצליחה לממש את הפוטנציאל שלה מבחינה תעסוקתית. אז חקרנו את הקושי, וככל שהתקדמנו הבנו שהבעיה נובעת מקונפליקט שקיים אצלה בין...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

האומץ ליפול

מה קורה כשהדרך בה התרגלנו לפעול כבר לא עובדת? כאשר הזוגיות אליה התרגלנו כבר לא משרתת אותנו, כשהאופן בו מתייחסים אלינו בעבודה או במשפחה כבר לא תואם את מי שאנחנו...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה