הבלוג של michalgav1

michalgav1

עדכונים:

פוסטים: 13

עוקבים: 0

החל מיולי 2017

21433042_1675134712510471_3002268103151542183_n

לאחרונה נפגשתי עם בחורה שמרגישה שאינה מצליחה לממש את הפוטנציאל שלה מבחינה תעסוקתית.
אז חקרנו את הקושי, וככל שהתקדמנו הבנו שהבעיה נובעת מקונפליקט שקיים אצלה בין הצורך בביטחון ויציבות, ובין הרצון לפרוץ קדימה באופן יצירתי וחדשני.

זה בא לידי ביטוי בכך שמיד כשעולה לה רעיון יצירתי לביצוע, מצטרפים אליו קולות שמפריעים כמו ‘האם יש סיכוי להרוויח מזה?’, האם זו הדרך ליציבות כלכלית?’ ועוד. כתוצאה מכך היא בוחרת לנטוש את הרעיון, ובכך ממשיכה בתחושת אי מימוש הפוטנציאל שבה.

מכירים את התחושה הזו? קרה לכם? זוהי חשיבה של ‘הכול או כלום’, שעלולה למנוע יוזמות נהדרות.

כדי להתקדם, חשוב למצוא מענה לשני החלקים של הקונפליקט שבמקרה זה הם: הצורך ביציבות והרצון לחדשנות.
לכן, בחרתי להציג לה דרך ‘אמצע’ שתגשר על הפער: מצד אחד להרגיע את הצורך בביטחון על ידי מציאת עבודה שתספק משכורת קבועה. ויחד עם זאת חשוב מאוד להשאיר זמן פנוי, שבו היא תוכל לבחור רעיון חדש ויצירתי אחד ויחיד, ותיפעל לממש אותו.

זה בסדר גמור אם המימוש, בינתיים, יהיה בסדר גודל קטן ועדיין לא עסק גדול וחלומי. מה שחשוב כאן זה ההתפתחות וההתקדמות: עצם התנועה של מימוש רעיון יצירתי יוצרת תחושה טובה ורעב לעוד, עד שבלי לשים לב החלומות קורמים עור וגידים.

ומה עושים עם אותם קולות המפחידים והמסרסים, אשר מונעים מאתנו יציאה מאזור הנוחות ותנועה לעבר החדש, המרגש והלא ידוע?
אני בעד להחזיר להם פייט! לשאול ‘אם אלך אתך, לאן אגיע?’, ‘האם אהיה מרוצה מחיי אם לא אנסה לממש את רעיונותיי?’ הרי אני כבר יודעת שכשאני מקשיבה לקולות אלה, אני נותרת מתוסכלת מחוסר מימוש ומרגישה קטנה.

מסר לסיום: ‘הכול או כלום’ היא גישה שלא מתאימה לכל אחד. לרוב, היא גישה שגורמת לנו לא לפעול, משום שהיא מעלה בנו פחדים אמיתיים והגיוניים, שכן יש לנו מה להפסיד.
במקום זאת, עלינו להבין את עצמנו, לתת מענה לחלקים השונים שבנו, לייצר תכנית שנוח לנו איתה, להתמודד עם הפחדים ו-ל-ע-ש-ו-ת.

אני כאן כדי לעזור לכם להבין את הקונפליקט ולגבש את תכנית הפעולה המתאימה לכם כדי לצאת לדרך, כי אם לא עכשיו- אז מתי? www.michalgav.com

עוד מהבלוג של michalgav1

תצוגה מקדימה

איך כאב לב יכול להוביל לדברים טובים?

פגשתי מישהי שעושה מאמץ רב, ממש "יוצאת מגדרה" (ציטוט שלה) כדי שיאהבו אותה ויעריכו אותה. אלא מה, היא אינה מצליחה לקבל את האהבה והערכה שהיא מייחלת לה כל פעם מחדש. תמיד מדהים...

תגובות

פורסם לפני 6 months
תצוגה מקדימה

נתינה- כיצד לנהל אותה בחוכמה?

לאחרונה יצא לי לראות אדם שרוצה כל הזמן להיות בנתינה ואהבה לזולת. מרוב שהוא אוהב, קשה לו לראות את היקרים לו במצב לא טוב, וכאשר הוא איתם הוא כל כך מעניק להם מעצמו עד שיש לו...

תגובות

פורסם לפני 5 months
תצוגה מקדימה

בא לי למות

א'- "לא נעים לי להגיד זאת בקול רם, אך לפעמים אני רוצה למות ואז כולם ירגישו בחסרוני ויעריכו אותי. זה לא באמת ששקלתי ברצינות להתאבד ,אך ברגע שאני כל כך משתדלת שלכולם יהיה...

תגובות

פורסם לפני 5 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה