הבלוג של michal kagan

michaldesheh

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מינואר 2019

זו הסיבה לכך שמגיעות אלי אמהות עם הקטנטנים שלהן הן מקבלות חיבוק, תחושת שייכות, הרגשה של בית. אני והאמהות בסדנה מכילות, מחבקות, מלטפות, אוספות את הדמעות, צוחקות יחד, בוכות יחד, נהנות יחד, מתחברות לקטנטנים

12/01/2019

כששואלים אותי “מה הסיפור שלך”, איך הגעתי למקום בו אני נמצאת היום במיכל ליווי התפתחותי, אני נזכרת ביום ההוא שהבנתי שדברים הולכים להשתנות.

הסיפור שלי מתחיל יחד עם לידת בתי הבכורה, שני. ידעתי שאני רוצה לעסוק בתחום שקשור לטיפול ולתינוקות וילדים אבל לא ידעתי מה.

לאחר הלידה, לא התחברתי אליה. קשה לי לכתוב את המילים האלו. גם ביום וגם בלילה, התחושות השליליות אשר עברו אצלי בראש לא איחרו להגיע – איזו מן אמא את? איך את לא אוהבת את הבת שלך? את אוהבת תינוקות של אחרים אבל את שלך לא? היא הייתה משורטטת, תינוקת יפיפייה מהרגע הראשון והתמוגגתי על היופי שלה. אבל, לא הצלחתי להתחבר אליה, לא הרגשתי שאני אוהבת אותה. הרגשתי לבד, כולם מסביבי במיוחד חברותיי שילדו לפני אהבו, נהנו מהקטנטנים שלהן ורק אני – לא.

צילום: עזר חדד

צילום: עזר חדד

חיפשתי בית, תחושת שייכות בתקופה כל כך מסעירה, התמיכה והאהבה שקיבלתי (וקיבלתי הרבה מאוד מכל הסובבים אותי) לא הספיקו. הייתי זקוקה למשהו אחר. רק שלא הבנתי למה.

אני זוכרת לילה אחד, שכן קיבלתי את מה שבאמת הייתי זקוקה לו – אבא שלי התעורר יחד איתי ופשוט אמר לי תחזרי לישון, אני אהיה אתה. בדיעבד אני יודעת שהוא העיר את אמא שלי וביקש ממנה לעזור לו ולתת לה בקבוק. קמתי לאחר 5 שעות עם חיוך. שתיתי קפה והתחלתי את היום. מאותו לילה חיי השתנו.

באותו יום החלטתי שאני רוצה לתמוך ולהיות המעטפת לאמהות. חיפשתי מקום בו אני יכולה לתת מענה גם לאמהות וגם לתינוקות הקטנטנים. לקחו לי בדיוק שתי דקות לחפש בגוגל ולהתחיל להתקשר למקומות רלוונטיים. חיפשתי גם נשים שלמדו במקומות כדי להגיע למקום הכי טוב ללמוד בו. מצאתי את מכללת “צעד ראשון”, ולשם מיד נרשמתי. חיכיתי בשקיקה חודשיים עד שהתחיל הקורס.

הלימודים היו מהנים, מרתקים, חווייתיים, ובעיקר מלמדים. חיכיתי לימי ראשון כדי להגיע וללמוד עוד ועוד. היו גם רגעים מאתגרים בהם נאלצתי להתמודד עם הקשיים שחוויתי עם שני שלי. משם המשכתי ללמוד עוד דברים בתחום – דולה פוסט פארטום, ייעוץ שינה, עיסוי תינוקות ותנועה לגיל הרך.

כך נוצרתי מחדש – מיכל ליווי התפתחותי

צילום: מסדנה

צילום: מסדנה

זו הסיבה לכך שמגיעות אלי אמהות עם הקטנטנים שלהן הן מקבלות חיבוק, תחושת שייכות, הרגשה של בית. אני והאמהות בסדנה מכילות, מחבקות, מלטפות, אוספות את הדמעות, צוחקות יחד, בוכות יחד, נהנות יחד, מתחברות לקטנטנים.

זה הזמן להגיד תודה על הדרך ועל המקום שאליו הגעתי בזכות בתי הבכורה והמדהימה.

מיכל

צילום: סיגל רייכמן

צילום: סיגל רייכמן

 

עוד מהבלוג של michal kagan

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 weeks

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה