הבלוג של מיכל ביאל

טבעונות ורוחניות

אני הילרית יועצת אישית ומנחת סדנאות, ומשלבת קריסטלים בעבודתי. אני גם טבעונית מטעמי חמלה החל מאפריל 2013 ומתנדבת מטעם עמותת "אנונימוס". בקשה לי אליכם: אם הדברים מדברים אליכם, אם אתם חושבים לעשות שינוי בעתיד, אשמח אם... +עוד

אני הילרית יועצת אישית ומנחת סדנאות, ומשלבת קריסטלים בעבודתי. אני גם טבעונית מטעמי חמלה החל מאפריל 2013 ומתנדבת מטעם עמותת "אנונימוס". בקשה לי אליכם: אם הדברים מדברים אליכם, אם אתם חושבים לעשות שינוי בעתיד, אשמח אם תירשמו כעוקבים, וגם תעשו לייקים שיתופים ותגובות, כל אלה יעזרו את נושא הטבעונות. למען בעלי החיים, למען הבריאות של כולנו ולמען הפלנטה. תודה...

עדכונים:

פוסטים: 69

החל מינואר 2015

איך הפך האבטיח להיות השעיר לעזאזל של התאגידים, ואיך למדו תושבי המטריקס לחשוש מפניו? מדובר בסימביוזה שהתפתחה במהלך עשרות שנים על ידי שני סוגי תאגידים: אלה של המזון מן החי ואלה של התרופות. הם משווקים באגרסיביות תוך שימוש בפחדים העמוקים ביותר שלנו. אחרי שאנחנו הורסים בעקביות את הגוף שלנו תוך אכילת מזון מן החי ותוך כדי כך בטוחים שאנחנו אוכלים את מה שחשוב לאכול באים תאגידי התרופות והפרוצדורות הרפואיות וגובים את ‘ליטרת הבשר’ שלהם. והרי צריך להאשים מישהו נכון? אז האשמה העיקרית נופלת (לפחות במקרה של הסכרת) על פירות כמו אבטיח.

17/08/2015

איך הפך האבטיח להיות השעיר לעזאזל של התאגידים, ואיך למדו תושבי המטריקס לחשוש מפניו?

זהו הראשון בסדרה של פוסטים שבאים להראות איך התאגידים של המזון והתרופות מטים את ההאשמה על הנזק שהם גורמים לכיוונים אחרים.
הפוסט הנוכחי יעסוק במואשמים הראשונים על לא עוול בכפם – הפירות.

יש לי חברה בת גילי שחוששת לרמת הסוכר בדם שלה, במשפחתה הקרובה יש מישהו שחולה בסכרת ולכן היא בקבוצת סיכון.  כבר כמה שנים שאני שומעת מפיה שהיא מפחיתה בממתקים, אבל גם נמנעת מלצרוך הרבה פירות, למשל, כשהיא אוכלת אבטיח, היא תעצור מתישהו ותגיד שמספיק, כי היא צריכה לשמור מחשש לסכרת. והיא לא לבד, שמעתי לא פעם דיעות דומות.

העניין הזה בהחלט מעורר מחשבה. בתמונה הכללית שנפרשה בפני מאז הפכתי לטבעונית מסתבר שיש תאגידים גדולים שיש להם אינטרס לגרום לנו לחשוב שהאבטיח, ופירות/ירקות נוספים מסוכנים עבורנו. למה? כי הם מרוויחים מזה. איך בדיוק הם מרוויחים מזה? הנה ההסבר:

רובנו רגילים לחיות לפי אמונות ותבניות חשיבה שהוקנו לנו (שימו לב שאני מדברת בגוף ראשון רבים, למה? כי גם אני חייתי כך, יותר מדי שנים).

כדי שיהיה נוח להבין אחלק את התאגידים לשניים: הראשונים הם אלה שמוכרים מזון, בעיקר מזון מהחי: מוצרי בשר, חלב ביצים ודגים. והם אלה שמתעשרים מכולנו, אבל פועלים בעיקר על המודעות של האנשים הצעירים יותר, שמחונכים מהרגע הראשון לצרוך את המוצרים שלהם תוך מניפולציה מרומזת המכוונת לכך שאם לא יעשו כך תיפגע בריאותם. אחר-כך זה כבר זורם…

vitrine

אנושות חולה. חלון תצוגה של מעדניה ניו-יורקית. יותר מ-90 אחוז מהמאכלים מבוססים על מזון מן החי ומן המת.

אחר-כך באים תאגידי התרופות ושירותי הבריאות, הם בנויים בעיקר על אנשים מבוגרים יחסית שגופם נחלש אחרי שנים של צריכה מהחי ואז הם צורכים את התרופות והפרוצדורות היקרות באמת, אך תאגידי התרופות והבריאות מתפרנסים יפה מאד גם מאנשים צעירים יותר שחולים על בסיס קבוע במחלות זיהומיות כמו שפעת וצינון. הם מייצרים גם חיסונים שונים שגם אותם הם משווקים באגרסיביות תוך שימוש בפחדים העמוקים ביותר שלנו.

רובנו לא מסוגלים לראות שתכנתו אותנו וכך אנחנו צורכים את המידע והמוצרים וחיים לפי זה. כשאנו חשים לא בטוב או כשבריאותנו מתדרדרת אנו הולכים לרופא ומתייעצים איתו לגבי המצב הבריאותי והתזונה, לעיתים נלך בנוסף ליועצי תזונה.

pills

ברוב המצבים מעדיפים יועצי הרפואה והתזונה לרשום למתייעצים איתם תרופות שונות, זמניות או קבועות כדי לתפקד באופן נורמלי,

מה שקשה לרובנו לראות הוא, ששירותי הבריאות נשלטים על ידי אותם תאגידים ובאופן עקיף הרופאים ויועצי התזונה מנחים אותנו על פי האינטרסים התאגידיים, כך שאפשר לומר שמבחינתם הם לא ממש משקרים, הם רק אומרים את האמת בה הם מאמינים ואותה הם מונחים להגיד.

רק מי שיוצא מתוך המטריקס הזה ומתבונן על הדברים מבחוץ מתחיל לראות את הדברים כפי שהם באמת, אז כך נראים הדברים בעיניי, אחרי שיצאתי מחוץ לתבניות לפיהן חונכתי לחשוב:

מזון מן החי אינו בריא לגוף האדם. זה נכון שגם מזונות צמחיים מסוימים בכמויות מסוימות עשויים להיות לא בריאים, אך הנזק במזונות מן החי הוא גדול פי עשרות מונים, בעיקר בתקופה המודרנית, בה הוא מופק מגופם והפרשותיהם של בעלי חיים שכדי להפיק מהם את המקסימום עם מינימום הפסדים משכנים אותם בצפיפות איומה ונותנים להם תרופות רבות כדי להשפיע על אורח חייהם ולהחזיקם בחיים וכן לזרז תהליכים שונים של גדילה.

אותן תרופות ביחד עם הסבל הרב שמחלחל למזון מן החי באופן אנרגטי, יחד עם אנזימים שונים בגופם של בעלי החיים שמראש אינם מותאמים לגוף האדם גורמים לנזק נוראי, בהדרגה הם מחלישים את יכולתו לתפקד ולבצע פעולות שונות כמו: הזרמת הדם בגוף (לב), עיכול תקין, פירוק הסוכר במזון (סכרת) ווצמיחה הומגונית של תאים (סרטן). ואלו התחלואים העיקריים שיחד עם עודף משקל, מקרי שבץ, בעיות לחץ דם ועוד מחלות ניווניות סובל מהם חלק ניכר מהאוכלוסיה, חלק בגיל צעיר, הרוב בגיל מבוגר.

ולרוב, כשמגיע אדם לרופא עם רמת סוכר גבוהה מהרגיל הרופא ייתן תרופות לויסות רמת הסוכר בדם וימליץ לאותו אדם להפחית מזונות מרובי סוכר, אולי גם יזהיר אותו לא להגזים עם פירות. הוא לא יגיד לפציינט שלו להפסיק את המזון מהחי, שזה מה שמראש גרם לבעיה. האקטיביסט האוסטרלי פיליפ וולן אמר משפט חשוב שמסביר את העקרון התאגידי: “אנשי המקצוע לא יגידו לעולם את האמת אם משכורתם תלויה בכך שישקרו.”

כל מה שנותר לרופא לעשות זה להזהיר, לרשום תרופה ולמצוא את השעיר לעזאזל אותו אפשר להאשים: פרי נוטף ויטמינים ובריאות המכיל גם סוכר פירות שמתעכל בזריזות והופך לאנרגיה בריאה וזמינה, אך כשמכניסים אותו לגוף עייף ומרקטע משנים של אכילה מהחי הוא עלול לחולל את המחלה, ולמעשה הוא הופך להיות “הקש ששבר את גב הגמל”.

shutterstock_306730871

פירות – החשוד הקבוע. למעלה משמאל החשוד העיקרי – האבטיח.

צילום: שאטרסטוק

וזה מה שעושים התאגידים: מאשימים את הקש, כי חלילה להאשים את הגמל שמכניס הרבה כסף. זה מאד נוח, בעיקר עקב העובדה שבשר, מוצרי חלב, ביצים ודגים לא נחשבים כמאכלים עתירי סוכר ולכן קשה לקשר אותם ישירות לנזק שנגרם.

וכך יוצא שאותו אדם שאכילה מהחי במשך שנים החלישה את המערכות שלו מודרך להזהר דווקא מהדבר שהכי חשוב לו לאכול בכמויות גדולות: פירות (וירקות), הדבר שיכול להעלות את הבריאות שלו על דרך המלך (כמובן אם בנוסף יימנע מלצרוך את מה שדרדר את בריאותו מלכתחילה, וזה המזון מהחי).

אם ננסה לבחון ולהבין למה זה קורה, חשוב למען ההגינות לציין שהתאגידים לא מעוניינים להרע לנו, הם עושים את מה שנועדו לעשות מלכתחילה, שזה להתעשר ולצבור כוח, אף אחד שם לא באמת רואה את האינדיבידואל, יש לציין גם שמנהלי ועובדי התאגידים בדרך כלל אינם טבעוניים ולרוב מזינים גם את עצמם בצורה שמזיקה להם וגורמת גם להם לחלות, כך שהאמת שהם מפיצים לציבור הרחב היא לרוב גם האמת שלהם.

כך יוצא שהתאגידים לא ידריכו חלילה את העובדים עבורם, הרופאים והתזונאים להזהיר את הפציינט מהאויב האמיתי שהוא המוצרים שהם מוכרים, בשלב הזה הם פשוט עוברים לשלב הבא: מלעיטים את הפציינט בתרופות (שמכניסות כסף לתאגידי התרופות) ולעיתים שולחים אותו לפרוצדורות רפואיות שונות (נכון, עוד כסף)…

כעת נשאר רק למצוא את מי להאשים, וכך נופלת האשמה על האבטיח, הגזר ועוד ירקות ופירות תמימים.

ולראייה, ישנם המוני טבעונים וטבעונאים שטוחנים אבטיחים, מלונים, תפוחים ופירות נוספים בכמויות גדולות וגם המון ירקות, ולמרות כמויות הסוכר שבהם בריאותם יציבה ומדהימה. אבל כדי לאכול כמוהם צריך לחיות מחוץ למטריקס, לראות את האמת ולהמנע מאכילה מהחי.

ועוד מילה לגבי קבוצות סיכון למחלות: זה נכון שההורים שלנו מורישים לנו מבנה גנטי מסוים, אבל הם מורישים לנו עוד דברים: הרגלי-אכילה, הרגלי חשיבה ואמונות שאותם ניתן לשנות. וכשמשנים אותם מגלים שהמשקל של המטען הגנטי קטן ולרוב הוא הופך להיות בעיקר המלצה.

אז אני יוצאת כאן בקריאה חשובה: אין צורך לחשוש מהאבטיח והגזר, הם חברים, הדבר הנכון וההגיוני הוא לחשוש ממי שבאמת עושה את הנזק, וכאן יש רשימה שלמה של דברים שכדאי להזהר מהם כמו: מלח, סוכר, קמח לבן, וכל מזון מתועש, אבל בעיקר מסוכנים לנו המזונות מהחי מהסיבות שפורטו למעלה.

***************************

תודה שקראתם.

דעתכם חשובה לי , ואשמח לשמוע תגובות. ניתן להגיב בסופו של כל פוסט.
כמו-כן, אתם מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג. לשם כך יש ללחוץ על הכפתור למעלה משמאל עם ציור הסיכה והכיתוב “עקבו אחרי”, לבחור באופציה של דואר ולמלא כתובת אימייל. האתר ישלח לכם הודעת אימייל בכל פעם שיעלה פוסט חדש.

לבלוג יש דף שמלווה אותו בפייסבוק. אפשר לעשות לייק לדף ולראות את הפוסטים שם:
https://www.facebook.com/vegan1.spirit

עוד מהבלוג של מיכל ביאל

Thumbnail

ביקור ברפת הגדולה ביותר בארץ – רפת 'עין המפרץ'

בשבת האחרונה השתתפתי בפעולת "תיעוד המוני" ברפת 'עין-המפרץ', הרפת הגדולה ביותר בישראל. בהערכה גסה היינו  יותר ממאה פעילים. נכנסנו לרפת עם ציוד צילום קל עד כבד: מצלמות מקצועיות, מצלמות פשוטות וסמרטפונים,  במשך שעות צילמנו,...

Thumbnail

מהפכת הטבעונות – פרק 1 – מהותה של ההדחקה

כל מי שעבר לאורח חיים טבעוני מוסרי וניסה לדבר עם  אנשים שצורכים מן החי נתקל בודאי בתופעה שהם לא רוצים לשמוע, מתנגדים במגוון של תירוצים והודפים את המידע מהם והלאה. יש לזה שם: הדחקה!! אני רוצה לדבר על ההדחקה הזו, מקורה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

תקשור על טבעונות שהתבקשתי להעביר – וקצת על תקשור בכלל

זה לא דבר שקורה לי בדרך כלל, לקבל מסרים פנימיים עם תחושה שאני צריכה לפרסם אותם.  למעשה זו לגמרי הפעם הראשונה עבורי לפרסם מסר מתוקשר, כך שהרגשתי צורך לתת  כמה מילות הסבר: התקשור הגיע אלי בדרך עקיפה, בתחילת דרכי כמטפלת ומורה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים