הבלוג של מיכל ביאל

טבעונות ורוחניות

אני הילרית יועצת אישית ומנחת סדנאות, ומשלבת קריסטלים בעבודתי. אני גם טבעונית מטעמי חמלה החל מאפריל 2013 ומתנדבת מטעם עמותת "אנונימוס". בקשה לי אליכם: אם הדברים מדברים אליכם, אם אתם חושבים לעשות שינוי בעתיד, אשמח אם... +עוד

אני הילרית יועצת אישית ומנחת סדנאות, ומשלבת קריסטלים בעבודתי. אני גם טבעונית מטעמי חמלה החל מאפריל 2013 ומתנדבת מטעם עמותת "אנונימוס". בקשה לי אליכם: אם הדברים מדברים אליכם, אם אתם חושבים לעשות שינוי בעתיד, אשמח אם תירשמו כעוקבים, וגם תעשו לייקים שיתופים ותגובות, כל אלה יעזרו את נושא הטבעונות. למען בעלי החיים, למען הבריאות של כולנו ולמען הפלנטה. תודה...

עדכונים:

פוסטים: 69

החל מינואר 2015

כשאני מתבוננת על התהליך האישי שלי של המעבר לצמחונות ואחר-כך לטבעונות, אין לי ספק שקיבלתי תקשורים פנימיים לגבי הדרך האישית שלי שדחפו אותי בעדינות לעשות את השינוי, גם בהבנה שהתעוררה בסוף שנת 2014 שהגיע הזמן עבורי לחבר את הטבעונות עם הדרך הרוחנית אני רואה סוג של תקשור. בימים האחרונים קורה משהו מדהים: לראשונה אני חווה תחושה שמידע עובר דרכי כדי שאעביר אותו הלאה. לא רק זה, המסר הנוכחי הוא (כנראה) הראשון מבין שורה של מסרים.

26/06/2015

זה לא דבר שקורה לי בדרך כלל, לקבל מסרים פנימיים עם תחושה שאני צריכה לפרסם אותם.  למעשה זו לגמרי הפעם הראשונה עבורי לפרסם מסר מתוקשר, כך שהרגשתי צורך לתת  כמה מילות הסבר:

התקשור הגיע אלי בדרך עקיפה, בתחילת דרכי כמטפלת ומורה בתחום הרוחני לא בהכרח ראיתי את זה ככלי-עבודה עיקרי עבורי, וגם לא הגדרתי עצמי כמתקשרת, אבל כשעוסקים בתהליכים רוחניים כשמשהו צריך להגיע הוא מגיע, לעיתים ישירות ולעיתים בדרך פתלתלה.

התחלתי כמרפאה ויועצת אישית המשלבת בעבודתי קריסטלים, ידעתי לשבת מול אנשים שבחרו להתייעץ איתי ולהעביר להם את המסרים  שנראו לי נכונים, והיה כמובן מבחן התוצאה, האם עזרתי להם? האם המציאות השתפרה עבורם? לרוב כך היה. ולא תמיד שאלתי את עצמי מאיפה הגיעו הדברים האלה לידיעתי, מה גרם לי לומר דבר מסוים ברגע מסוים, הייעוץ שנתתי לרוב היה קשור להתנהלות יומיומית, להתפתחות פנימית ויחסים בין אנשים, לא דברים שיעשו כותרות ראשיות, כך שזה אפילו לא היה מעניין לחבר את זה לנושא התקשור.

אבל לאורך השנים כן היתה לי משיכה לנושא,  למשל: הרגשתי צורך להתחבר למתקשרים אחרים, אולי כדי שהנושא יהדהד חזק יותר, אולי כדי לקחת צעד נוסף קדימה ולהבין איך זה קורה. לפני מספר שנים יזמתי סדנת תקשור עם קריסטלים בשיתוף עם מתקשרת ותי’קה, היא מעבירה את החלק של התקשור ואני את של הקריסטלים. זו היתה הנקודה בה ההבנה איך זה קורה אצלי התחילה להתבהר. הבנתי שכשיושבים מולי מטופל או קבוצה של תלמידים, או כשעולה סוגיה מקצועית מתרחשת התרחבות אנרגטית ומידע מתחיל לזרום לתודעה. מתקשרים שונים חווים זאת בדרכים שונות, יש שרואים מראות או שומעים קולות, אצלי זה התבטא בידיעה פנימית שמופיעה ורגע לפני כן היא לא היתה שם… ללא ספק, הכתיבה שלי היא הדרך החזקה ביותר עבורי להעביר את הדברים הלאה.

shutterstock_120129049

אנרגיות המקיפות את כדור הארץ, האם כך נראים גלי האנרגיה שמגיעים מבחוץ?
צילום: שאטרסטוק

כשאני מתבוננת על התהליך שלי של המעבר לצמחונות ואחר-כך לטבעונות, אין לי ספק שקיבלתי תקשורים פנימיים  שדחפו אותי בעדינות לעשות את השינויים, גם בהבנה שהתעוררה בסוף שנת 2014 שהגיע הזמן עבורי לחבר את הטבעונות עם הדרך הרוחנית אני רואה כתוצאה של תקשור.

בימים האחרונים קרה משהו מדהים: לראשונה חוויתי תחושה שמידע עובר דרכי על-מנת שאעביר אותו הלאה. ולא זו בלבד,  מרגיש לי שהמסר הנוכחי הוא הראשון מבין שורה של מסרים.

כמה מילים על תקשור בכלל: 

תקשור אף פעם אינו מדע מדויק, למרות שכבר קרה שמתקשרים חזו באופן מדויק מאורעות עתידיים. המתקשרים המפורסמים ביותר הידועים לאנושות כמו נוסטרדמוס ואדגר קייסי הפליאו להעביר מידע  עתידי שלא היתה להם שום דרך לקבלו באמצעים רגילים, המידע שהעבירו הם ואחרים מהדהד עד היום ומשפיע על רבים.

תקשור אמיתי תמיד לוקח לכיוון של התרחבות והתפתחות חיובית, גם אם הדרך פתלתלה ומאתגרת.

תקשור שבא להדריך את המקשיבים לו מגיע ממימד שבו לזמן הליניארי והמרחב הפיזי אין הרבה משמעות, לכן ייתכנו אי-דיוקים בזמנים. במקרים נדירים אלה יהיו אי-דיוקים של שנים, לרוב זה עניין של חודשים או שבועות.

תקשור אינו חזיית עתיד, גם אם הוא נשמע כך, מהסיבה הפשוטה שאנחנו בני האדם יישויות בוחרות שבוראות מציאות, אין לנו שליטה על מאורעות חזקים שהם חיצוניים לנו, אך כן יש לנו שליטה על איך אנחנו מגדירים ומהדהדים עצמנו מול מאורעות אלו, כך שכל מסר הוא בבחינת שיעור או אתגר והתקשורים העתידיים בעצם מדברים על פוטנציאל שאם נבחר, נוכל להתפתח דרכו ואז תיווצר מציאות מסוימת. לכן אבקשכם להתייחס לדברים שהועברו דרכי כאל תמונת מצב אפשרית שלתוכה יש לנו הזדמנות להשקיע את הרצון, האמונה והחזון האישי שלנו.

כמה מילים על איך זה קורה ספציפית אצלי:
כשמדובר במשהו שיש בקשה או הדרכה פנימית לפרסמו, החוויה היא של מחשבה שחוזרת על עצמה שוב ושוב ולא מרפה, כמו מן ‘נדנוד’ עדין אבל אינטנסיבי, בכל פעם שהמחשבה הזו עולה יש תחושה טובה: של שמחה, תקווה או התעלות, רגשות האלה מופעלים כנראה כדי לגרום לי לרצות להתעמק במחשבות האלה. כבר אמרתי שהכתיבה היא הכלי בו זה מתממש בצורה הכי חזקה. כשאני מקבלת מסר בכתיבה אינטואיטיבית המודעות וכשר השיפוט בפעילות מלאה, וזה נחווה כאוסף כמחשבות שבהתחלה מופיעות כגבב מבולבל, מעין ערימת משפטים ש’נשפכים’ לתוך הדף ואני מתחילה ללוש אותם ולתת להם צורה, לאט לאט מתחילה להכניס סדר בדברים ותוך כדי כך זורמים פנימה משפטים נוספים ומתחילה להגיע אותה הדרכה עדינה שמסבירה לי איך לסדר אותם, ממש כמו תמונה מטושטשת שמקבלת לאיטה פוקוס. שוב מדגישה: זוהי החוויה האישית שלי, תקשור הוא כמו טביעת אצבע, ולכל אדם שמתקשר הדרך והכלים שלו.

ולאחר ההקדמה הזו הנה המסר הראשון, הוא חזק ומרגש ביותר:
“האנושות חווה בתקופה זו גל התעוררות, זה קורה בשלבים, כמו שכבות על שכבות וזהו תהליך שמתבשל כבר שנים רבות, ששורשיו החלו בשנות השישים עם ילדי הפרחים, הבישול המשיך לאיטו עם ההתעוררות הרוחנית שתפסה את עיקר התאוצה שלה בשנות השמונים, כל זה היה כהכנה עבור המין האנושי להתחיל לעשות שלום עולמי ששורשיו נעוצים בתהליך של חיבור מחדש לאומה שהתודעה שלה שונה משלנו והיא נתונה לחלוטין לחסדינו – אומת בעלי החיים לסוגיהם שחולקים איתנו את הפלנטה.

shutterstock_101755081

קרן אור מגיעה לפלנטה. צילום: שאטרסטוק

גל ההתעוררות האחרון החל לשלוח אותות כבר לפני שלושים שנה – באמצע שנות השמונים, אלה היו אותות ראשוניים ולאורך השנים היו מעטים שהנשמה שלהם היתה רגישה מספיק לקלוט אותם והנפש בשלה מספיק כדי לעשות את השינוי, גל חזק יותר נשלח בתחילת שנות ה-90 אבל האנושות לא היתה מפותחת דייה ברמה הטכנולוגית כדי להכיל ולהפיץ אותו והגל הזה לא הצליח להכות שורשים, צריך היה לעבור פרק זמן נוסף עד שתבשיל השעה ויהיו קיימות הטכנולוגיות המתאימות (אינטרנט, טלפונים סלולריים, רשתות חברתיות)…

פעימה חזקה יותר של הגל נשלחה אל התודעה האנושית לפני כ-5 שנים, אותה פעימה הביאה לתוצאות מרשימות מאד כשסדקה את חומת ההדחקה אצל קבוצה מובחרת של אנשים, צופן מסוים שהיה קיים בנשמות שלהם נפתח הם החליטו לקחת על עצמם את האתגר. אחלק מאותם  אנשים שעשו ראשונים את השינוי מתאפיינים באופי חזק במיוחד ולא מעט מהם נושאים פוסט-טארומה מסוימת של אבדן, שהשפיעה עליהם עמוקות אבל לא ריסקה את נשמתם מהקושי הזה הם אוגרים כוח להמשך דרכם, הוותק שהם צוברים מאפשר לחלקם להיות ממובילי המהפכה.

קבוצת האנשים שקיבלה את הקריאה בגל האנרגטי שנשלח לפני חמש שנים נחלקת בתוכה לשלושה: הראשונים הם אלה שלקחו על עצמם מיד את המשימה, בלי לשאול שאלות, אצל חלק קטן מהם התעוררו פחדים והם בחרו לסגת אחורה ולא לקחת את השיעור הזה, החלק השלישי הם אלה שזקוקים לזמן רב יותר כדי להתעורר, הם עברו או עוברים לטבעונות בהדרגה. קיים אצלם בלבול מסוים והם זקוקים לתהליך שלעיתים נמשך כמה שנים להכיל את הקוד החדש שמתערבל בתוכם. חלקם פתרו את העניין בהגדירם עצמם כ’טבעונים מטעמי בריאות’, מה שמאפשר להם לעכב את פתיחות התודעה למידע הקשה ומשאיר דלת פתוחה שמאפשרת להם ‘לקחת אחורה’ ולחזור בצורה חלקית או מלאה לצרוך מהחי, אבל רובם המכריע כן מצליח לדבוק בטבעונות.

אלה שמתעקשים כן לצמוח מהאתגר מגלים ויגלו שהם צולחים אותו די מהר והם מוצאים ברכה בעמלם: מצד אחד הם חווים מציאות לא פשוטה, ולעיתים זה אף פוגע ביחסיהם עם הקרובים להם. יחד עם זאת, הם חווים חיבור לשפע, חשים תחושת שליחות והגשמת ייעוד ויחוו איך תחומים רבים בחייהם מתאזנים ומתיישרים.

הגל הראשון של התקופה החדשה, שנקרא לה “תקופת הטכנולוגיה” חלחל אל המודעות האנושית לפני כחמש שנים. הגל השני הגיע לפני כשנתיים וחצי היה עוצמתי, חזק ומטלטל בהרבה. הגל הזה הניב כמות גדולה הרבה יותר של אנשים שלקחו על עצמם את האתגר לעשות את השינוי. הם התחברו לאלה שעשו את השינוי בגל הראשון כדמויות מלוות ועוזרות, חלקם הגיעו מהר מאד לשורה הראשונה של המובילים, זאת למרות התקופה הקצרה שעברה מאז עשו את השינוי, אך אפשר לומר שאנשי הגל הראשון הם אלה שסללו את הדרך.

בתקופה זו הגל השני מתחיל אט אט להירגע, ובחודשים האחרונים קיימת אצל מובילי הדרך אמביוולנטיות מסוימת: מצד אחד שמחה על התוצאות המרשימות, אבל בו זמנית מתגנבת תחושה של חוסר-נוחות ואי שביעות רצון מהכמויות, לכאורה  תחושה שמשהו נעצר…

המסר החשוב הוא, שזה רק לכאורה – הגל הבא בדרך !!! הוא יהיה גדול ומשמעותי בהרבה מקודמיו, הוא יצור טלטלה עמוקה, והוא זה שיביא את המהפכה למקום של המסה קריטית, כלומר: הכמות של האנשים שהצופן של השינוי נפתח אצלם תגיע לגודל כזה, שזה יתחיל להציף ולהשפיע על אחרים מבלי שיהיה צורך לדבר איתם או לחשוף אותם למידע.

כמות גדולה במיוחד של טבעונים תווצר בקהילה הדתית, עם התגברות ההבנה שאוכל שמקורו מהחי אינו כשר בשל האכזריות הנהוגה במשקי הגידול, ומאחר והדתיים הם קהילה משפיעה מאד ומאז ומתמיד מהווה לשון מאזניים זה יעזור מאד לייצב את הטבעונות כזרם מוביל. אותו גל גם יכלול אנשים ומורים רוחניים רבים שיפתחו להבנה שדרך רוחנית אינה יכולה להיות מוסרית אם הם צורכים מן החי. רבים מהאנשים שיהפכו לטבעונים בתקופה זו יהיו כאלה שכבר הפכו לצמחונים וכאלה שמשתעשעים ברעיון הטבעונות, הם ירגישו תחושה פנימית שהגיעה השעה וייפתחו לתהליך.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

סלסטייט – אחת האבנים המדהימות ביותר בהן ניתן להשתמש לצרכי תקשור. צילום: מקס מורון www.mamo-p,com

מתי זה יקרה? כמו שציינתי כבר, התקשורים מגיעים ממרחב שאין בו זמן ליניארי, בהערכה גסה זה צפוי להתחיל בעוד מספר חודשים, זה יכול להיות שלושה חודשים עד שנה מנקודת הזמן הנוכחית. המסר החשוב ביותר שעובר כאן הוא לאלה שחשוב להם כל כך לשנות את העולם:  לא להתייאש, החזון קיים וקורה, כשמבינים שיש כרגע שפל לקראת גאות זה מאפשר לקחת נשימה עמוקה ולהמשיך לפעול למען המטרה, מבלי לאבד את התקווה.

וכאמור: מידע נוסף יגיע בהמשך…

***************************
תודה שקראתם.

דעתכם חשובה לי , ואשמח לשמוע תגובות. ניתן להגיב בסופו של כל פוסט.
כמו-כן, אתם מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג. לשם כך יש ללחוץ על הכפתור למעלה משמאל עם ציור הסיכה והכיתוב “עקבו אחרי”, לבחור באופציה של דואר ולמלא כתובת אימייל. האתר ישלח לכם הודעת אימייל בכל פעם שיעלה פוסט חדש.

לבלוג יש דף שמלווה אותו בפייסבוק. אפשר לעשות לייק לדף ולראות את הפוסטים שם:
https://www.facebook.com/vegan1.spirit

עוד מהבלוג של מיכל ביאל

Thumbnail

ביקור ברפת הגדולה ביותר בארץ – רפת 'עין המפרץ'

בשבת האחרונה השתתפתי בפעולת "תיעוד המוני" ברפת 'עין-המפרץ', הרפת הגדולה ביותר בישראל. בהערכה גסה היינו  יותר ממאה פעילים. נכנסנו לרפת עם ציוד צילום קל עד כבד: מצלמות מקצועיות, מצלמות פשוטות וסמרטפונים,  במשך שעות צילמנו,...

Thumbnail

מהפכת הטבעונות – פרק 1 – מהותה של ההדחקה

כל מי שעבר לאורח חיים טבעוני מוסרי וניסה לדבר עם  אנשים שצורכים מן החי נתקל בודאי בתופעה שהם לא רוצים לשמוע, מתנגדים במגוון של תירוצים והודפים את המידע מהם והלאה. יש לזה שם: הדחקה!! אני רוצה לדבר על ההדחקה הזו, מקורה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

אקטיביסטים למען זכויות בעלי חיים – חלק ראשון – דמויות מההיסטוריה

המושג "טבעוני אקטיביסט" בא לתאר אדם שלא זו בלבד שנמנע מלצרוך מהחי הוא גם עושה כל שביכולתו כדי לפעול למען בעלי החיים: בלדבר על זה, בלהפגין, להרצות,  לתרום כסף ולפעול למען השינוי בכל צורה אפשרית. קשה לשרטט פרופיל של אקטיביסט,...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים