הבלוג של מיכל ביאל

טבעונות ורוחניות

אני הילרית יועצת אישית ומנחת סדנאות, ומשלבת קריסטלים בעבודתי. אני גם טבעונית מטעמי חמלה החל מאפריל 2013 ומתנדבת מטעם עמותת "אנונימוס". בקשה לי אליכם: אם הדברים מדברים אליכם, אם אתם חושבים לעשות שינוי בעתיד, אשמח אם... +עוד

אני הילרית יועצת אישית ומנחת סדנאות, ומשלבת קריסטלים בעבודתי. אני גם טבעונית מטעמי חמלה החל מאפריל 2013 ומתנדבת מטעם עמותת "אנונימוס". בקשה לי אליכם: אם הדברים מדברים אליכם, אם אתם חושבים לעשות שינוי בעתיד, אשמח אם תירשמו כעוקבים, וגם תעשו לייקים שיתופים ותגובות, כל אלה יעזרו את נושא הטבעונות. למען בעלי החיים, למען הבריאות של כולנו ולמען הפלנטה. תודה...

עדכונים:

פוסטים: 69

החל מינואר 2015

כל מי שעבר לאורח חיים טבעוני מוסרי וניסה לדבר עם  אנשים שצורכים מן החי נתקל בודאי בתופעה שהם לא רוצים לשמוע, מתנגדים במגוון של תירוצים והודפים את המידע מהם והלאה. יש לזה שם: הדחקה!! אני רוצה לדבר על ההדחקה הזו, מקורה וסיבותיה וגם על התהליך המופלא שמתרחש בתקופה זו לנגד עינינו…

בתעשיות המזון מהחי נגרם לבעלי החיים סבל רב,  באופן שנוגד את הערכים הבסיסיים של רוב האנשים. לא סתם נאמר שאילו הקירות של בתי המטבחיים היו שקופים כולם היו נמנעים מצריכה מהחי. זה לא מקרי שהמשקים, בתי הגידול ובתי המטבחיים מרוחקים ונסתרים מהעין האנושית, זה מתבקש כדי שאפשר יהיה לשמר את ההדחקה.

העובדה שהמוצרים מן החי אינם מתאימים לגוף האנושי וגורמים לו נזק ברורה וידועה זה מכבר. מוצרים נוספים כמו תרופות, חיסונים ומזון שאינו מתאים עוברים דרך גופם של בעלי החיים בתעשיית המזון ומגיעים לתוצר הסופי שמיוצר מגופם. לכך מתווספת  האנרגיה הקשה של הסבל שעובר על בעל החיים והחומרים שגופו מייצר מתוך פחד וסבל שכולל חומצות שונות ורעילות.

אבל פרט לכל הנזקים שפורטו לעיל, ההדחקה עצמה מביאה עימה נזק עצום. למה ובמה מתבטא הנזק הזה?

גרפיטי הקורא לשחרר את בעלי החיים ולבחור בטבעונות.

גרפיטי הקורא לשחרר את בעלי החיים ולבחור בטבעונות.

צילום: שאטרסטוק

מאחר והצורך האנושי לאכול מן החי מנוגד לכל ערך בסיסי של צדק, חמלה, ושפיות, ההדחקה לוקחת את הנפש בצורה לא מודעת לכיוון ההפוך מהכיוון של ההתפתחות הרוחנית והמקומות הגבוהים בנפשו של האדם. היא מקהה את המודעות העצמית. בנוסף – תחזוקתה הלא-מודעת צורכת הרבה אנרגיה שמחלישה את המערכת. בכך היא מנתקת את האדם מהוויה של שלום, חופש, שמחה ושפע שהיא מהותנו הבסיסית.

ההתעללות בחיות שמשמשות לנו למזון מטילה צל ענק על התרבות שלנו, לא סתם כונו מחקרי האו”ם בעלי התוצאות המדאיגות “צילו הארוך של משק החי”. תאגידים של מזון מן החי ותרופות תלויים לצורך השרדות בכך שבני האדם יצרכו מהחי, כך יוצא שקיומם ושגשוגים מותנה בכך שההדחקה תתקיים.

נראה שאותו חלק בגנום האנושי שדוחף אותנו לאכול מזון מן החי הוא זה שמגביר את הנטייה לפעול באלימות, תחרותיות, שחצנות, חרדה וניתוק. אפשר לקרוא על זה בהרחבה בספר המצוין ‘דיאטת השלום העולמית’ שמהווה מחקר מקיף בנושא ההשפעה של המזון מהחי על האדם בכל הרמות. אותם תאגידים מתחזקים בעקיפין את הצורך לאכול מן החי על ידי עידוד צריכה מוגזמת, תחרותיות ומשחקי ספורט אלימים. אין כאן רוע מודע, זהו בעיקר אינטרס כלכלי.

post9.hulza

כמה מתיקות יש בה, איך אפשר להעלות על הדעת לפגוע בה? אני מדברת כמובן על זו שעל החולצה. לזו שלובשת את החולצה אין סיבה לדאגה.

בתקופה זו, גם בזכות תזוזת מודעות קולקטיבית וגם בזכות טכנולוגיות תקשורת ורשתות חברתיות, המידע מופץ ברבים למורת רוחם של אותם תאגידים וזה גורם לכך שעוד ועוד אנשים פוקחים עיינים ומפסיקים להדחיק. אנשים שעברו לאורח חיים טבעוני ועשו את זה באופן הדרגתי תוך הקשבה לעצמם ובלי להזניח את צרכי הגוף והנפש מדווחים שהנטייה שלהם להתנהגות אלימה פחתה באופן משמעותי, כן התמתנו הצורך במותרות וסדרי העדיפויות השתנו לחלוטין. אני חשה זאת לחלוטין בחיי הפרטיים. אם פעם התרגשתי מאוטו חדש, בית יותר גדול או טיול לחו”ל, כיום אני מסתפקת בכך שיש לי מספיק לשלם עבור החיים השוטפים, אני קונה הרבה פחות ורק את מה שצריך. כיום מה שמשמח אותי יותר מהכל הוא לשמוע על אנשים שעשו את השינוי ומהווים חלק מהמהפכה.

ברמה מסוימת אפשר להבין מדוע אנשים דובקים בצורה חזקה כל-כך בהדחקה הזו, הרי אם יסירו את הכיסוי מעיניהם ותודעתם יתגלה להם מצב מזוויע ביותר וסבל עצום שהם אחראים לו. זה קורה לכל מי שעבר לאורח חיים טבעוני מטעמים מוסריים. אבל כל מי שעשה את הצעד ועבר לטבעונות יודע שיחד עם הסבל הגדול מתבצע ניקוי פנימי עצום שאין לו מחיר, הנפש משתחררת מכבלים שהיטו אותה לכיוון הלא נכון במשך שנים ודורות ומתחילה להדהד עם הפוטאציאל האמיתי שלה. אוכל להגיד מנסיוני וגם מנסיונם של חברים לדרך שיחד עם העצב והקושי העצום שבהיחשפות לאמת יש פתאום שיפור מדהים במצב הבריאותי, האנרגיה היומיומית מכפילה ומשלשת את עצמה ויש יכולת טובה יותר להתמודד עם קשיים. יש יותר שמחה וקל יותר לצחוק ולהתגבר על אתגרים.

pot9.me

הטבעונות ללא ספק משפרת את מצב הרוח, המצב הבריאותי והמצב האנרגטי.

כל כך מצער אותי לראות ולהבין שבעלי החיים במשקים המתועשים נחשבים ללא יותר מאשר חפץ או מוצר. שהמין האנושי (וזה כולל לצערי גם חברים ובני משפחה קרובים), מתוך אמונה שהוא חזק וחשוב יותר מאותם בעלי חיים הופך אותם לקורבנות, שאפילו לא מקבלים מעמד של קורבן.

אני מאמינה שמתחוללת מהפכה אמיתית, שכמותה עוד לא היתה. כשעיני הציבור הרחב ייפקחו לרווחה ההמונים יסרבו לשתף פעולה עם הרוע ששולט כיום ויפסיקו לצרוך את מצרכי הסבל והאלימות שהם הדברים הבסיסיים ביותר שרבים מכניסים לסל הקניות, יתחולל שינוי גדול לטובה ולממשלות לא תהיה ברירה אלא לחוקק חוקים נגד ההתעללות רחבת הטווח באותה אומה אומללה וחסרת ישע – בעלי החיים. מהפכת הטבעונות שקורית בתקופה זו מכוונת לשם, אך עד שזה יקרה עושים התאגידים כל שביכולתם כדי לחזק את ההדחקה וזאת על חשבון הבריאות, האושר והשלווה של בני המין האנושי.

post9.hafgana

המהפכה מתרחשת. מתוך הפגנה בבית המטבחיים ‘הוד-חפר’. צילום: מאי משה.

מדאיג לראות שחומר כתוב לאורך השנים: ספרים, מאמרים ותיעודים שונים שנכתבו על ידי מיטב המוחות המבריקים לוקחים את האנושות למחוזות של חוכמה והרחבת הידע, אך הנושא הכל-כך חשוב של ההדחקה והניתוק שהצריכה מן החי גורמת למין האנושי אינו מוזכר אף לא ברמז. כשמבינים את עומקה ומהותה של ההדחקה הזו אפשר להבין איך יתכן שאנשים שרואים עצמם טובים ואפילו רוחניים מאפשרים שתתרחש אכזריות כזו ואף מממנים אותה. ומדוע לעיתים קוראים לנו, הטבעונים שמנסים להאיר את עיניהם ‘טירוריסטים’ כשלמעשה הטירור היחיד משתקף מן המראה שאנו שמים מול עיניהם של הצורכים מן החי.

האדם הוא יצור עם מבנה שמתאים לצריכת מזון צמחונית שהפך עצמו לטורף הגדול ביותר שטורף את הסוגים הרבים ביותר של בעלי חיים. כבר הכחדנו סוגים רבים של חיות במישרין ובעקיפין בעוד שסוגים אחרים אנחנו דואגים להרבות בצורה המונית בשביל הצריכה שלנו.

מהפכת החמלה שמתקדמת כיום צעד אחר צעד מחייבת שנפסיק לאכול בע”ח לא רק בגלל סיבות של בריאות עצמית אלה מסיבות של הלב, מתוך חמלה. כשאנחנו מתחילים לשנות את בחירות המזון שלנו ומסרבים לפעול ברוע כלפי בעלי החיים, אנו שולחים ליקום מסר של שלום ואחווה, אנחנו מכוונים לכך שהטבע יתחיל לחזור לאיזון. אנו הופכים לכוח של רגישות, ריפוי וחמלה. אותם משאבים של טוב חוזרים אלינו כי קיים ביקום שלנו חוק של ‘דומה מושך דומה’.

כשאנו מזמינים אחרים אל עולמנו החדש וחולקים עימם את התובנות והרעיונות שלנו אנחנו מקדמים את מה שעשוי להיות המהפכה הכי מרוממת ומרפאת שהתרבות שלנו חוותה אי פעם. כשאנחנו פועלים באופן מודע לטובת זה אנחנו גם חווים תעצומות נפש פנימיות וטיהור. האקטיביזם למעשה מחזק אותנו וטוען אותנו, כך מתגמל אותנו היקום על כך שאנו פועלים לטובתו.

נולדת כיום תודעה חדשה שלוקחת לכיוון של אינטליגנציה וחמלה ולא נותנת מקום לאכזריות ושליטה. אני כל כך גאה להיות חלק מהתודעה הזו ולמעשה יכול לעשות זאת כל אחד שבוחר כך, זה הרבה יותר פשוט מכפי שזה נראה.

השראה לכתיבת הפוסט: הספר ‘דיאטת השלום העולמית’ מאת וויל טאטל. הוצאת ‘מזון למחשבה’.

flowers.med תודה שקראתם.
דעתכם חשובה לי , ואשמח לשמוע תגובות. ניתן להגיב בסופו של כל פוסט.
כמו-כן, אתם מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג. לשם כך יש ללחוץ על הכפתור למעלה משמאל עם ציור הסיכה והכיתוב “עקבו אחרי” ולמלא פרטים. האתר ישלח לכם הודעת אימייל בכל פעם שיעלה פוסט חדש.
לבלוג יש גם דף שמלווה אותו בפייסבוק. אפשר לעשות לייק לדף ולראות את הפוסטים שם:
https://www.facebook.com/vegan1.spirit

שלכם בברכה, מיכל.

עוד מהבלוג של מיכל ביאל

Thumbnail

ביקור ברפת הגדולה ביותר בארץ – רפת 'עין המפרץ'

בשבת האחרונה השתתפתי בפעולת "תיעוד המוני" ברפת 'עין-המפרץ', הרפת הגדולה ביותר בישראל. בהערכה גסה היינו  יותר ממאה פעילים. נכנסנו לרפת עם ציוד צילום קל עד כבד: מצלמות מקצועיות, מצלמות פשוטות וסמרטפונים,  במשך שעות צילמנו,...

Thumbnail

תקשור על טבעונות שהתבקשתי להעביר – וקצת על תקשור בכלל

זה לא דבר שקורה לי בדרך כלל, לקבל מסרים פנימיים עם תחושה שאני צריכה לפרסם אותם.  למעשה זו לגמרי הפעם הראשונה עבורי לפרסם מסר מתוקשר, כך שהרגשתי צורך לתת  כמה מילות הסבר: התקשור הגיע אלי בדרך עקיפה, בתחילת דרכי כמטפלת ומורה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

אקטיביסטים למען זכויות בעלי חיים – חלק ראשון – דמויות מההיסטוריה

המושג "טבעוני אקטיביסט" בא לתאר אדם שלא זו בלבד שנמנע מלצרוך מהחי הוא גם עושה כל שביכולתו כדי לפעול למען בעלי החיים: בלדבר על זה, בלהפגין, להרצות,  לתרום כסף ולפעול למען השינוי בכל צורה אפשרית. קשה לשרטט פרופיל של אקטיביסט,...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים