הבלוג של מיכל ביאל

טבעונות ורוחניות

אני הילרית יועצת אישית ומנחת סדנאות, ומשלבת קריסטלים בעבודתי. אני גם טבעונית מטעמי חמלה החל מאפריל 2013 ומתנדבת מטעם עמותת "אנונימוס". בקשה לי אליכם: אם הדברים מדברים אליכם, אם אתם חושבים לעשות שינוי בעתיד, אשמח אם... +עוד

אני הילרית יועצת אישית ומנחת סדנאות, ומשלבת קריסטלים בעבודתי. אני גם טבעונית מטעמי חמלה החל מאפריל 2013 ומתנדבת מטעם עמותת "אנונימוס". בקשה לי אליכם: אם הדברים מדברים אליכם, אם אתם חושבים לעשות שינוי בעתיד, אשמח אם תירשמו כעוקבים, וגם תעשו לייקים שיתופים ותגובות, כל אלה יעזרו את נושא הטבעונות. למען בעלי החיים, למען הבריאות של כולנו ולמען הפלנטה. תודה...

עדכונים:

פוסטים: 69

החל מינואר 2015

בשנת 2018 החלטתי לרכוש לעצמי נעלי סטפס טבעוניות בעבודת יד בסטודיו של רובן סנצ’ז – Ruben Sanchez – בברצלונה. המחיר היה לא זול: התמחור של הנעל עם הבד שאותו בחרתי עמד על 480 יורו, אבל באופן מופלא ומבלי שביקשתי קיבלתי הנחה של 150 יורו (מסר מהיוניברס שחמלה משתלמת?) כך שהמחיר הסופי היה 330 יורו. החלטתי שהנעליים שלי יהיו לא רק טבעוניות, אלא גם אקטיביסטיות, ובחרתי לרקום על הצד שלהן את המילה Vegan (טבעוני) בצבע לבן באותיות גדולות. התגובות היו נלהבות….

18/01/2019

זהו המשכו הישיר של הפוסט שפורסם לפני שלוש שנים בדיוק, בסוף שנת 2015 

לפני כמעט 6 שנים עברתי לאורח חיים טבעוני, ובהמשך ישיר לכך שהוצאתי את כל מה שמקורו מהחי מחיי, ועקב העובדה שאני רוקדת סטפס פעמים בשבוע בקבוצת מתקדמים בסטודיו של יובל בק, התחלתי לחפש פתרון לנעלי סטפס שאינן עשויות מעור. בתקופה בה התקדמתי לטבעונות עדין לא ניתן היה למצוא אופציה כזו. מאחר והתקדמתי לרמת מתקדמים, עלה צורך בבנעלי סטפס איכותיות וחזקות.

במהלך שנת 2014 חיפשתי בכל מקום אפשרי, ברור היה שיש ותמיד היתה אופציה להזמין נעלים בתפירה אישית אצל היצרנים הטובים ביותר, ולבקש שיעשו אותן מחומרים שאינם מן החי, אבל מדובר היה בנעלים מאד יקרות, שיעלו החל מ-500 דולר בעוד שמחיר של נעלים מקצועיות בייצור רגיל הוא משהו בין 200-300 דולר, ואת אלה כאמור אף אחד לא ייצר מחומר שאינו עור.

בתקופה בה עשיתי את החיפושים יצאה חברת “קפזיו- Capezio” עם דגם ה- Fluid  הסינטתי במחיר נוח של 60 דולר, נעל שמתאימה לרמת מתחילים. קניתי אותה ושיפרתי את הסוליה שלה אצל סנדלר ישראלי, מה שעלה בסביבות 100 דולר נוספים. הנעלים הפשוטות המשופרות עשו את העבודה, וחייבים להגיד משהו באופן כללי בזכות נעלים סינטתיות: המראה החיצוני שלהן לא מתקלקל עם הזמן, הן נשארות מבריקות ובעלות מראה חדש.

עם חברי הטוב צחי בן-מאיר, רקדן סטפס מקצועי שעזר לי רבות בייעוץ בדרך להשגת הנעליים. בתמונה הזו צחי עם נעלי "רובן סנצ'ז" מוזהבות ואני עם נעלי ה"קפזיו" הטבעוניות.

עם חברי הטוב צחי בן-מאיר, רקדן סטפס מקצועי שעזר לי רבות בייעוץ בדרך להשגת הנעליים. בתמונה הזו צחי עם נעלי “רובן סנצ’ז” מוזהבות ואני עם נעלי ה”קפזיו” הטבעוניות.

במשך שנתיים רקדתי עם הנעל הטבעונית המשופרת, וזה היה בסדר, אבל הרצון שיהיו לי נעליים ברמה גבוהה יותר לא נעלם, ובשנת 2018 חידשתי את החיפוש, והפעם כיוונתי גבוה יותר: לדגמים הכי איכותייים של החברות השונות, עם מוכנות להזמין את הנעלים בעבודת יד בהזמנה מיוחדת, יהיה המחיר אשר יהיה.

הדגם הטוב ביותר של חברת Capezio נקרא k360  כנראה הדגם המקצועי ביותר הקיים כיום. החלטתי שאנסה להשיג אותו בגרסה טבעונית. בשיחת טלפון נאמר לי שזה אפשרי, אך בקשו שאגיע לסניף הדגל ברחוב 51 בניו-יורק להתאמה והזמנה אישית.

הגעתי לשם בקיץ האחרון, וכשישבתי שם החלו  הבירורים יותר לעומק, והסתבר לי לדאבוני שאין להם נסיון בהתמודדות עם בקשה כזו. והתשובה שקיבלתי היתה מאכזבת: יש לקפזיו חומרים סינטתיים, ואת רוב הדגמים ניתן להזמין ולייצר מהם, אבל על הנעל הטובה ביותר שלהם, שהרבה רקדני סטפס מובילים רוקדים איתה הם לא מוכנים לקחת סיכון ולייצר אותה מחומר שאינו עור.

בשלב הזה החלטתי לפנות לבית מלאכה בברצלונה ספרד, אותו הקים רקדן בשם רובן סנצ’ז, שחלק מחבריי ברמת מתקדמים רוקדים עם הנעלים שלו. מסתבר שזהו בית מלאכה צעיר יחסית, אבל שיצר לעצמו שם מצוין, סנצ’ז מכין נעלי סטפס בעבודת יד, באיכות מאד גבוהה.
להבדיל מחברות ותיקות אחרות, לרובן סנצ’ז יש דגם אחד בלבד, שמתאים לרקדנים מקצועיים. את הדגם הזה הוא מכין מכמה עשרות דוגמאות וצבעים של עורות, אבל גם מבדים סינטתיים. הנעלים שלו  אינן זולות, וכשעושים אצלו הזמנה זה מצריך לשלוח שרטוט מדויק ומדידות של כף הרגל כדי להתאים את הגודל, כמו כן אפשר להזמין את הנעלים בשילובים שונים, וגם לרקום עליהן.

זה היה הרגע בו החלטתי שהנעליים שלי יהיו לא רק טבעוניות, אלא גם אקטיביסטיות, ובחרתי לרקום על הצד שלהן את המילה Vegan (טבעוני) בצבע לבן באותיות גדולות. היה לי חשוב שכל מי שיראה את הנעלים יידע את המשמעות שלהן, ושכל מי שרואה אותן או את תמונתן יקבל מסר חד משמעי: נעלי-סטפס יכולות להיות באיכות הגבוהה ביותר, יפות וגם חומלות. בחרתי בד שנקרא “Black Diamond” – יהלום שחור, שנראה מעט זוהר. המחיר היה לא זול:  התמחור של הנעל עם הבד שאותו בחרתי עמד על 480 יורו, אבל קרה משהו לא צפוי: מבלי שביקשתי, קיבלתי הנחה של 150 יורו (מסר מהיוניבסט שחמלה משתלמת?)  כך ששילמתי בסופו של דבר 330 יורו.

 

נעלי Ruben Sanchez הטבעוניות בפעולה. צולם בסטודיו של יובל בק.

נעלי Ruben Sanchez הטבעוניות בפעולה. צולם בסטודיו של יובל בק.

 עדין מדובר בערך ב- 1400 ש”ח, הרקמה לבדה עלתה 50 יורו. את הנעלים בעבודת יד מכינים בבית המלאכה של רובן סנצ’ז במשך שלושה חודשים, אבל הסבלנות משתלמת מסתבר.

הן הגיעו אלי בדצמבר 2018. בתזמון מופלא בן-זוגי היה בברצלונה לרגל עבודה, כך שהוא הגיע פיזית לבית המלאכה ואסף את הנעלים. במלון הוא פתח את הקופסה וצילם אותן.

במופע סוף-השנה, הסטודיו של יובל בק.

במופע סוף-השנה, הסטודיו של יובל בק.

כשבחרתי את הדוגמא לא הבנתי עד כמה הנעלים ייצאו מבריקות ונוצצות, כמו בגד מבריק מפייאטים, ממש נעלי דורותי מ”הקוסם מארץ עוץ” כפי שאמר אחד מחבריי לסטודיו.
באמת שלא ציפיתי לכאלה גלים של התלהבות, אפילו היה לי חשש שהן יהיו בולטות ומצועצעות מדי, אבל התגובות היו מדהימות, וחשוב מכך: גיליתי שהנעלים עוזרות מאד לפתוח שיחה על נושא הטבעונות. כי כאמור – הן אקטיביסטיות.

אין לי ספק שהנעלים המדהימות שלי עוד יפתחו הרבה לבבות ביופי שלהן ובמסר שהן מעבירות.

נעלי הסטפס הטבעוניות שלי, מבית המלאכה של רובן סנצ'ז, ברצלונה. My vegan tap shoes, by Ruben Sanchez, Barcelona

נעלי הסטפס הטבעוניות שלי, מבית המלאכה של רובן סנצ’ז, ברצלונה.
My vegan tap shoes, by Ruben Sanchez, Barcelona

ולכל המעוניינים, הנה קישור לאתר של רובן סנצ’ז:
www.rubensanchezdancewear.com

I want to thank Ruben Sanchez and his amazing team for making these beautiful vegan tap-shoes.

                                                              These shoes are not only good-looking and has the highest quality, they “speak” and transmit the message of veganism. Thank you for the amazing creation and for the generous discount

קישור לפוסט הקודם משנת 2015:  http://saloona.co.il/michalbiel/?p=789?ref=blog_main

*****************************************************
תודה שקראתם !!!  דעתכם חשובה לי , ואשמח לשמוע תגובות. ניתן להגיב בסופו של כל פוסט.
כמו-כן, אתם מוזמנים לעקוב אחרי הבלוג. לשם כך יש ללחוץ על הכפתור למעלה משמאל עם ציור הסיכה והכיתוב “עקבו אחרי”, לבחור באופציה של דואר ולמלא כתובת אימייל. האתר ישלח לכם הודעת אימייל בכל פעם שיעלה פוסט חדש.

לבלוג יש גם דף שמלווה אותו בפייסבוק. אפשר לעשות לייק לדף ולראות את הפוסטים שם:
https://www.facebook.com/vegan1.spirit
ואתם מוזמנים כמובן לבקר באתר שלי: www.cmw.co.il

שלכם בברכה, מיכל.

עוד מהבלוג של מיכל ביאל

Thumbnail

ביקור ברפת הגדולה ביותר בארץ – רפת 'עין המפרץ'

בשבת האחרונה השתתפתי בפעולת "תיעוד המוני" ברפת 'עין-המפרץ', הרפת הגדולה ביותר בישראל. בהערכה גסה היינו  יותר ממאה פעילים. נכנסנו לרפת עם ציוד צילום קל עד כבד: מצלמות מקצועיות, מצלמות פשוטות וסמרטפונים,  במשך שעות צילמנו,...

Thumbnail

מהפכת הטבעונות – פרק 1 – מהותה של ההדחקה

כל מי שעבר לאורח חיים טבעוני מוסרי וניסה לדבר עם  אנשים שצורכים מן החי נתקל בודאי בתופעה שהם לא רוצים לשמוע, מתנגדים במגוון של תירוצים והודפים את המידע מהם והלאה. יש לזה שם: הדחקה!! אני רוצה לדבר על ההדחקה הזו, מקורה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

תקשור על טבעונות שהתבקשתי להעביר – וקצת על תקשור בכלל

זה לא דבר שקורה לי בדרך כלל, לקבל מסרים פנימיים עם תחושה שאני צריכה לפרסם אותם.  למעשה זו לגמרי הפעם הראשונה עבורי לפרסם מסר מתוקשר, כך שהרגשתי צורך לתת  כמה מילות הסבר: התקשור הגיע אלי בדרך עקיפה, בתחילת דרכי כמטפלת ומורה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים