הבלוג של מיכל ביאל

טבעונות ורוחניות

אני הילרית יועצת אישית ומנחת סדנאות, ומשלבת קריסטלים בעבודתי. אני גם טבעונית מטעמי חמלה החל מאפריל 2013 ומתנדבת מטעם עמותת "אנונימוס". בקשה לי אליכם: אם הדברים מדברים אליכם, אם אתם חושבים לעשות שינוי בעתיד, אשמח אם... +עוד

אני הילרית יועצת אישית ומנחת סדנאות, ומשלבת קריסטלים בעבודתי. אני גם טבעונית מטעמי חמלה החל מאפריל 2013 ומתנדבת מטעם עמותת "אנונימוס". בקשה לי אליכם: אם הדברים מדברים אליכם, אם אתם חושבים לעשות שינוי בעתיד, אשמח אם תירשמו כעוקבים, וגם תעשו לייקים שיתופים ותגובות, כל אלה יעזרו את נושא הטבעונות. למען בעלי החיים, למען הבריאות של כולנו ולמען הפלנטה. תודה...

עדכונים:

פוסטים: 69

החל מינואר 2015

הכל התחיל לפני כשנה, כשבן-ארצי, פעיל טבעוני, התלבט מה לעשות עם סכום כסף שהיה לו, האפשרויות המקובלות: השקעות למען העתיד או קניית דירה פחות דיברו אליו. בן החליט לעשות מעשה לא שגרתי והשקיע את הכסף בהקמת תחנת רדיו. היתה כאן הגשמה של חזון,

09/08/2016

עולמנו נמצא כיום בעיצומה של המהפכה הגדולה ביותר שידע אי פעם – מהפכת הטבעונות.  שעיקרה להרגלי אכילה וצריכה, אבל יש כאן גם התייחסות לשינויים עצומים שקורים במודעות האנושית, בבריאות הגוף האנושי, החשיבה האנושית, החמלה והצדק והמצב האקולוגי של כדור הארץ, כולם בו-זמנית.

בתוך השינוי העצום הזה שרבים בוחרים בו ורבים יותר עתידים לצעוד בכיוון, במדינת ישראל, שהיא אחת המדינות המובילות מבחינת אופציות טבעוניות ושינוי תודעתי, נוסדה לפני כשנה תחנת רדיו מיוחדת במינה, בעלת אופי מחתרתי אבל בלתי מתפשר, שהולכת וצוברת פופולריות אצל אותם אלה שבחרו לעשות את השינוי, אבל בזכות התכנים המרתקים והקריאה לחמלה, גם אצל אלה שעדין לא, למעשה היא קוראת לכל אלה שמודעות עצמית משמעותית עבורם, ובעצם –  ומהי הטבעונות אם לא גל של מודעות-עצמית?

הסיפור מתחיל לפני כשנה כשבן-ארצי שכשנה קודם לכן בחר לעבור לאורח חיים טבעוני התלבט מה לעשות עם סכום כסף שהיה לו, האפשרויות היו: השקעות למען העתיד או קניית דירה. בן החליט לעשות מעשה לא שגרתי והשקיע את הכסף בהקמת תחנת רדיו.

בן ארצי - חזון של איש אחד שהופך לאחד הקולות החזקים של המהפכה בישראל.

בן ארצי – חזון של איש אחד שהופך לאחד הקולות החזקים של המהפכה בישראל.

מבחינתו מדובר היה בהגשמת חזון, ברור היה  לו לגמרי מה נכון, והוא השקיע את הכסף בקניית שרתים, תוכנות, מסכים, מיקרופונים, רשיונות, וכל מה שנדרש כדי להקים תחנת רדיו קטנה אבל מושלמת ומדוייקת.

התחנה החלה לפעול כשבן פונה אל כל אלה שמעוניינים בטובת בעלי חיים ומציע להם לקחת חלק בפרוייקט. לקח כמה חדשים עד שאנשים סביב התחילו להבין מה קורה, ואז החלו בהדרגה להתמגנט אל התחנה: כשדרנים, מרואיינים ועוד סוגים שונים של עזרה, בתחנה האינטרנטית, שייחודה בכך שהיא משדרת גם בוידאו החל להווצר לוח שידורים מגוון ומעניין כשאל הרדיו מתמנגטים אנשים שפעילות למען בעלי חיים ושידור ברדיו הם עבורם הגשמת החזון.

yaki7

מיכל ביאל באחת מתכניות “תדר חדש” עם אורח מיוחד: יקי שגיא, פסיכולוג, איש דיעה וטבעוני.

הנה חלק מהתכניות הקבועות: “קירות שקופים” עם טל גלבוע ורועי שפרניק, “מבט לחזית” עם ניר קלוש ועומר שלו, ו”שיחות חיות” עם אביעד הבר תכניות שמביאות חדשות מהאקטיביזם, וגם מה חדש בקולינריה ובכלל. “אביב באוויר” עם אביב יגר ו”תדר חדש” עם מיכל ביאל – שתי תכניות שמתמקדות במיסטיקה, “האדם והכלב”  בהגשת טל שלוש שעוסקת בעולם הכלבים וחיבור תודעתי בין  אנשים וכלביהם ו”חיות לילה” עם הוגה הדיעות והסופר דניאל אדר שעוסק בהסברה טבעונית.

תכניות חדשות עתידות להכנס בחודשים הקרובים, וכן פרסום של עסקים שונים שרובם ככולם מיועדים למען החמלה ובעלי החיים. הנה כמה שאלות שבן ארצי נשאל….

בשיחה עם בן שאלתי אותו מספר שאלות, והנה מה שהוא סיפר לי:

איך התחיל הכל?

בן ארצי: מדובר בתהליך הדרגתי, בשלב כלשהו שיניתי את התפישות ואורח החיים שלי, הרגשתי שאני מלא יותר בתבונה לגבי מה נכון וחומל, ואז הפסקתי לצרוך מוצרים מן החי בכל תחום של החיים, במקביל חשתי צורך לפעול למען בעלי החיים, שבסופו של דבר סופגים התעללות יותר מכל שכבה חלשה אחרת. התחלתי ללכת למחאות, לעסוק בתיעוד ופעולות ישירות, ומתישהו זה לא הספיק, חשבתי שהמידע צריך להיות מופץ ברבים, אך המציאות היא שגופי התקשורת כמעט ולא עוסקים בהבאת האמת לציבור הרחב, חוסר התעניינות נובע לא פעם מאינסטרסים כלכליים כאלו ואחרים, ונראה לי נכון למצוא את הדרך להגיע וליידע עוד ועוד אנשים, קריאה פנימית אמרה לי שרדיו יהיה הכלי הנכון, וידעתי שיש לי את הכישורים והיכולת לעשות זאת אם אצליח להשיג את המיכשור המתאים.

michal+ben-crop

בן ארצי ומיכל ביאל בכנס של החזית לשחרור בעלי חיים. תחנת הרדיו עוסקת גם בתיעוד פעילויות שונות, גם בשטח.

בן ארצי: עד כמה שזה יישמע מצחיק, החיבור לרדיו הגיע אלי דרך אבי, הוא היה בשלב מסוים, כשהייתי ילד, שדרן ב”רדיו קול השלום”, הוא היה בעצם יד ימינו של אייבי נתן, שיזם את הפרוייקט של האוניה ששידרה למען השלום מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל. לא אהבתי רדיו כילד, עבורי ההליכה לרדיו היתה בעצם הליכה עם אבי לעבודה בה הוא עסוק ללא הפסקה, כך שכביכול היתה לי סיבה טובה להתרחק מהמימד התקשורתי הזה, אבל החיים אמרו את שלהם והדברים התגלגלו כפי שהתגלגלו. עובדה מעניינת נוספת לגבי אבי היא, שהוא היה צמחוני. הוא כבר לא איתנו, אבל אילו היה חי אין לי ספק שהיה טבעוני, הבחירה הזו שלו השפיעה עלי כילד ויש אפשרות שנטעה בי את הבסיס להיותי אדם שנמנע לחלוטין מצריכה מן החי.

האם אתה מאמין שתחנת רדיו כזו אכן יכולה לחולל שינוי תודעתי?

בן ארצי: חד משמעית כן, תחנת הרדיו פונה בשידוריה לא רק אל הטבעונים והצמחונים אלא אל כל מי שרוצה לעשות שינוי תודעתי ואל כל מי שאוהב חיות ומתעניין במודעות-עצמית. הנה דוגמא למשהו שעשינו בתחילת הדרך: בבי”ס שנקר שקלו לעשות מגמת פרוות, התקשרנו בשיחה שהיתה בשידור חי ודיברנו עם מי שהיו אחראים על קידום היוזמה, יידענו אותם לגבי הסבל שעובר על בעלי החיים בתעשיית הפרוות והרעיון נגנז מהר מאד. היו עוד אנשים שפעלו למען זה, אבל אין ספק שהעובדה שדיברו איתם מתחנת רדיו עשתה משהו.

שני שדרנים, תחנה וחתול, הצירוף המושלם לתכנית רוחנית בנושא בעלי חיים.

שני שדרנים, תחנה וחתול, הצירוף המושלם לתכנית רוחנית בנושא בעלי חיים.

מה צריך כדי להקים תחנה כזו?

בן ארצי: צריך חזון, עקשנות ואמונה וכמובן התמדה, אבל ללא כל ספק חשוב לבוא כל הזמן ממקום טוב ונקי ללא פשרות. העובדה שדבקתי בקו הזה גרמה לכך שמיגנטתי אלי במהלך הזמן אנשים נפלאים שחושבים ופועלים כמוני וכיום יש צוות נפלא של שדרנים שהולך ומתגבש ולאט לאט נוצר לוח שידורים מגוון של אנשים שכמוני חדורי כוונות טובות ורצון להייטיב עם בעלי החיים ועם העולם.

ואפשר לסכם במשפט שאמרה איריס ברכר, בת-זוגו ושותפתו של בן ארצי לחזון: “אין ספק שרדיו קול החיות הוא נכס צאן ברזל של תרבות אוהבי בעלי החיים וכל מי שמאמין ודבק בחשיבות השמירה והדאגה לזכויותיהם”.

**איך מאזינים לתחנה? יש כמה אפשרויות: דרך אתר האינטרנט www.anivoice.co.il
אפשר לבחור בריבוע הכחול ולשמוע אודיו, או בריבוע הכתום ולראות שידורים חיים בוידאו, או דרך האפליקציה בסמארטפון “קול החיות” 

עוד מהבלוג של מיכל ביאל

Thumbnail

ביקור ברפת הגדולה ביותר בארץ – רפת 'עין המפרץ'

בשבת האחרונה השתתפתי בפעולת "תיעוד המוני" ברפת 'עין-המפרץ', הרפת הגדולה ביותר בישראל. בהערכה גסה היינו  יותר ממאה פעילים. נכנסנו לרפת עם ציוד צילום קל עד כבד: מצלמות מקצועיות, מצלמות פשוטות וסמרטפונים,  במשך שעות צילמנו,...

Thumbnail

מהפכת הטבעונות – פרק 1 – מהותה של ההדחקה

כל מי שעבר לאורח חיים טבעוני מוסרי וניסה לדבר עם  אנשים שצורכים מן החי נתקל בודאי בתופעה שהם לא רוצים לשמוע, מתנגדים במגוון של תירוצים והודפים את המידע מהם והלאה. יש לזה שם: הדחקה!! אני רוצה לדבר על ההדחקה הזו, מקורה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

תקשור על טבעונות שהתבקשתי להעביר – וקצת על תקשור בכלל

זה לא דבר שקורה לי בדרך כלל, לקבל מסרים פנימיים עם תחושה שאני צריכה לפרסם אותם.  למעשה זו לגמרי הפעם הראשונה עבורי לפרסם מסר מתוקשר, כך שהרגשתי צורך לתת  כמה מילות הסבר: התקשור הגיע אלי בדרך עקיפה, בתחילת דרכי כמטפלת ומורה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים