הבלוג של מיכל חסקלוביץ

michal

פעם הגדרתי את עצמי כאשת חינוך, אבל אז בשלב מסויים שממש רציתי לשיר בקול רם, להופיע בהצגות וללמד יוגה ולנהל דברים וליצור פעיליות שלא תמיד הוגדרו כתחום החינוך חשבתי שזה לא נכון כיום אני יודעת שכל מה שמרגיש לי נכון הוא הנכון... +עוד

פעם הגדרתי את עצמי כאשת חינוך, אבל אז בשלב מסויים שממש רציתי לשיר בקול רם, להופיע בהצגות וללמד יוגה ולנהל דברים וליצור פעיליות שלא תמיד הוגדרו כתחום החינוך חשבתי שזה לא נכון כיום אני יודעת שכל מה שמרגיש לי נכון הוא הנכון :) אני מיכל ואני עושה מה שנכון לי!

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מספטמבר 2011

אבא שלי הוא זוכה הפרס העולמי של האיש הכי מודאג בעולם.

למעשה כשהייתי אחרי צבא הוא לקח אותי פעם ראשונה בחיי לחו״ל זה היה לסופ״ש קצרצר בלונדון אז התחילו המחירים המוזלים לחבילות קצרות ומצאתי את עצמי פעם ראשונה בתוך ארבעה ימים עמוסה בחוויות, כל דבר היה לי סופר מעניין, מדליק וכיפי לימדתי את אבא שלי איך משתמשים באנדר-גרואנד ועפתי על העיר. אני זוכרת את הגלגל הענק שבנו ממש כמה שנים אחדות לפני כן למילניום אבא פתאום מצא את עצמו איתי בתור לגלגל והודיע לי שאין מצב שהוא עולה, נסיתי כל התור לשכנע אותו הסברתי לו שהגלגל זז כמו צב שזה יהיה ממש יפה והוא המשיך להתעקש ולומר לי שאני לא צריכה את זה וכמה שזה בטח מסוכן ולא נראה ממש יציב ובעוד זו מנסה לשכנע וזה מנסה לשכנע את זו ברגע האחרון הוא אמר את בטוחה? ואני כבר הייתי בתוך הקרון מנופפת לשלום שואלת אם הוא בטוח שהוא לא עולה? לקח לי דקה שלמה לצאת מהבאסה שלא הצלחתי לשכנע אותו לעלות ובערך מאית שניה להוציא החוצה את החוצפה הישראלית ולהגיד לכל האנשים שהיו איתי בתא אם הם יכולים להצטופף כדי שגם אני אוכל לראות את הנוף המשגע! היו אלו זמנים בלי סמארטפטנים והנוף המשגע היה צריך להיצרב בדיסק הקשיח של המוח וכשירדתי הרגשתי כמה שאנחנו שונים.
עברו כמה שנים והבנתי שהפחדים והדאגות שאבא שלי מדבר עליהם כל הזמן מצפים גם אותי ולפעמים גם אני מונעת מעצמי דברים שאז בגיל 22 נראו הכי פשוטים וקלים.
כעסתי על עצמי שאני הופכת להיות דומה לו ועוד יותר כעסתי על זה שזה שהוא לא מבין שיש אופציה אחרת!!! אך עם השנים למדתי עוד דבר או שניים על עצמי, הבנתי שלשנות אותו בכדי שאני ארגיש יותר טוב עם עצמי זו לא אופציה, האופציה שלהתגבר על הפחד היא שלי והשתנתי לאט, לאט אך עדיין הרגשתי תסכול בכל פעם שאבא התקשר בכדי לשאול אם שתתי ואכלתי ואם נחתי והרבה פעמים גם כעסתי על השאלות האלו- מה נראה לו שאני מנהלת חצי עולם אבל לא יודעת שצריך לשתות ולאכול?!?!?!

לקח לי עוד כמה שנים יקרות עד שהבנתי שכך הוא דואג וכך הוא מביא לידי ביטוי את אהבתו.
מדי פעם הוא היה שואל מה שלומי ומה חדש ומהר מאוד זה היה חוזר לשיחה על כאב וחולשה ודאגה שיש לו…סיפרתי לו קצת עם הייתי מצליחה על תהליכים שאני עוברת דברים שאני מתמודדת איתם כדי להתגבר על הדאגה והפחד כמו כמה טובה לי היוגה סיפרתי לו על מדיטציה ועל ויפאסנה והוא לא ממש עשה קולות של הבנה או הקשבה פעילה.
לפני כמה שנים אבא התקשר אלי ואמר שהמורה שלי ליוגה היתה בטלויזיה, לא זכרתי בכלל שדיברתי איתו עליה הוא אמר שיש לה שם כזה שאקטי…וסיפר מה לבשה ואיך נראתה ועל מה דיברה ופתאום הבנתי שבדרך שלו הוא מקשיב להכל!

אבא שלי
אבא שלי לא באמת זכה בפרס האיש הכי דואג בעולם כי אני לא יודעת אם יש כזה פרס, אילו היה הוא וודאי היה זוכה. אך אם השנים למדתי שהוא האיש שתמיד יתקשר אלי כל יום באותה השעה לבדוק ששתיתי ואכלתי ושאני בסדר, הוא האיש שירצה שיהיה לי הכי טוב בעולם ויתן לי כל מה שהוא יכול כדי שזה יקרה, הוא האיש שאולי אין לו את הסולם הכי גבוהה ואם היה לו הוא בטח לא היה עולה עליו ואיתו מגיע עד לשמיים כי זה מסוכן והוא לא יבין כנראה לעולם למה אני רוצה לעלות על אחד שכזה, אבל הוא האיש שתמיד אבל תמיד יאהב אותי ויתן לי ללכת לעלות על גלגל ענק ויחכה לי עד שאחזור ויתן לי את הביטחון שהוא תמיד שם בשבילי.

אבא היתה לך היום יום הולדת 72 אני מאחלת לך שתמיד תמשיך להתקשר אלי ולספר לי על כל מה שעובר עליך ומי יתן ושאלו יהיו גם הרבה רגעים מאושרים ולמרות שאין לך פיסבוק אתה אחד האנשים שהכי אוהבים לשתף ואני מודה לך על זה וגאה להיות הבת שלך.
מאחלת לך המון בריאות ושתמשיך לשתף אותי בחוויות שלך ובחיים שלך כי אתה ממש כמו שאתה יקר לי מאוד!
יום הולדת שמח אבא אהוב והמון, המון מזל טוב!

עוד מהבלוג של מיכל חסקלוביץ

אנושיות

שאנחנו חושבים על נסיעה ברכבת, כילדים זה תמיד מצטייר כמשהו מאוד פסטורלי והרפתקני, כאשנחנו גדלים אנחנו מגלים את יעליות הזמן וההתחמקות מין הפקקים, ולזה מוסים את הניחוח המקסים של זכרונות הילדות...אך משהו לפני כמה ימים לא...

תגובות

פורסם לפני 8 years

למען המולדת בניו יורק

לפני כחצי שנה יצאתי לשליחות, שליחות זו מילה גדולה אבל היא המשמעות האמתית של מה שרבים מאיתנו עושים פה, אני שליחה של הסוכנות היהודית יצאתי לכשש שליחיות לפחות במהלך חיי מתאם הסוכונות היהודיות והשליחות הזו היא שליחות של...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

שלושה השלבים לפני שמביאים ילד ללא בן זוג

"אני רוצה לעשות איתך ילד" לפני כמה ימים חבר טוב שלי אמר לי שהוא רוצה שנעשה ילד ביחד, כמובן שעניתי לו שאני רוצה ילדה ושהיא תלבש מלא ורוד. אך לאחר שעברנו את הרגע של הצחוק והכיף, אמרתי לו באמת?!?!  התמלאתי בשלל רגשות...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה