הבלוג של mgilboa

mgilboa

נעים להכיר שמי מזל גלבוע , מתכננת ומעצבת בתים יפים לאנשים. הקמתי את הסטודיו לפני כעשור, אני חושבת ונושמת עיצוב, חוקרת ומגלה חומרים חדשים, מבקרת בתערוכות בארץ ובעולם וחושפת את הלקוחות למגמות עיצוביות מובילות. כיום מתמחה... +עוד

נעים להכיר שמי מזל גלבוע , מתכננת ומעצבת בתים יפים לאנשים. הקמתי את הסטודיו לפני כעשור, אני חושבת ונושמת עיצוב, חוקרת ומגלה חומרים חדשים, מבקרת בתערוכות בארץ ובעולם וחושפת את הלקוחות למגמות עיצוביות מובילות. כיום מתמחה בתכנון ועיצוב פנים בגישה הסינרגית. גישה זו משלבת בין החומר והרוח שבמרכזה האדם והטבע - יצירת הרמוניה ביניהם לבין הבית בו גרים.

עדכונים:

פוסטים: 2

החל ממאי 2019

אם בחרת צבע מסוים, בחרת אותו מתת המודע שלך, משום שאנו זקוקים לצבע הזה ולאנרגיה שהוא משדר

30/05/2019

כמעצבת פנים, למעלה מעשור אני נדהמת בכל פעם מחדש מהרתיעה ומהחשש שיש לשילובם של צבעים בחלקי הבית , בשנים האחרונות נוכחתי לדעת כמה הנושא הזה חשוב בעיצוב הבית ובתחושה שצבע משדר בכל סביבה.

לכל צבע  אנרגיות משלו , אנו לא קולטים אותם בחושים הרגילים ולכן חשוב להבין את מהות הצבע ותכונותיו כדי להתאימו למתגוררים בבית .

Mazal Giloba - Remez - Yahud-8

כיצד נשתמש במינון נכון ובפרופורציה מתאימה בנוגע לכל צבע ולתכונותיו: ישנם   3 צבעי יסוד , הם צבעים שלא ניתן להגיע אליהם ע”י ערבוב של צבעים אחרים והם: כחול, אדום וצהוב, לכל אחד מהם יש נגזרות צבעים והם מאופיינים ע”י צבעים קרים וחמים.

 חלקם מרגיעים אותנו, חלקם ממריצים , חלק מחדדים את מחשבותינו, ואחרים יגרמו לנו לנוע בעצבנות.

לפני שצובעים את הבית, חשוב לזכור, איזו תחושה אנו מעוניינים להעניק לחלל. צבעים רכים, כמו כחול וסגול, ירגיעו את המקום. לעומת זאת, צבעים חמים או בהירים כמו כתום וצהוב יגרמו לנו להרגשה נמרצת.

מחקרים אישרו ,שכל צבע מעורר תגובה מיוחדת במוח האנושי ומשפיע על רגשות, על מחשבות ומצב רוח. הבית הוא מקום המפלט שלנו, הנשמה, הביטחון לשם נכנסת האנרגיה ואותה אנו רוצים לשמר .

דוגמא קלאסית שאני נתקלת בה לעתים קרובות בעיצוב חדרי ילדים , היא רצונם של הורים לעצב לילדיהם חדרים עם צבעים המרמזים על היותנו בנות או בנים ופחות התייחסות למצב הילד או הילדה והמלצתי לאותם הורים בואו ונתייחס למצבו הרגשי של הילד ולתכונותיו , לילד פעיל ולא מרוכז, נצבע את חדרו בגוונים רכים ומרגיעים כגון: תכלת, ירוק בהיר ועוד, לא נצבע קירות בצבע כתום, אדום , שהם  צבעים המניעים לפעולה, מצד שני, ילד חולמני יתפקד טוב יותר עם צבעים כתומים ואדומים סביבו.  ככלל לחדר ילדים כדאי לבחור בצבעים: ירוק, תכלת או סגול לוונדר, כדי לחשוף אותם לגירוי ומידע.  ובמקום אחר נמקם אדום וכחול  כגירוי ומשחק .

הצבעים המתכתיים, האפורים, קרים ואינם מניעים לפעולה, ולכן אינם מומלצים למטבח. מי שבחר בהם, כדאי שיוסיף לבית אלמנטים כגון: תמונות, וילונות ועציצים כדי לנטרל את תחושת הקרירות.

צילם: דודו אזולאי

צילם: דודו אזולאי

 מה משדר כל צבע?

כחול: הרמוניה, שלווה, חופש ומרחב, מאפשר זרימה וטוב נגד נדודי שינה.

אדום: מרגש ואינטימי אך גם מעלה לחץ דם ומאיץ דופק.

צהוב: שמחת חיים ויוקרה אך במינון מוגזם מעורר כעס ותסכול.

ירוק: רעננות, שחרור, צמיחה ותקווה. מרגיע, מחדש ומאזן

סגול: רוחניות, הרגעת פחדים. טוב למערכת העצבים.

לבן: ניקיון, שלווה וטוהר. מרפא ומפתח יכולת פיזית ואנרגטית.

שחור: קשיחות ורצינות, כניעה והיעלמות. משדר גם צורך בהגנה.

כתום: ממריץ אנרגיה ומעורר התלהבות, מיניות ויצירתיות לצד למידה     והתנסות.

חום: תמיכה ויציבות.

ורוד: נתינה, שפע, קבלה, מזמין זוגיות ואהבה.

אשמח לייעץ לכל אחת מכן ולהכניס צבע וגוון לסביבתכן.

עוד מהבלוג של mgilboa

תצוגה מקדימה

להצמיח כנפיים ולהרגיש בשמיים

ניסיתי את מזלי , נרשמתי לקורס ואכן התקבלתי. ההצלחה הפרטית שלי היא המפתח להצלחתי העסקית , וכל זה טמון בקדמה שנרקמת בעשור האחרון במדיות הדיגיטליות. בעבר נהגו לפרסם אישיות או עסק ברדיו, בטלויזיה ובעיתונות הכתובה...

תגובות

פורסם לפני 4 weeks

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה