הבלוג של מצדה שפי

בקיוסק של החיים

מלווה בעלי עסקים קטנים בדרך להצלחה עסקית והתפתחות אישית. בעלת קפה קיוסק בשותפות עם בן זוגי.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מיולי 2014

כשלקוחות מגיעים אלי עם רצון להצליח יותר בתחום העסקי, אני שולחת אותם למצוא אנשים מצליחים מתחום העיסוק שלהם. הם חוזרים לרוב מלאי השראה ורעיונות מהתבוננות על המצליחנים. השראה רלוונטית לגבי כל תחום בחיינו, ויכולה להוות הנעה אדירה. איזה תחום בחייכם אתם ממש רוצים לשפר עכשיו ? האם זה מצבכם הכלכלי, או הזוגיות שלכם, אולי העדרה ? ייתכן שהעיסוק שלכם לא מספק אתכם או שמערכות היחסים עם בני משפחתכם טעוני שיפור. אולי תרצו יותר רוחניות בחייכם או יותר יצירתיות ? זה יכול להיות כל חלק בחייכם בו הייתם רוצים לעמוד בסטנדרטים גבוהים יותר.

אם אני מסתכלת על תחום הספורט בחיי, תחום אליו הייתי רוצה להכניס יותר התמדה, מיד קופצת לי לראש חברה טובה שהיא בעיני מקור להשראה, כך שהשראה אפשר לקבל גם מהסביבה הקרובה ביותר שלנו. האם יש אנשים סביבכם בעלי הישגים גבוהים, שמעוררים בכם קנאה ? זה טבעי לקנא אבל כדאי לנסות להפוך את הקנאה הזאת להשראה, כנראה שהסטנדרטים שלהם פשוט יותר גבוהים משלכם בתחומים מסויימים.

בתחום העיסוק שלי יש רבים וגדולים שמהווים עבורי השראה, אחד מהם הוא אנטוני רובינס, הנחשב למאסטר של כל המנטורים. הוא אחד המרצים המובילים בעולם לתחומי ההצלחה והמוטיבציה, הוא מבלה חלק נכבד מזמנו בהעברת סמינרים ברחבי העולם, כתב ספרים שהפכו לרבי מכר ועובד אחד על אחד עם מנהיגי עולם ואנשי עסקים מובילים. הוא מהווה השראה עבורי כי יש לו השפעה חיובית ישירה על חייהם של אנשים רבים ברחבי העולם. אגב, הוא טוען שיש לו השפעה על 50 מיליון אנשים מה שהופך אותו, בין השאר, גם לאיש שיווק מעולה. יש לו כריזמה יוצאת דופן והוא רטוריקן בחסד.

אתמול קיבלתי למייל הזמנה לסמינר של אנטוני רובינס שמתקיים בלונדון, זה דיל של ארבעה ימים כולל מלון וטיסה בסכום כסף מסוים. חשבתי שאני ממש אשמח להשתתף בחוויה כזאת שגם כוללת נסיעה לחו”ל וגם העשרה מפתחת ומעניינת, באותה נשימה הבנתי שכרגע זה ממש לא מתאים. כשלקוח אומר לי משהו בסגנון דומה, נגיד אני ממש רוצה לפתוח רשת מרפאות אבל זה נראה לי רחוק ממני שנות אור, אני תמיד שואלת מתי כן ? מתי זה כן יכול לקרות, תוך חמש שנים ? עשר ? מתי כן.

שאלתי את עצמי מתי אני כן אוכל להרשות לעצמי לפנות קצת זמן ותקציב לטובת סדנת העשרה בחו”ל, לא רק של אנטוני רובינס, יש מלא סדנאות מדליקות בחו”ל שמעניינות אותי. אז החלטתי שתוך שנתיים, חברים, אני על המטוס, בדרך לסדנא מדליקה בחו”ל. זאת ממש דוגמא קטנה אבל אתם מבינים את הרעיון. משהו שאתם רוצים להשיג אבל נראה לכם גדול ורחוק, מתי כן תשיגו אותו ? תהיו ראליים ותאתגרו את עצמכם בו זמנית.

מחר מתחילה לה שנה אזרחית חדשה, וזאת הזמנה לבחון באילו תחומים בחיינו אנחנו רוצים להציב לעצמנו סטנדרטים יותר גבוהים. זה גם נותן לנו מסגרת זמן, מה ריאלי שנשיג עד סוף 2015. נתקלתי היום בסרטון של אנטוני רובינס בנושא החלטות לשנה החדשה, זה סרטון של 35 דקות ובעולם התזזיתי שלנו זה נשמע קצת כמו נצח, עדיין אני ממש ממליצה, זה הרבה יותר מועיל מרוב התוכניות בטלוויזיה.

בסרטון רובינס מחלק את המשימה לארבעה חלקים, זאת משימה שדורשת דף ועט, קצת זמן לעצמכם ומצב רוח מתאים. אני הולכת לעשות זאת בסוף השבוע, מתי אתם ? הצעד הראשון הוא לבחור תחום אחד בחייכם שהייתם רוצים לשפר, אוטומטית אני חושבת על שלושה תחומים וזה מוקש ידוע! אם נרצה לשנות הרבה דברים במקביל אנחנו עלולים לא לשנות כלום בסוף, אז בחרו תחום אחד, זה שהכי בוער לכם לייצר בו שינוי. כתבו איך החיים שלכם נראים בתחום הזה כרגע, בצורה מפורטת וכנה, מעבר לתיאור תרשמו גם מה האמונות שלכם לגבי הנושא ומה הרגשות שזה מעלה בכם.

רובינס מדבר על טקסים (rituals), אני אתרגם זאת כטקסים והרגלים. גם להתנהגויות מקדמות וגם ללא מקדמות יש טקסים והרגלים, כאלו שעיצבו את המצב הנוכחי בתחומי החיים השונים. רובינס טוען שטקסים שנעשים באופן קבוע, באותו זמן ובאותו אופן הופכים להיות אוטומטים. המשימה השנייה היא לכתוב את כל ההרגלים שהביאו אותי ושומרים עלי במקום בינוני בתחום מסוים בחיי. לדוגמא הייתי רוצה לשפר את ההתנהלות הכספית שלי, אני מזהה הרגל – כל פעם שאני מקבלת קנס אני מכניסה אותו למגירה ומתעלמת ממנו איזה חודשיים.

הצעד השלישי הוא לכתוב מה אני רוצה להשיג בתחום זה בחיי, כדאי לכתוב את זה בצורה ממש ספציפית. אפשר אולי לפני שכותבים את החלק הזה לעצום את העיניים ובמשך כמה דק’ ממש לדמיין איך זה נראה, איך זה מרגיש ומי אתם כשאתם מצליחים להשיג את החזון. תכתבו את כל מה שדמיינתם והרגשתם לפרטי פרטים, ממש להחיות את הרגע הזה.

בצעד הרביעי אתם מתבקשים לכתוב מהם הטקסים וההרגלים שיגרמו לכם להשיג את התמונה האופטימלית הזאת. מה הייתם עושים שונה כל בוקר אם הייתם מי שאתם רוצים להיות בתחום מסוים ? איזה הרגלים הייתם מאמצים ? רובינס מסיים את הרצאתו הקצרה במשפט “כוח רצון לא מחזיק מעמד הרבה זמן, אבל טקסים כן”, אם כך זאת הזמנה להיפטר מטקסים שלא משרתים אותנו ולאמץ כאלו שכן.

שנה אזרחית מוצלחת!

על החלטות לשנה החדשה – אנטוני רובינס

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של מצדה שפי

Thumbnail

להיות צוק איתן. איך להישאר רגועים בזמן אזעקה ובכלל ?

השבוע נתקלתי בשכנה שלי מחוץ לקופת חולים. מה שלומך? שאלתי אותה. "לא טוב" ענתה לי, "אני בחרדות, לא מצליחה להרגע". מה את עושה כדי להרגיע את עצמך ? התעניינתי. "זה מה שאני עושה",...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

איך יצאתי מהמינוס, שלבים בדרך לפלוס המיוחל

יש לכם מינוס? אתם נמצאים בחברה טובה. מסתבר שמחצית מהישראלים נמצאים במשיכת יתר לעיתים קרובות. אני רוצה לספר לכם על המסע שלי לעבר הפלוס,  גם כי עבורי זו הצלחה גדולה, אבל בעיקר מכוון שאני רוצה שהסיפור האישי שלי יניע אתכם...

Thumbnail

אימון (קאוצ'ינג) לעסק שלך

לבעלי עסקים קטנים מגוון רחב של תחומים אותם עליהם לנהל – הם אחראיים על השיווק, ניהול הכספים, שירות לקוחות ועוד תחומי אחריות רבים. בעולם עסקי משתנה ודינמי, כדי להיות בעל עסק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים