הבלוג של מישל (בת הים) קורצקי

mermaid

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מפברואר 2020

מה זאת אומרת את בת ים? מה את עושה ביום יום? מקפצת עם הזנב ממקום למקום?!

29/02/2020

“מה זאת אומרת את בת ים?”
אין שבוע שלא שואלים אותי את השאלה הזאת.
האמת? שאני לא באמת יודעת מה לענות – אין תשובה קצרה. אבל אם יש משהו שמסכם את כל מה שאני עושה בחיים – זה פשוט להגשים חלומות. אחד אחרי השני, חלק בהצלחה יתרה וחלק כמובן לא. אבל זה בסדר גמור.

אז למה פתחתי עסק בכלל? לא חשבתי על זה בכלל, מבחינתי זה היה מובן מאליו. רציתי להתחיל לעשות דברים שאני רוצה ו… לנסות לראות מה יקרה. התחלתי מהפעלות ילדים, ובחודשים הראשונים זה היה כל העסק. הכנתי תפאורות גדולות ומושקעות, אביזרים, תלבושות, הכל עוצב והוכן בקפידה. לקח לי חודשים רבים לפתח הפעלות מדהימות בנושאי אגדה, עם משימות ומשחקים לכל הילדים. הפעלות שבהן לא צריך לצעוק ולשחד בפרסים כדי שהילדים ישתפו פעולה או ישבו ויקשיבו, כי באמת היה להם כיף ומעניין.

צילום, איפור וסטיילינג: מישל בת הים

צילום, איפור וסטיילינג: מישל בת הים


למה בכלל נכנסתי לעולם הילדים?
טוב, אכזבה רצינית! פשוט ככה. התאכזבתי מהתכנים שמוצעים לילדים כיום בתחומים שונים. בהפעלות, בספרים, בטלויזיה, יש כל כך הרבה תוכן רדוד, עלוב, מזלזל. לפעמים יש תחושה שמי שיצר את התכנים האלה פשוט מזלזל באינטילגנציה שיש לילדים, ביכולת שלהם לספוג, ללמוד ולהבין. אי שם בגיל 15 עשיתי בייביסיטר בכמה משפחות, והזדעזתי מכמות הספרים חסרי התוכן שראיתי. ממש חסרי תוכן או פואנטה. שמתי לב שעדיין חסרים כל כך ספרים עם דמויות נשיות בתפקיד ראשי, או ספרים עם העצמה לילדות (או ילדים). החלטתי שאני רוצה לכתוב ספר ילדים, וזה אמנם לקח כמה שנים – אבל היי, לפני כמה חודשים יצא הספר שלי לאור.
הספר "נעמה הכל יכולה" מאת מישל בת הים קורצקי

הספר “נעמה הכל יכולה” מאת מישל בת הים קורצקי


ומה עכשיו?
עכשיו אני עובדת על פרויקט גדול ומהמם שהוא עדיין סודי (כי אמאלה והלוואי שיצא לפועל!) ומטיילת עם הספר שלי “נעמה הכל יכולה” ברחבי הארץ, עושה פעילויות העצמה לילדים, שעוסקות בספר – בביטחון עצמי, אמונה ביכולות, יזמות ועוד.

בינתיים אני גם עושה עמדות ציורי פנים וגוף, מעצבת תפאורות לאירועים, ומה לא :)

עוד מהבלוג של מישל (בת הים) קורצקי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 months
תצוגה מקדימה

מלחמת ההתשה הפרטית שלי

היי, אני מישל, וכמעט נשרתי מהתיכון באמצע כיתה י"ב. זה הסיפור על המלחמה שלי עם משרד החינוך, או משרד ה"פחינוך", כמו שאני אוהבת לקרוא לו.  אי שם בגיל 14, בכיתה ח', הבנתי שמערכת החינוך שלנו לא היהלום הכי נוצץ בכתר. עשיתי את מחקריי...

תגובות

פורסם לפני 4 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה