הבלוג של mermaidisrael

mermaidisrael

אני שיר קצנל, בת הים הראשונה בישראל. אמא לארז ופלג, נשואה לאלון וילדת דיסני בנשמה. אני מנהלת את קהילת בני ובנות הים של ישראל, בעלת עסק בשם "עולם בת הים" שבו חלומות מתגשמים ואפשר להפוך לבני ובנות ים ליום אחד.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל ממאי 2019

נטע, תעזרי לי להראות שכל אחת יכולה להיות בת ים. כל כך עצוב לי לשמוע שוב ושוב מנשים שהן מרגישות גדולות מידי בשביל להגשים לעצמן את חלום הילדות.

23/06/2019

היי נטע,

כשאת חושבת על בת הים, איזו דמות עולה בדמיונך? איך היא נראית. תני לי לנחש. מתניים צרות, חזה גדול, בהירה עם תווי פנים עדינים ושיער ארוך וחלק.

צילום ממדבקה של דיסני

צילום ממדבקה של דיסני

זה בסדר. זה קורה לכולנו.

בת הים הדמיונית שאת מתארת לעצמך, נוצרה במוחם הקודח של מפיקים הוליוודים בשנות השמונים והתשעים שרצו למכור כרטיסים ומאז היא התקבעה אצלנו כעובדה קיימת. בנות ים מלאות לא היו אף פעם הדמויות הראשיות. אורסולה, מכשפת הים בעצמה, היא בעלת מבנה גוף מלא אבל היא הרי הרעה שבסיפור. בהחלט לא הגיבורה.

צילום מסך מתוך הקליפ poor unfortunate souls ביוטיוב

צילום מסך מתוך הקליפ poor unfortunate souls ביוטיוב

הסרט מציג לנו בת ים מלאה במהלך השיר של אורסולה, אבל היא אומללה ומסכנה. רק כאשר אורסולה הופכת אותה לרזה, אז היא נהיית שמחה ונראה שיש לה סיכוי לאושר וועושר הנכסף.

צילום מסך מתוך הקליפ poor unfortunate souls ביוטיוב

צילום מסך מתוך הקליפ poor unfortunate souls ביוטיוב

כן, זה מסר על הפרצוף, אני יודעת. זה מה שאנחנו ספגנו מילדות.

אבל אני שמחה לספר לך שזה בהחלט לא המצב יותר. מהרגע שבנות הים עברו מהמסך אל החיים האמיתיים, אז הגיוון הפך ונהיה להרבה יותר נפוץ. תופעת המרמיידינג, שחייה עם סנפירים של בנות ים, הלכה וצברה תאוצה בשנים האחרונות והיא מקבלת לחיקה כל אחד ואחת בכל גיל, גודל וצורה.

קהילת בני ובנות הים בישראל. צילום- אודי פריג'

קהילת בני ובנות הים בישראל. צילום- אודי פריג’

בישראל, התחום כל כך חדש ואני משערת שלא שמעת עליו עדיין. אז הנה הזדמנות מעולה להיכרות קטנה. היי, אני שיר קצנל ולפני שלוש שנים, עשיתי עלייה לספורט החדשני, הקסום ומלא הדמיון הזה- מרמיידינג. בעסק שהקמתי, עולם בת הים, אני הופכת נשים, גברים וכמובן ילדים, לבני ובנות ים ליום אחד. אפשר להתנסות בשחייה עם סנפירים כאילו היית אריאל בת הים הקטנה, לערוך מסיבת יום הולדת שבה כולן הופכות לבנות ים ואפילו לרכוש סנפיר משלך.

שלוש אחיות מתחת למים. צילום- שיר קצנל

שלוש אחיות מתחת למים. צילום- שיר קצנל

מאז שפתחתי את העסק, קיבלתי תגובות נרגשות מכל אלה אשר גדלו על בת הים הקטנה וסיפרו לי בהתלהבות שהם כל כך שמחים שיש דרך עכשיו להגשים את חלום הילדות שלהם.

צילום מסך מאת- .creativefabrica

צילום מסך מאת- .creativefabrica

 

אבל בתוך כל התגובות הנרגשות, הופיעו התגובות של כל אלה שההתרגשות שלהם הייתה מלווה בעצב גדול. דוגמא אחת היא ליאור שכתבה לי “אני נורא רוצה להפוך לבת ים, אבל אני לא נראית כמו אריאל. אני לובשת מידה 44, אין לי גוף של בת ים אז אני לא יכולה לבוא.” אחרות היו אומרות לי- “יואו תמיד חלמתי לשחות כמו בת הים, אבל אני קודם צריכה להוריד 5 קילו. בת ים לא נראית כמוני.” הייתי כל כך עצובה כאשר קראתי את ההודעות האלה שנשלחו גם על ידי נשים וגם על ידי גברים אשר עוצרים את עצמם מלעשות דבר שהם כל כך רוצים רק כי הם מרגישים שהם “לא מתאימים לתפקיד”.

צילום מתוך עמוד האינסטגרם של נטע ברזילי @nettabarzilai

צילום מתוך עמוד האינסטגרם של נטע ברזילי @nettabarzilai

בעודי יושבת וחושבת מי תוכל להעביר את המסר הזה? מי היא בעצם בת הים האולטימטיבית בעיניי? האישה החזקה אשר מרגישה שלמה ובטוחה עם מי שהיא. שיודעת שמגיע לה להגשים את התשוקות שלה? אותה אחת שלא שמה דאממ על מה שאחרים אומרים עליה ולא נותנת לאף אחד להוריד אותה? שהולכת עם האמת שלה עד הסוף. שיכולה להוות דוגמא לאלפי נשים אחרות שמרגישות לא בנח בתוך גופן. להראות להן שבתוך כל אחת מאיתנו מסתתרת בת ים אמיתית וקסומה שרק מחכה שתתני לה לצאת ולהיות חופשייה ומשוחררת.

ואז חשבתי עליך- האישה ואגדה.

מי אם לא את, יכולה לשדר לעולם קבלה עצמית במקסימום גם עם סנפיר.

רק תראי את האיור של יועד שירן המוכשר, ותראי כמה עוצמתית את כבת ים

צילום מתוך עמוד האינסטרם של @yoadshiran. אמן- יועד שירן

צילום מתוך עמוד האינסטרם של @yoadshiran. אמן- יועד שירן

נטע היקרה,

אם במקרה הפוסט הזה מוצא את דרכו אליך, אני מזמינה אותך להצטרף אלי ולהראות לאלפי נשים בארץ שיש להם את היכולת להיות מה שהן רוצות להיות- גם בנות ים.

אשמח שתצרי איתי קשר ויחד נראה לעולם שבנות ים מגיעות בכל הצורות ובכל הגדלים

054-5553689. שיר

לסרטון בנושא בנות ים מלאות

עמוד האינסטגרם של עולם בת הים

עמוד הפייסבוק של עולם בת הים

האתר שלי

 

צילום מתוך עמוד האינסטגרם של נטע ברזילי. ציור משמאל- איור- יועד שירן

צילום מתוך עמוד האינסטגרם של נטע ברזילי. ציור משמאל- איור- יועד שירן

עוד מהבלוג של mermaidisrael

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

בת הים הגדולה

מה אני עושה בחיים? ובכן, אני בת ים. זו לא מטאפורה, זו האמת המילולית. ממש בת ים עם סנפיר והכל. הקמתי עסק בשם "עולם בת הים" שבו ניתן להפוך לבנות ים ליום אחד ולרכוש סנפירים, אני מנהלת את קהילת בני ובנות הים של ישראל ומייצגת את...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

המשימה- להפוך את כולכן לבנות ים

בפוסט הקודמם בבלוג שלי, סיפרתי על הפעם הראשונה שבה שחיתי עם סנפיר של בת הים. ההתנסות הקסומה שחלמתי עליה מאז שהייתי ילדה קטנה, שהפכה לעוד חוויה אחת משורת החוויות בחיי. כמו אותה פעם שפגשתי כילדה את מיכל ינאי או הפעם ההיא...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה