הבלוג של Valerie

merhav42

עדכונים:

פוסטים: 5

החל ממאי 2018

איזה משפט, תיאור מדויק למעמד הפנימי הנשי, לכוחות הנדרשים מדי יום בין רגשות לאומץ לב, בין תחושת האובדן ל-אי צדק, בין פחד להפגנה.

“מים ואהבה” של ראדו מיכליאנו, מתרחש בכפר הררי קטן בצפון אפריקה. נשות הכפר סוחבות את המים ממעיין רחוק אל הכפר. הגברים מביטים בהן מהצד בעודם שותים תה ומעשנים. כאשר עוד אחת מנשות הכפר מפילה את תינוקה בתאונה בדרך למעיין, מחליטה אחת הנשים, שהמצב חייב להשתנות. כחסרת כח בחברה פטריאכלית, משתמשות הנשים בנשק היחיד שבידן – האהבה. גיבורת הסיפור מגייסת את נשות הכפר לשביתת אהבה אמיצה- עד שיותקן צינור מים בכפר.

mother career

סרט ” מים ואהבה” מתאר מהפכה קטנה ואולי לא משמעותית לעולם, מהפכה כנגד כל הסיכויים, מהפכה של נשים שפועלות יחד למען האמת והצרכים המשתנים!

התחושות מעורבות: האמונה לשינוי לצד פחד, פחד לרצות שינוי “קפריזיונרי”, פחד שיפסלו את הרעיון, פחד להשבר בדרך ולהיכשל.  ומגיע אירוע טרגי שכבר לא מאפשר לך לפחד ולחשוב יותר מידי. מתעוררים כוחות שכבר לא בשליטתך והמהפכה הקטנה המתבקשת מתפרצת ופועלת.

בינואר 2017, ירושלים, טרגדיה שהתרחשה בדירה של משפחה שעלתה מצרפת. האימא, עם דיכאון אחרי לידה, התאבדה ולקחה איתה את ארבעת ילדיה. מזעזע, נורא מכל. למחרת כששוחחתי עם חברה, אני מבינה, שהכרתי את המשפחה אצל חברים משותפים. אני ממש זוכרת את ההתרשמות שלי מהמפגש עם האימא. אישה יפה, חזקה, חכמה, משפחה נורמטיבית, ילדות מתוקות. היא ספרה לי שהיא עובדת מהבית מול לקוחות צרפתים ומעסיקה אימהות כמוה. מתמודדת כמו גדולה בין אימהות לסוג של קריירה.

התהפכה לי הבטן, הרגשתי שגם לי זה היה יכול לקרות!

אחרי שילדתי את הבן הראשון לא ראיתי איך אני חוזרת לעבוד ומשאירה את התינוק שלי בידיים של מישהי אחרת וככה הפכתי לאימא במשרה מלאה. כמובן, שאני שלמה עם החלטתי אבל לא אשקר אם אגיד שהיו הרבה רגעים של משברים, חוסר ביטחון, תחושה מדכאת שכולם מתקדמים סביבי ואני עמוק בחיתולים, הנקות ועם סוללת זיכרון חלשה. ידעתי שלהחלטה שלי יש מחיר מורכב וסביר להניח שעברתי תקופות של דיכאון. אחרי האירוע הנוראי, בדיוק ילדתי את ילדי החמישי וכבר לא הייתה לי ברירה מלהקים את “מרחב 42″:

מרחב עבודה לאימהות עובדות קרוב לבית בסביבה תומכת ומפרגנת. מרחב הנותן מגוון שירותים לעסקים משלט רחוק באדמיניסטרציה, עיצוב גרפי ושיווק. מרחב 42 עסק חברתי שהוקם בישוב צופים, וכיום מגיעות אימהות מוכשרות עם ניסיון רב, שעובדות מהלב ומקבלות הכשרות בהתאם לצרכיהן.

teammerhav

מאחלת ל”מרחב 42″ לצמוח, לקבל הכרה בכל הארץ, לפתוח עוד סניפים ומרחבים לאמהות העובדות ביחד קרוב לבית. לזכות בשיתופי פעולה עם גורמים חזקים המבינים את הצורך לאזן בין אמהות לקריירה.

www.merhav42.com

_20.7.18שירותי אדמיניסטרציה

עוד מהבלוג של Valerie

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

סבתא "חנה" מבשלת וסבתא "מרסל" מוכרת

סבתא "חנה" מבשלת וסבתא "מרסל" מוכרת היו לי שתי סבתות חזקות מאוד. שתי הסבתות השפיעו עלי באופן שווה עד היום הזה. שתיהן גדלו במרוקו, אחת עלתה לארץ עם כל המשפחה והשנייה עברה...

תגובות

פורסם לפני 6 months
תצוגה מקדימה

אמא לא עוצרת את הקריירה!

איזה אמא לא חולמת על קריירה קרוב לבית, עם שעות נוחות, בלי נסיעות, בלי ביביסיטרים ובלי מירוץ ללא תועלת? איזה מעסיק לא היה רוצה לקבל עובדת תקתקנית, מסורה שחולמת להצליח בגדול? איזה ישוב לא היה רוצה לקדם אצלו מקומות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה