הבלוג של Valerie

merhav42

עדכונים:

פוסטים: 5

החל ממאי 2018

סבתא “חנה” מבשלת וסבתא “מרסל” מוכרת

סבתא חנה סבתא מרסל

היו לי שתי סבתות חזקות מאוד. שתי הסבתות השפיעו עלי באופן שווה עד היום הזה. שתיהן גדלו במרוקו, אחת עלתה לארץ עם כל המשפחה והשנייה עברה מפריז לחוף השנהב, מונטיראול, מיאמי וקאן. אשכרה שתי עולמות שונים ואפילו מנוגדים.

סבתא “חנה” הייתה נשואה מעל 50 שנה וייסדה משפחה של 8 ילדים מוצלחים ונהנים מכל רגע (חמסה חמסה). סבתא “מרסל” התחתנה עם גבר שרב הזמן שיחק קלפים ושתה לא מעט וויסקי. בגיל 25 בהיריון עם הילד השלישי החליטה באומץ לב להתגרש ונלחמה על גורלה.

סבתא “חנה” הייתה עסוקה מאוד בין סדר הבית, קניות, בישולים ותוך כדי העניקה ערכים, חום, שמחת חיים וכבוד הדדי. סבתא “מרסל” הייתה עסוקה בלשרוד את החיים, נאלצה למכור את טבעת הנישואים שלה כדי לקנות נעליים, לצאת לעבוד יום וליל על מנת שיהיה אוכל על השולחן.

סבתא “חנה” זכתה למשפחה עם שמחת חיים יוצאת מן הכלל וסבתא “מרסל” זכתה להיות אשת עסקים מוצלחת מאוד והשאירה ירושה מכובדת.

שתי הסבתות נפגשו מעט לאורך כל השנים והשיחות בניהן היו די קצרות ובעיקר מנומסות. סבתא “חנה” הייתה אומרת לי: “לסבתא שלך יש הרבה כסף אבל מסכנה היא, לא זכתה לדעת מה זה משפחה ואהבה” וסבתא “מרסל” הייתה אומרת לי: “לסבתא שלך יש משפחה יפה אבל מסכנה היא, לא יוצאת מהמטבח”.

בין חברתי לעסקים

בחופשת הלידה החמישית, הקמתי עסק חברתי “מרחב 42″, עסק הנותן שירותים מגוונים בתחום הבאק אופיס, שיווק, גרפיקה ותרגום. מרחב עבודה משותף לאמהות המעוניינות לעבוד כמוני קרוב לבית ולגידול ילדים בלי לוותר על התפתחות האישית ועסקית. אמהות רבות מתקשות לשלב בין עבודה לגידול הילדים. הסיבות ברורות לכולנו: סביבת העבודה לא מספיק גמישה מבחינת שעות, ימי חופשות ומחלות, מרחק לעבודה, פקקים, אחזקת רכב, עלויות צהרונים.  כאשר נשקלות עלויות מול הכנסות וג’יגלינג אין סופי ומלחיץ בניסיון לחזור לעבודה, המציאות היא שלא תמיד ניתן ומשתלם לחזור.

טירוף

מרחב 42 מאמין שאפשר אחרת, אמהות מוכשרות בעלות ניסיון תעסוקתי יכולות לממש את עצמן וגם להיות קרובות לגידול ילדיהן בלי לשלם מחיר נפשי.

מרחב עבודה לאמהות

מרחב 42 הוא עסק חברתי המשלב צורך חברתי ועסקי, הוא השילוב המושלם בין סבתא “חנה” לסתבא “מרסל”, בין חברתי לעסקי.

_20.7.18שירותי אדמיניסטרציה

עוד מהבלוג של Valerie

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

"הפגינו את רגשותכן ואת אומץ לבכן" מהסרט "מים ואהבה" / La Source des Femmes

איזה משפט, תיאור מדויק למעמד הפנימי הנשי, לכוחות הנדרשים מדי יום בין רגשות לאומץ לב, בין תחושת האובדן ל-אי צדק, בין פחד להפגנה. "מים ואהבה" של ראדו מיכליאנו, מתרחש בכפר הררי קטן בצפון אפריקה. נשות הכפר סוחבות את המים ממעיין...

תצוגה מקדימה

אמא לא עוצרת את הקריירה!

איזה אמא לא חולמת על קריירה קרוב לבית, עם שעות נוחות, בלי נסיעות, בלי ביביסיטרים ובלי מירוץ ללא תועלת? איזה מעסיק לא היה רוצה לקבל עובדת תקתקנית, מסורה שחולמת להצליח בגדול? איזה ישוב לא היה רוצה לקדם אצלו מקומות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה