הבלוג של Valerie

merhav42

עדכונים:

פוסטים: 5

החל ממאי 2018

יום ראשון 7:00 בבוקר, עוברת על המיילים נתקלת באחד לא מזוהה, קוראת ומתרגשת… כמו לזכות בלוטו (אף פעם לא זכיתי) והנה כתוב: “משתתפת יקרה, שמחים לבשר לך שנבחרת להשתתף בתוכנית “עסקים חברתיים” של קרן דואליס בשיתוף סלונה והמרכז האקדמי להשקעות חברתיות ועסקים חברתיים”.

 

mother career

לפני כשבועיים בזמן נדודי שינה, הגיעה ההבנה שהעסק החברתי שהקמתי לפני שנה בשל לעבור לשלב הבא. באותו לילה באופן סוריאליסטי קפץ לי טופס הרשמה ל”תכנית ליווי לעסקים חברתיים” באתר של סלונה. מיד נרשמתי.
וואו, “מרחב 42″ ואני נבחרנו לתכנית הליווי לעסקים חברתיים. בדיוק בזמן לעלות מדרגה ורגע לפני שבעלי מפקפק ביוזמה ואם לא בעלי אז מנהל הבנק…..

 

אז מה זה “מרחב 42″, עסק חברתי? 

ינואר 2017, ירושלים. טרגדיה שהתרחשה בדירה של משפחה שעלתה מצרפת. האימא, עם דיכאון אחרי לידה, התאבדה ולקחה אתה את ארבעת ילדיה. מזעזע, נורא מכל. למחרת כששוחחתי עם חברה, אני מבינה, שהכרתי את המשפחה אצל חברים משותפים. אני ממש זוכרת את ההתרשמות שלי מהמפגש עם האימא. אישה יפה, חזקה, חכמה, משפחה נורמטיבית, ילדות מתוקות. היא ספרה לי שהיא עובדת מהבית מול לקוחות צרפתים ומעסיקה אימהות כמוה, מתמודדת כמו גדולה בין אימהות לסוג של קריירה, בין ציונות לעליה לארץ.

balance

 

 

התהפכה לי הבטן, הרגשתי שגם לי זה היה יכול לקרות!

אחרי שילדתי את הבן הראשון לא ראיתי איך אני חוזרת לעבוד ומשאירה את התינוק שלי בידיים של מישהיא אחרת וככה הפכתי לאימא במשרה מלאה. כמובן, שאני שלמה עם החלטתי אבל אשקר אם לא אגיד שהיו הרבה רגעים של משברים, חוסר ביטחון, תחושה מדכאת שכולם מתקדמים סביבי ואני עמוק בחיתולים, הנקות ועם סוללת זיכרון חלשה. ידעתי שלהחלטה שלי יש מחיר מורכב. אחרי האירוע הנוראי הגעתי להחלטה שחייבת להיות דרך משלבת בין אימהות לקריירה. וכך נולד “מרחב 42″, מרחב עבודה לאימהות שרוצות לעבוד קרוב לבית בסביבה תומכת ומפרגנת.
“מרחב 42″ הוא עסק חברתי שמורכב מאימהות שנותנות מגוון שירותים לעסקים קטנים בינוניים בתחומים שונים כגון שירותי אדמיניסטרציה, עיצוב גרפי, שיווק באינטרנט וטלפוני ועוד. ל”מרחב 42″ מגיעות אימהות מוכשרות עם ניסיון רב, שעובדות מהלב. במרחב נוצרו חיבורים מקצועיים, חברתיים ושיתופי פעולה. אימהות יכולות להגיע עם עגלות. יש לנו מספיק מיטות של תינוקות.

 

teammerhav

 

 

מאחלת ל”מרחב 42″ לצמוח בידיים של התכנית הייחודית לעסקים החברתיים של קרן דואליס בשיתוף פעולה עם סלונה, המכללה למנהל ויזמיות, למען כל האימהות שגם רוצות למצוא דרך לשלב בין אימהות וקריירה.

www.merhav42.com

עוד מהבלוג של Valerie

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

"הפגינו את רגשותכן ואת אומץ לבכן" מהסרט "מים ואהבה" / La Source des Femmes

איזה משפט, תיאור מדויק למעמד הפנימי הנשי, לכוחות הנדרשים מדי יום בין רגשות לאומץ לב, בין תחושת האובדן ל-אי צדק, בין פחד להפגנה. "מים ואהבה" של ראדו מיכליאנו, מתרחש בכפר הררי קטן בצפון אפריקה. נשות הכפר סוחבות את המים ממעיין...

תצוגה מקדימה

אמא לא עוצרת את הקריירה!

איזה אמא לא חולמת על קריירה קרוב לבית, עם שעות נוחות, בלי נסיעות, בלי ביביסיטרים ובלי מירוץ ללא תועלת? איזה מעסיק לא היה רוצה לקבל עובדת תקתקנית, מסורה שחולמת להצליח בגדול? איזה ישוב לא היה רוצה לקדם אצלו מקומות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה