הבלוג של מירב רהט

תוך כדי תנועה

יוצרת, אוצרת, חוקרת, כותבת ומרצה אודות עיצוב-אמנות-תרבות ומגמות בעיצוב עכשווי. http://meravrahat.wordpress.com

עדכונים:

פוסטים: 101

החל ממאי 2011

בתערוכה “צורפים פתגם” מציגים 30 יוצרים אובייקטים בשדה הצורפות העכשווית, שנעשו כתגובה של כל אחד מהם לפתגם שהוא בחר. מומלץ לבקר ולראות.

09/05/2015


11174943_10152973996188640_6837715768327349910_n

בתערוכה “צורפים פתגם” שמוצגת בגלריה חנקין בחולון בימים אלה מציגים 30 יוצרים אובייקטים בשדה הצורפות העכשווית, שנעשו כתגובה של כל אחד מהם לפתגם שהוא בחר. האובייקטים המוצגים מהווים תגובה לאירועים אישיים, הזדמנות להביע עמדה אישית או להציג אינטרפרטציה צורנית לתפיסת חיים, כמו גם לבחון רעיון דרך עולם הצורפות העכשווית. הנה הצצה לחלק קטן מהעבודות המוצגות בה:

דניה צ’למינסקי יוצרת פרוטזות המתגברות על נכות באצבעה שנקטעה במהלך עבודה, מציעה מגוון אפשרויות להשלמת החלק החסר ומגיבה דרכן לפתגם ”אין בוכים על חלב שנשפך”:

דניה3- לא בוכים על חלב שנשפך

Dania-Chelminsky-hand-with-magnifier-ring

ליאה קיראל מעוררת למחשבה על כך שלכל אחד יש אמת משלו ובוחנת את מושג היושר בעזרת סרגלים שעברו שינויים צורניים כשברקע מהדהד הפתגם ”ישר כמו סרגל” :

ליאה קיראל   ישר כמו סרגל

נועה נדיר חושבת שבעבודה כמו בחיים, ללא נוכחותם של שני צדדים ושיתוף פעולה ביניהם לא תוכל להתקיים הרמוניה ויוצרת אובייקט כתגובה לפתגם “צריך שניים לטנגו”:

נועה נדיר צריך שניים לטנגו

סיגל משורר בודקת את אופיים של חיבורים ונקודות מגע בין דומים, שונים, משלימים ואחרים, ומציגה סדרת טבעות כתגובה לפתגם ”מצא מין את מינו”:

סיגל משורר   מצא מין את מינו

ורד בבאי מתייחסת לכך שאין טעם לנסות ולכופף את העובדות או למרק את המצפון מאחר והמציאות לא תשתנה ומגיבה לפתגם “עורב אינו נעשה לבן יותר אחרי שרוחצים אותו”:

Vered-Babai

שרה שחק משתמשת בעבודתה בפטיש ובסדן כדי לרקע ולשטח מתכת ומטעינה את הפתגם “בין הפטיש לסדן” בתפיסה משלה, על פיה הוא אינו עוסק במשמעות של כליאה בין אפשרויות גרועות :

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

נועה טמיר מעלה על נס מלאכת יד עמלנית ותובענית ומעוררת למחשבה על משמעותה של חריצות דרך אינטרפרטציה ויזואלית לפתגם “לך אל הנמלה עצל, ראה דרכיה וחכם”:
נועה טמירs- לך אל הנמלה עצל

יסמין וינוגרד מתייחסת למהלכי הזמן דרך טיפול בחומר המתכתב עם הפתגם  ”תן לזמן לעשות את שלו”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

גם אני משתתפת בתערוכה. באובייקטים אותם אני מציגה בתערוכה אני מגיבה להיפוכו של הפתגם “מֵאִיגְרָא רָמָא לְבֵירָא עֲמִיקְתָּא” ומבצעת פעולות בגינן הלא נחשב הופך אובייקט של תשוקה. פחי שימורים ריקים, חולצות טריקו ישנות, חוטי חשמל חשופים, ענפים וזרדים שהושלכו, מטופלים על ידי והופכים עֲדָיִים נחשקים. דרך ציטוט פעולות עמלניות מסורתיות דוגמת גילגול כדורי צמר וקשירה, השפה העממית, החומרית והצורנית, מואדרת לכדי תכשיט, ומה שבדרך כלל לא זוכה לתשומת לב (It) הופך פריט אטרקטיבי שניתן להתהדר בו (Object) .

Merav-Rahat

 מירב רהט – הפיכת פחיות שימורים לחרוזים נחשקים

Merav-Rahat -3

עדי עשוי פחיות שימורים, חוטי חשמל וחולצת טריקו ישנה

Merav-Rahat -

 עדי עשוי פחיות שימורים, חוטי חשמל, זרדים וחולצת טריקו ישנה

.

“צורפים פתגם” ;  אוצרים: יעל פרידמן ואבי וינוגרד

משתתפים על פי א-ב: דינה אברג’יל, שולי אגוזי, מעיין אגמון-קהתי, ורד בבאי, יעקב בלוך, ענת גולן, אוהדה האי- גורדון, נעמה הנמן, נגה הראל, עדן הרמן-רוזנבלום , יסמין וינוגרד, אדה ורדימון-גודנסון, נועה טמיר, הדס לוין, נעה לירן, סיגל משורר, נועה נדיר, אורי סאמט, טל סלומון-הוברמן, שרי סרולביץ, גלית עינב, דניה צ’למינסקי, ליאה קיראל, אלונה קציר, מירב רהט, קובי רוט, דגנית שטרן-שוקן, שרה שחק, איל שינבאום, ירון שמרקין.

גלריה חנקין, רחוב חנקין 109 חולון.  נעילת התערוכה 30.5.2015

 

צילומי העבודות: ניר פרידמן

עוד מהבלוג של מירב רהט

תצוגה מקדימה

"חובת דיווח" - מאחורי הקלעים של תערוכת הפיסול של אריה בן טוב המוצגת בימים אלה בגלריה תירוש

. גילוי נאות ראשון - אריה בן טוב הוא אבא שלי ;  במהלך כל שנות ילדותי ונערותי אבא שלי היה איש צבא (התארים הנילווים לשמו בכותרת הפוסט הם חלק קטן מההיסטוריה האישית שלו) ומי שעבדו...

תצוגה מקדימה

"הלו הלו אבא"

. באותו בוקר קמתי בלי אוויר. את הנסיעה לבקו"ם העברתי בניסיון לשכנע את הבטן המתהפכת שאין לי שום סיבה לדאגה – ה"ילד" לא הולך לקרבי, הוא מתחיל קורס של לא מעט חודשים בסביבה בטוחה - הכל בסדר. ב-8:00 הורדתי אותו בכניסה לבסיס, נפרדתי...

תצוגה מקדימה

"למה מי מושלם? ..."

. בובות תצוגה בחלונות ראווה הן בדרך כלל בעלות פרופורציות גוף שמוגדרות כמושלמות אך כמעט ובלתי ניתנות למימוש בחיים האמיתיים. גם אופן ההצבה של הבובות בחלונות הראווה היא...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה