הבלוג של מירב רהט

תוך כדי תנועה

יוצרת, אוצרת, חוקרת, כותבת ומרצה אודות עיצוב-אמנות-תרבות ומגמות בעיצוב עכשווי. http://meravrahat.wordpress.com

עדכונים:

פוסטים: 101

החל ממאי 2011

אחרי שנתיים בהן פועלת חממה לאמנות דיגיטאלית במלון רויאל ביץ’ בתל אביב מרחיבה רשת מלונות ישרוטל את פעילותה בשילוב אמנות ויצירות ייחודיות של אמנים/מעצבים כחלק מעיצוב מרחבים ציבוריים ופרטיים במלונותיה וממנה את שרון תובל לאוצר ומנהל אוסף האמנות של רשת המלונות.

30/08/2015

.

שרון תובל, אוצר עצמאי ויזם בתחום האמנות, מונה בימים אלה לאוצר ומנהל אוסף האמנות של רשת מלונות ישרוטל. תובל, שפועל בשיתוף פעולה עם הרשת בשנתיים האחרונות הקים ומנהל חממה דיגיטאלית במלון רויאל ביץ’ בתל אביב – פרויקט שמטרתו קידום אמנים ישראלים צעירים היוצרים במדיה הדיגיטאלית, במסגרתו הוא מציג סדרת תערוכות צילום בחללי תצוגה שעוצבו כגלריות בין החדרים -  פועל בימים אלו להקמת חממת אמנות נוספת באחוזת הבריאות והספא יערות הכרמל,  ובמקביל מרכיב אוסף אמנות נוסף, אשר יוצג כתערוכות קבע, במלון חדש הצפוי להיפתח על ידי ישרוטל במושבה הגרמנית בירושלים בסוף שנת 2016.

Guy_Yechiely-296

(צילום: גיא יחיאלי)

.

חיבור בין אמנות ועיצוב פנים הפך כלי שכיח לבניית זהות והפגנת שפה ייחודית, ובשנים האחרונות ניתן לראות שילוב של אמנות ויצירות ייחודיות של אמנים/מעצבים כחלק מעיצוב מרחבים ציבוריים ופרטיים במלונות בוטיק, כדרך להצהרה על אנינות תרבותית. בו זמנית החסות של בעלי הון כלכלי על פרויקטים מסוג זה מציעה לאמנים מימון להפקת היצירות ואפשרויות להיחשף לקהל צופים ורוכשים פוטנציאלי מחוץ למעגלי הגלריות והמוזיאונים.

תמונה מאחת התערוכות בחממה לאמנות דיגיטלית

גלריות להצגת צילום – החממה לאמנות דיגיטלית – מלון רויאל ביץ’ תל אביב (צילום: אור קפלן )

.

תובל, בוגר לימודי תואר שני בתיאוריה ומדיניות של האמנות באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, כותב בימים אלו תזה הבוחנת השפעתן של הטכנולוגיות החדשות על תהליכי אוצרות. הוא הגיע לתחום האמנות מתחום ההנדסה והשיווק וכחלק מתפיסתו את שדה האמנות הוא מחפש כיצד ליצור פלטפורמות תצוגה שונות תוך כדי ביטוי תחומי מחקריו באוצרות. תובל מדבר על משמעות בניית אוסף ישרוטל וחשיבותו בגין “יכולתו לגשר בין אמנות עכשווית ‘גבוהה’ לבין הקהל המתארח במלונות” ומתייחס לכך ש”המפגש בין הקהל ליצירות, מחוץ לכותלי הגלריה או המוזיאון, הינו מפגש מעורר השראה ומודעות, המאפשר חיבור בלתי אמצעי, וככזה הוא מיצר פלטפורמה לחשיפה ושיווק עבור אמנים ישראלים”. לדבריו, המהלך של רשת ישרוטל – לבסס פעילות אמנותית כחלק מ’האני מאמין’ השיווקי שלה  – הינו חשוב ויוצא דופן והוא מקווה שהפלטפורמה החדשה תאפשר קידום של יצירה מקומית ופתיחתם של מעגלים חדשים.

 במסגרת תפקידו תובל מקווה להעצים את המפגש עם יצירה מקומית לא רק בגין הצבת אמנות בחללי המלונות אלא גם במפגשים עם היוצרים ופעילויות חווייתיות שיקרבו בין הנופשים ליוצרים המציגים בפרט ולאמנות בכלל. רגע לפני כניסתו לתפקיד הוא מתכנן תערוכות מתחלפות לצד האוסף הקבוע, הרצאות, סדנאות אמן, פרויקט שהות אמן, ופעילויות נוספות שיהפכו את המלונות למקום מפגש תרבותי. מי ייתן וכל תוכניותיו יתגשמו.

צילום בחממה לאמנות דיגיטלית מאת אור קפלןתובל בסיור מודרך בתערוכות החממה לאמנות דיגיטלית - מלון רויאל ביץ’ תל אביב (צילום: אור קפלן )

.

עוד מהבלוג של מירב רהט

תצוגה מקדימה

"חובת דיווח" - מאחורי הקלעים של תערוכת הפיסול של אריה בן טוב המוצגת בימים אלה בגלריה תירוש

. גילוי נאות ראשון - אריה בן טוב הוא אבא שלי ;  במהלך כל שנות ילדותי ונערותי אבא שלי היה איש צבא (התארים הנילווים לשמו בכותרת הפוסט הם חלק קטן מההיסטוריה האישית שלו) ומי שעבדו...

תצוגה מקדימה

"הלו הלו אבא"

. באותו בוקר קמתי בלי אוויר. את הנסיעה לבקו"ם העברתי בניסיון לשכנע את הבטן המתהפכת שאין לי שום סיבה לדאגה – ה"ילד" לא הולך לקרבי, הוא מתחיל קורס של לא מעט חודשים בסביבה בטוחה - הכל בסדר. ב-8:00 הורדתי אותו בכניסה לבסיס, נפרדתי...

תצוגה מקדימה

"למה מי מושלם? ..."

. בובות תצוגה בחלונות ראווה הן בדרך כלל בעלות פרופורציות גוף שמוגדרות כמושלמות אך כמעט ובלתי ניתנות למימוש בחיים האמיתיים. גם אופן ההצבה של הבובות בחלונות הראווה היא...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה