הבלוג של מירב רהט

תוך כדי תנועה

יוצרת, אוצרת, חוקרת, כותבת ומרצה אודות עיצוב-אמנות-תרבות ומגמות בעיצוב עכשווי. http://meravrahat.wordpress.com

עדכונים:

פוסטים: 101

החל ממאי 2011

התערוכה “נוחות רכה”, שהציגה קבוצת d-Vision במסגרת יריד העיצוב במילאנו באפריל האחרון, מוצגת בימים אלה בגלריה החווה בחולון ומאפשרת הצצה על הצעות לאובייקטים לישיבה שפותחו בשנה האחרונה.

10/07/2012

.

שבת בצהריים. בדרך לתערוכה “יוז’י ימאמוטו במוזיאון העיצוב חולון” אני עוצרת לביקור בגלריה החווה בה מוצגת בימים אלה התערוכה “נוחות רכה” של חברי d-Vision.

d-Vision – פרוייקט שנולד על מנת לחבר בין האקדמיה לתעשייה ופועל בחסות סמי סגול וקבוצת כתר – מזמין כל שנה 15 בוגרים מצטיינים מבתי הספר לעיצוב לתכנית התמחות בת שנתיים, המחברת יצירה אקספרימנטאלית וקונספטואלית עם חשיבה ופיתוח תעשייתיים.

.

בתערוכה, שהוצגה ביריד העיצוב במילאנו בחודש אפריל, מוצגים רעיונות לאובייקטים לישיבה שפותחו בשנה האחרונה ומביאים לידי ביטוי חומרים ותהליכי ייצור חדשניים. אמנם לצד האובייקטים הניצבים בחלל כתוב “נא לא לשבת”, אך נוחות הישיבה היוותה פרמטר מוביל בהגדרת הפרויקט.

כסא “אבוב”, הכולא את הצורה המוכרת בין שתי יחידות פלסטיק משדר נוחות עוד לפני שיושבים עליו.

.

גם “נוח”, ערסל תלוי עשוי פלסטיק רך על גבי חוטי מתכת אכן נראה נוח, והשימוש בחומר הפלסטי משפר את עמידותו בפני פגעי מזג האוויר ומרחיב את המושג “נוח לשימוש”.

.

כסא הקיפולים (Foldigon) הוא פריט ריהוט וורסטילי שיכול לשמש גם כאובייקט לישיבה וגם כשולחן קפה. הפריט, שתוכנן להתאים כריהוט חוץ, מגן על עצמו מפגעי מזג האויר כאשר הוא סגור כשולחן.

.

אובייקט המעלה חיוך הוא כסא הקפיטונאז’ (Bouton) שמציע שילוב בין כסא כתר פלסטיק סטנדרטי לספוג ריפוד חשוף. הכסא מחבר בין הצורות והחומרים הפשוטים בטכנולוגיה חדשנית של הזרקת פלסטיק ומכליא ביניהם בשפה צורנית המחקה ריפוד מפואר בדוגמת קפיטונאז’ (כפתורים שקועים) שמשוייך לבורגנות הנהנתנית באירופה. המטען התרבותי רב הרבדים שניתן לראות בכסא הופך אותו לאובייקט מעניין המעורר למחשבה.

.

את הסקרנות הגדולה ביותר לגבי נוחות הישיבה עוררו אצלי סדרת שרפרפי אוריגאמי צבעוניים (Idea 32). למול אובייקטים אחרים בתערוכה הסדרה הזו לא משדרת “נוח” ובלי לבחון את רכות המושבים, עמידותם, זויות הישיבה ונוחות הישיבה עליהם, הם נותרים כרגע בעיקר כאובייקטים יפים ומאוד פוטוגניים.

.

התערוכה מוצגת עד 30/08/2012

גלרייה החווה, רח’ המלאכה 40 פינת הנחושת ,חולון

.

.

צילומי יח”צ מתוך:

http://www.yankodesign.com/2012/04/23/soft-comfort/

על תכנית d-Vision:

http://www.d-vision.co.il/

.

.

עוד מהבלוג של מירב רהט

תצוגה מקדימה

"חובת דיווח" - מאחורי הקלעים של תערוכת הפיסול של אריה בן טוב המוצגת בימים אלה בגלריה תירוש

. גילוי נאות ראשון - אריה בן טוב הוא אבא שלי ;  במהלך כל שנות ילדותי ונערותי אבא שלי היה איש צבא (התארים הנילווים לשמו בכותרת הפוסט הם חלק קטן מההיסטוריה האישית שלו) ומי שעבדו...

תצוגה מקדימה

"הלו הלו אבא"

. באותו בוקר קמתי בלי אוויר. את הנסיעה לבקו"ם העברתי בניסיון לשכנע את הבטן המתהפכת שאין לי שום סיבה לדאגה – ה"ילד" לא הולך לקרבי, הוא מתחיל קורס של לא מעט חודשים בסביבה בטוחה - הכל בסדר. ב-8:00 הורדתי אותו בכניסה לבסיס, נפרדתי...

תצוגה מקדימה

"למה מי מושלם? ..."

. בובות תצוגה בחלונות ראווה הן בדרך כלל בעלות פרופורציות גוף שמוגדרות כמושלמות אך כמעט ובלתי ניתנות למימוש בחיים האמיתיים. גם אופן ההצבה של הבובות בחלונות הראווה היא...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה