הבלוג של מירב מלמד

הבלוג של מירב

אוהבת לאפות, מתה על מתוקים וחייבת לכתוב. עקבו אחרי גם בפייסבוק- https://www.facebook.com/merav.melamed.5

עדכונים:

פוסטים: 238

החל מינואר 2013

מסוג הספרים שרוצים כבר להגיע לסוף, להתרה, לפתרון ובאותה נשימה מפחדים שיגמר. ללא ספק אחד הספרים הטובים שקראתי ואולי הוא מצא אותי לפחות כמו שאני מצאתי אותו.

11/04/2015

“כשסנה, סופרת מתבודדת, מתעוררת בבוקר יום הולדתה ה- 33, היא מגלה כי הכל השתנה. סגורה מאחורי גדר חשמלית, נעולה בבית בלב השלג. כל שנותר לה הוא לפצח את הקוד לחופש ולגלות מדוע נלקחה. אז היא מבינה, שאם היא רוצה להשתחרר, היא צריכה להתבונן היטב בעברה”.

ספרי מתח הם בדרך כלל לא הקאפ אוף טי שלי. לא יודעת מה גרם לי להרגיש שהספר הזה יהיה שונה מיוחד ובהחלט שווה קריאה. מסוג הספרים שרוצים כבר להגיע לסוף, להתרה, לפתרון ובאותה נשימה מפחדים שיגמר.

סנה, הגיבורה של הספר, עוברת מסע סיזיפי, פיזי ונפשי שמאמת ומעמת אותה עם כל החלקים השבירים בחייה. כל חייה הייתה מאוהבת בבהלה, חיה בתוך חדר לבן מבודד שממדר את כל האנשים הנורמליים ומשאירם בחוץ. היא לא יכלה להרגיש לא יכלה לנשום לא יכלה לכאוב לדבר או לדמוע. היא לא יכלה להיות.
“אני בעל חיים שמרוכז כולו בהישרדות
אני לא מניחה לדבר להיכנס
אני לא מניחה לדבר לצאת”

ביום בו היא נחטפת משתנים חוקי המשחק והיא מוצאת את עצמה בתוך סיטואציה זרה מפחידה וכפויה אותה היא נאלצת לחלוק עם אדם נוסף. היא אינה מבינה מדוע נחטפה וכיצד תוכל לשוב לחייה הקודמים. צעד אחר צעד משלימה סנה בפאזל. לומדת את עצמה מחדש ומתחילה לשלב צבעים בתוך הלבן הגדול של חייה.

הספר כתוב בצורה נפלאה ומסקרנת. מצאתי את עצמי כואבת את הגיבורה מהמקומות הכי כואבים שלי. כאילו מישהו בא והניח למולי מראה. הכל גדול ועצמתי וחזק.
“החיים עשו ממני תפלצת”
“אני אוהבת כאב. אני אוהבת שהוא נשאר. הוא מזכיר לאדם את מה שעבר עליו”.

הזדהיתי איתה. רציתי לשמור עליה והבנתי את החרדות שלה. כשפוגעים בך כל כך הרבה בסופו של דבר את מפסיקה להרגיש.
“עכשיו אני מרגישה יותר מידי דברים
אני כמהה לחדר הלבן שלי.

התרגשתי יחד איתה בכל פיסת חיים שגילתה בנשמתה והתפללתי שזו תחזיק יותר מדקות בודדות.
“אדם לעולם לא יפסיק לראות את מה שהוא מזהה כחלק מעצמו”
“מתי בפעם האחרונה הנחת לעצמך להרגיש?”
“כל נשימה שעצרתי אי פעם התנשפה ממני בבת אחת”

עלילת המתח בספר היא מבחינתי סיפור המסגרת למסע המרתק שהדמויות בו עוברות. הוא מוסיף תבלינים חדשים ומעניינים אבל הוא לא העיקר, וזו הסיבה שגם מי שפחות מחובר לז’אנר ספרי המתח יכול בקלות להתאהב בספר הזה.

ללא ספק אחד הספרים הטובים שקראתי ואולי הוא מצא אותי לפחות כמו שאני מצאתי אותו.

10403197_10153278696448453_5460849176118482375_n

 

עוד מהבלוג של מירב מלמד

תצוגה מקדימה

כי הביקוש לאהבה לא מסתיים אף פעם

שלוש מאות ניסיונות התקשרות במשך שלושים דקות רצופות נדרשו לי רק בכדי לקבל מענה אנושי במשרדי זאפה, להשאיר שם וטלפון ולקוות לטוב. שלוש שעות נסיעה במגוון כלי תחבורה שונים ומגוונים מהצפון הירוק למרכז הרחוק, המתנה מייגעת...

תצוגה מקדימה

עוגת מוס נהדרת בשלושה צבעים

העוגה הבאה הפכה להיות עוגת ימי הולדת אצלנו במשפחה. אין אחד שלא אוהב אותה ומשבח את טעמה הנפלא! בניגוד לעוגות דומות, כאן הבסיס...

תצוגה מקדימה

עוגת סולת תפוז וקוקוס - כוס אחת וקערה אחת

ללא ספק, העוגה הכי קלה שהכנתי עד היום. כוס אחת וקערה אחת- אלו הכלים שתצטרכו לשטוף אחריה (טוב אז גם מרית אחת, אבל שאר הכלים שמונחים בכיור שלכם, כבר לא מהסיפור הזה זה בטוח) עוגה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה