הבלוג של מירב מלמד

הבלוג של מירב

אוהבת לאפות, מתה על מתוקים וחייבת לכתוב. עקבו אחרי גם בפייסבוק- https://www.facebook.com/merav.melamed.5

עדכונים:

פוסטים: 238

החל מינואר 2013

הספר משפחה לדוגמה בא לנפץ את המיתוס שכל אחד מאיתנו לעיתים פוזל אליו בעיניים כמהות. מעמיד אמיתות לא מגוהצות בקדמת הבמה ומתאר בצורה חדה, פשוטה ובלתי מתחכמת את מה שקורה אצל כל אחד מאיתנו בסלון.

31/01/2015

הרבה מאד זמן לא קראתי, לפחות לא כמו שהייתי רוצה, בטח לא כמו פעם. התגעגעתי לתחושת ההתמסרות, כזו שמצליחה לנתק אותי מכל מסך וירטואלי כזה או אחר, להצצה אל תוך עולם חדש של גיבורים, להזדהות עם קונפליקטים ומשברים.

את כל אלו ועוד מצאתי בספר משפחה לדוגמה של מאירה ברנע גולדברג-
רגע אחרי שדלת המעלית נסגרת מאחורי האחות הצעירה והמפונקת של מיכל והארוס הבלתי נסבל שלה, שאך הכריזו על חתונתם הצפוייה, כולם פותחים את הפה: הסבתא שעושה רק מה שבא לה, האם שעסוקה בעיקר בניקיונות ובטריוויה, האבא חשוך הדעות והמעצבן, האח האמצעי השנון והמבוזבז והשותף שלו, שמתעקש להיסחב אחריו לכל מקום. אבל לגיבורה שלנו יש בעיות יותר גדולות מאחות שפשוט חייבת להיות כל הזמן במרכז הבמה. יש לה אמנם עבודה יציבה ומכניסה, בעל מקסים שאוהב אותה וילד יפהפה, בן שנתיים וקצת, שיודע לצטט ספרים שלמים בעל פה, מכיר את כל המלחינים הקלאסיים ואוכל רק שקדי מרק, אבל יש לה גם חשש קטן ומנקר, שאולי דווקא אצלה בבית לא הכול כשורה.

הספר מציג תמונות כנות ואמיצות מחיי משפחה, דינמיקות מורכבות וטעונות שמזמינות את הקורא להזדהות איתן בחיבוק. הסיפור מסופר בקולה של מיכל, אשתו של ערן ואמא של נמרוד שמוצאת את עצמה בכל פעם מחדש במרכזו של משבר משפחתי, נדרשת לשלוף מהתיק את סופר גלו הקסמים ולהדביק את הקרעים. דרך מערכת היחסים שלה עם אחותה אנו למדים על אישיותה המורכבת של אם המשפחה שמעולם לא פיזרה על ילדיה אהבה במנות גדולות מידי לצד אב המשפחה שאוהב את ילדיו רק אם ובתנאי.

מיכל נאלצת להתמודד במקביל גם עם שינויים בתוך המשפחה שבנתה לעצמה, נשברת מתפרקת וקמה מחדש כי מישהו תמיד מחכה לה שם בפינה, זקוק לה שתבוא ותסדר את כל מה שהתבלגן. כל אחד משלושת האחים עובר תהליך של שינוי בסיפור שמאלץ אותו להיישר מבט למציאות, להתעמת עם שדים מהעבר להפסיק לברוח ולהתמודד.

מאירה ברנע גולדברג מיטיבה לגרד את קליפת הראווה האידאליסטית סביב המילה משפחה, נכנסת פנימה ועמוק ומציגה גוונים חדשים בין השחור ללבן, כי בכל משפחה יש גם וגם.

שם הספר- משפחה לדוגמה- לא יכול היה להיות בעיני מדויק ונכון יותר. בא לנפץ את המיתוס שכל אחד מאיתנו לעיתים פוזל אליו בעיניים כמהות. מעמיד אמיתות לא מגוהצות בקדמת הבמה ומתאר בצורה חדה, פשוטה ובלתי מתחכמת את מה שקורה אצל כל אחד מאיתנו בסלון.

משפחה לדוגמה_533x800

 

 

עוד מהבלוג של מירב מלמד

Thumbnail

כי הביקוש לאהבה לא מסתיים אף פעם

שלוש מאות ניסיונות התקשרות במשך שלושים דקות רצופות נדרשו לי רק בכדי לקבל מענה אנושי במשרדי זאפה, להשאיר שם וטלפון ולקוות לטוב. שלוש שעות נסיעה במגוון כלי תחבורה שונים ומגוונים מהצפון הירוק למרכז הרחוק, המתנה מייגעת...

Thumbnail

עוגת מוס נהדרת בשלושה צבעים

העוגה הבאה הפכה להיות עוגת ימי הולדת אצלנו במשפחה. אין אחד שלא אוהב אותה ומשבח את טעמה הנפלא! בניגוד לעוגות דומות, כאן הבסיס...

Thumbnail

עוגת סולת תפוז וקוקוס - כוס אחת וקערה אחת

ללא ספק, העוגה הכי קלה שהכנתי עד היום. כוס אחת וקערה אחת- אלו הכלים שתצטרכו לשטוף אחריה (טוב אז גם מרית אחת, אבל שאר הכלים שמונחים בכיור שלכם, כבר לא מהסיפור הזה זה בטוח) עוגה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים