הבלוג של מירב מלמד

הבלוג של מירב

אוהבת לאפות, מתה על מתוקים וחייבת לכתוב. עקבו אחרי גם בפייסבוק- https://www.facebook.com/merav.melamed.5

עדכונים:

פוסטים: 238

החל מינואר 2013

זה לא פוסט פוליטי. בלי ימין או שמאל. כניסה קרקעית או אווירית. אין כאן גיבורים גדולים, צודקים או מנצחים. אל תצפו ממני להיות עורף חזק. זה חרא של תפקיד.

12/07/2014

ארבע לפנות בוקר. אני מתעוררת בבהלה באמצע חופשה בים המלח. המיטה רועדת בחוזקה במשך מספר דקות רצופות. נכנסת לאינטרנט לבדוק מה הייתה עוצמת רעידת האדמה ולא רואה שום אזכור לנושא. שוב החרדה? שוב הכל היה בראש שלי?

עד היום איני זוכרת כמה זמן נמשכה מלחמת לבנון השנייה. בחוויה שלי היא נפרסה לפחות על פני שנה שלמה. גרתי אז בחיפה וכל משפחתי בכרמיאל. ספגתי טילים מכל כיון, אזעקות ללא הפסקה. פחדתי להיכנס להתקלח, התעוררתי מסיוטים בלילה (מי הצליח לישון בכלל) כל רעש הכי קטן הקפיץ אותי. הייתי היסטרית, מבוהלת מפוחדת. כאבי בטן ליוו אותי מיום המלחמה ועד עצם היום הזה. “המתנה שקיבלתי מהמלחמה” ככה אני קוראת להם.

עורף חזק. זה הסלוגן החדש של המלחמות שלנו. תמשיכו להיות עורף חזק. כל הכבוד לכם שאתם עורף חזק. אסור לפחד כלל. שדרו עסקים כרגיל. המשיכו בשגרת חייכם.

זה לא פוסט פוליטי. בלי ימין או שמאל. כניסה קרקעית או אווירית. אין כאן גיבורים גדולים, צודקים או מנצחים. רק הרבה מאד חששות ופחדים, זה הכל. למה אף אחד לא מדבר על זה? על התקפי החרדה והסיוטים בלילה? על היובש בפה והדופק המהיר?

אל תצפו ממני להיות עורף חזק. זה חרא של תפקיד. איך בכלל אפשר להיות עורף חזק לנוכח חדשות מפלצתיות בלתי מסוננות שמומטרות עלינו 24/7 מכל ערוץ אפשרי?

מהרגע שהתחיל המבצע הזה אני שומעת אזעקות בתוך הראש למרות שהן טרם הגיעו לצפון. אני דרוכה בכוננות שיא. מפחדת לצאת  כי מה יהיה אם דווקא אז זה יגיע ויתפוס אותי לא מוכנה?

אני לא חושבת שהפחד שלי צריך לעצור את המבצע הזה. לחלוטין לא. כן, לטוב או לרע זו המציאות במדינה הקטנה שלנו. אף אחד לא אוהב מלחמות אבל הן קורות בכל זאת. זמן מלחמה הוא לחלוטין לא זמן שגרה. צלקות נשארות פצעים פתוחים מדממים.

לא יכולה להמשיך כרגיל כי אני מתה מפחד. ומותר לי.

shutterstock_147711227_640x426

 

צילום- shutterstock

עוד מהבלוג של מירב מלמד

תצוגה מקדימה

כי הביקוש לאהבה לא מסתיים אף פעם

שלוש מאות ניסיונות התקשרות במשך שלושים דקות רצופות נדרשו לי רק בכדי לקבל מענה אנושי במשרדי זאפה, להשאיר שם וטלפון ולקוות לטוב. שלוש שעות נסיעה במגוון כלי תחבורה שונים ומגוונים מהצפון הירוק למרכז הרחוק, המתנה מייגעת...

תצוגה מקדימה

עוגת מוס נהדרת בשלושה צבעים

העוגה הבאה הפכה להיות עוגת ימי הולדת אצלנו במשפחה. אין אחד שלא אוהב אותה ומשבח את טעמה הנפלא! בניגוד לעוגות דומות, כאן הבסיס...

תצוגה מקדימה

עוגת סולת תפוז וקוקוס - כוס אחת וקערה אחת

ללא ספק, העוגה הכי קלה שהכנתי עד היום. כוס אחת וקערה אחת- אלו הכלים שתצטרכו לשטוף אחריה (טוב אז גם מרית אחת, אבל שאר הכלים שמונחים בכיור שלכם, כבר לא מהסיפור הזה זה בטוח) עוגה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה