הבלוג של מירב מלמד

הבלוג של מירב

אוהבת לאפות, מתה על מתוקים וחייבת לכתוב. עקבו אחרי גם בפייסבוק- https://www.facebook.com/merav.melamed.5

עדכונים:

פוסטים: 238

החל מינואר 2013

מישהו יחדור אל תוך בטנך, ישאב כמה סודות לביופסיה רק כדי לומר לך אחר כך שאין כל בעיה מיוחדת, מלבד זו שקיימת, ואיתה אין יותר מידי מה לעשות, רק ללמוד לחיות.

23/11/2013

אל תשמרי בבטן, זה לא בריא.

לקח לי די הרבה זמן להבין את משמעות ההמלצה הזו. הבטן, כך מסתבר, אחד האיברים היותר רגישים בגופינו. יש לה נטייה לאגור הכל פנימה, להתכנס, ולהתרחב ביחס ישיר ומקביל לכמות הפריטים המזוהמים שמאוכלסים בתוכה. הבטן, יש לה עשרות סוגי כאבים מקוטלגים לפי אופי. כאב של חרדה וכאב של התרגשות. כאב של פחד וכאב של בדידות. כאב של פרידה וכאב של ביחד. כאב של עומס וכאב של לחץ. כאב של לפני וכאב של אחרי. אנחנו הנשים, במיוחד אנחנו, כל כך מתורגלות ומיומנות לזהות את סוג הכאב עוד לפני שהתחיל. יודעות מאיזה להילחץ יותר ועם איזה להמשיך לחיות.

אל תשמרי בבטן, זה לא בריא.

הבטן שלי, כבר לא כל כך קטנה, התרחבה וגדלה בכדי להכיל את כל מה שאני מכניסה לתוכה. את הכעסים והעלבונות שאני סופגת מאנשים שלא ראויים לי, את החרדות והפחדים שאני חיה לצידם בזוגיות יציבה וחסינה, את הבלבול האינסופי שלא נגמר גם כשאני ממש מנסה. הבטן שלי, כבר לא כל כך קטנה, התרחבה וגדלה לנוכח כמויות הפחמימות הפשוטות שנועדו להרגיע מצבים מורכבים. לנוכח המתוקים שנועדו לצבוע רגעים מרים. הבטן שלי, לתוכה הכל מתנקז, אין לה יכולת להתנגד. היא מלאה, לעזאזל היא כל כך מלאה עד שנדמה כי בכל רגע תישפך. זה לא מה שקורה בדרך כלל עם כדים מלאים?

אל תשמרי בבטן, זה לא בריא.

תצעקי, תשברי, תצרחי, תעליבי, תפגעי, תרביצי חזרה, תילחמי, תשנאי, תקללי, רק אל תשמרי בבטן, זה לא בריא. אל תפחדי, פשוט תעשי. תאטמי אוזנייך, עצמי עינייך, תברחי. רוצי למקום מסתור, התחבאי והמתיני בסבלנות עד שיגיע המוצא. תחתכי את הכאב הדוקר הזה שמסרב בכל תוקף להתפנות, תשכחי. פשוט תשכחי. למדי לשכוח, אין לך ברירה אחרת. קחי מסננת גדולה, ענקית ממש, תתחילי לסנן. את לא פח זבל! לימדי לירוק! כן כן לירוק! הפעולה הדוחה הזו, לימדי לעשות אותה.

אל תשמרי בבטן, זה לא בריא.

אחר כך יעברו השנים ועד שסוף כל סוף תסכימי לבצע את הבדיקה הנוראית ההיא, נו זו עם הצינור מהפה עד למטה, תלכי לבדך אל בית החולים, בלי מלווה, בלי הרדמה, רק את ובעלי החלוקים הלבנים. תשכבי על המיטה, שתי אחיות ילטפו את פנייך וינסו להרגיע ולנחם מעט, מחסום יוכנס אל פיך ודרכו יוחדר הצינור, “אני רואה שיש לך כמה טיפולי שיניים רציניים לעשות” יביט הרופא אל עבר המסך וינסה להתבדח מעט, ורק אצלך, שתי דמעות שקופות יזלגו, הפעם לא מפחד, אלא מתחושת הקרבה, שלושה אנשים יהיו  איתך בחדר, ידאגו, יחזיקו, ישמרו, ואת סוף סוף תוכלי להרפות. מישהו יחדור אל תוך בטנך, ישאב כמה סודות לביופסיה רק כדי לומר לך אחר כך שאין כל בעיה מיוחדת, מלבד זו שקיימת, ואיתה אין יותר מידי מה לעשות, רק ללמוד לחיות.

אל תשמרי בבטן, זה לא בריא.

אני צריכה לבקש ממנה סליחה. סליחה מהבטן. סליחה על כל יום שאני מעמיסה. סליחה שנזכרתי מאוחר מידי, סליחה שגם כיום שלמדתי לצעוק ולרקוע חזק ברגליי, זה לא עוזר. הסודות הכבדים נמצאים בתחתית, הזיכרונות שלא מרפים טמונים בקרקעית. הכל מזוהם, הכל שורף, הכל צף והכל שוקע באותה הנשימה. אני רוצה לתקן, אני רוצה לשנות. אני רוצה להתרוקן, רוצה להרפות, ומעל להכל אני רוצה חיבוק. חיבוק אחד ארוך ליום או שנתיים.

אהבתם את הפוסט? רוצים לא לפספס פוסטים נוספים של ‘הבלוג של מירב’?
לחצו על כפתור ה- עקבו אחרי - למעלה משמאל – הכניסו את כתובת המייל שלכם
ותקבלו הודעה למייל בכל פעם שאפרסם משהו חדש.

עוד מהבלוג של מירב מלמד

תצוגה מקדימה

כי הביקוש לאהבה לא מסתיים אף פעם

שלוש מאות ניסיונות התקשרות במשך שלושים דקות רצופות נדרשו לי רק בכדי לקבל מענה אנושי במשרדי זאפה, להשאיר שם וטלפון ולקוות לטוב. שלוש שעות נסיעה במגוון כלי תחבורה שונים ומגוונים מהצפון הירוק למרכז הרחוק, המתנה מייגעת...

תצוגה מקדימה

עוגת מוס נהדרת בשלושה צבעים

העוגה הבאה הפכה להיות עוגת ימי הולדת אצלנו במשפחה. אין אחד שלא אוהב אותה ומשבח את טעמה הנפלא! בניגוד לעוגות דומות, כאן הבסיס...

תצוגה מקדימה

עוגת סולת תפוז וקוקוס - כוס אחת וקערה אחת

ללא ספק, העוגה הכי קלה שהכנתי עד היום. כוס אחת וקערה אחת- אלו הכלים שתצטרכו לשטוף אחריה (טוב אז גם מרית אחת, אבל שאר הכלים שמונחים בכיור שלכם, כבר לא מהסיפור הזה זה בטוח) עוגה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה