הבלוג של מירב מלמד

הבלוג של מירב

אוהבת לאפות, מתה על מתוקים וחייבת לכתוב. עקבו אחרי גם בפייסבוק- https://www.facebook.com/merav.melamed.5

עדכונים:

פוסטים: 238

החל מינואר 2013

משהו קצת מבלבל אותי.. אתם לא מחפשים את הקול הבא של ישראל? את הכי מוכשר? הכי מרגש? הכי טוב? כי לי דווקא נראה שאלו ש”טובים מידי”- אין להם, כך מסתבר, מקום בתכנית.

17/01/2013

לטובת כל מי שלא מכיר, THE VOICE ישראל, תכנית ריאלטי בה מחפשים את “הקול הבא של ישראל”, כאשר בשונה מתכניות אחרות, כאן המנטורים (השופטים) לא רואים את המתמודד בשלב האודישן שלו, ולכן בוחרים אותו רק על סמך קולו ולא מראהו החיצוני.

התוכנית כוללת חמישה שלבים:

  1. שלב “המבחן העיוור” – בשלב זה יוצרים המנטורים את הנבחרת שלהם, והוא שלב האודישנים. המנטורים יושבים כשגבם אל המתמודדים והם לא יכולים לראות אותם. במידה והמנטור רוצה לצרף את “הקול” לנבחרת שלו, הוא לוחץ על כפתור שמסובב אותו אל המתמודד (בו זמנית נדלקת הכתובת “I WANT YOU” מתחת לכסאו). כל לחיצה על הכפתור היא התחייבות; לא ניתן לבטל את הבקשה לצירוף המתמודד לנבחרת. כאשר רק מנטור אחד הסתובב, עובר המתמודד אוטומטית לנבחרת שלו. כאשר יותר ממנטור אחד הסתובב, עובר הכוח אל המתמודדים, שבוחרים את המנטור שלהם לפי רצונם מתוך המנטורים שהסתובבו. כל נבחרת של מנטור מונה ארבעה עשר מתמודדים שאותם הוא רוצה לאמן.
  2. שלב “הדו-קרב” – בשלב זה מתחרים המתמודדים ראש בראש אחד נגד השני. כל זוג מתמודדים מנבחרת של מנטור מבצעים שיר אחד זהה, במופע פירוטכני על הבמה (שמעוצבת לכבוד שלב זה בצורת זירה). לבסוף, המנטור בוחר מי מהמתמודדים ממשיך לשלב הבא.
  3. שלב “ההופעות החיות” – המתמודדים שעלו לשלב זה, שרים על הבמה מול קהל בשידור חי, כשהצופים בבית הם אלה שקובעים את המועמדים להדחה והמנטורים מחליטים מי יעלה לשלב הבא.
  4. שלב “חצי הגמר” – המתמודדים שעלו לשלב מתקדם זה, שרים גם הפעם מול קהל בשידור חי בטלוויזיה, אלא שהפעם גם הצופים בבית וגם המנטורים יחד מחליטים וקובעים מי יעלה לשלב הגמר ומי לא.
  5. שלב “הגמר” – אל שלב הגמר מגיעים ארבעה מתמודדים – אחד מכל מנטור, המתחרים ביניהם על הזכייה בתוכנית.

עד כאן הכל טוב, יפה, נפלא ומרגש!

אבל אני חייבת לציין שאתמול (וזו לא הייתה הפעם הראשונה) קצת הלכתי לאיבוד בשלב הדו קרב של מאי כהן נגד אמיר דרזי מהנבחרת של אביב גפן. אמיר יותר מנוסה, מקצועי, שר יותר טוב או בלשונו של אביב למאי- “אין לך סיכוי מולו”, ובכל זאת אביב החליט לבחור את מאי. אותו הסיפור בשנה שעברה כשאביב החליט להיפרד מגיא ויהל המעולים שאגב הוציאו שיר חדש ממש עכשיו- להציל אותי ושלומי שבת שהחליט שמאור תיתון מספיק טוב ולא זקוק לו.

משהו קצת מבלבל אותי.. אתם לא מחפשים את הקול הבא של ישראל? את הכי מוכשר? הכי מרגש? הכי טוב? כי לי דווקא נראה שאלו ש”טובים מידי”- אין להם, כך מסתבר, מקום בתכנית. אולי זו מחשבה נכונה ויפה לקדם דווקא את הבוסריים יותר שכביכול זקוקים יותר למנטורים, אבל רק חבל שכללים בלתי כתובים אלו לא מדוברים וברורים לכל המתמודדים המעולים שמגיעים, נותנים ביצועים מעולים ונשלכים הבייתה רק כי המנטור מרגיש שאין לו ממש “מה לעשות איתם” כי הם טובים מידי, מוכנים מידי, בשלים מידי.

אולי צריך לשנות את שם התכנית ואולי את חוקי המשחק, כך או כך עדיין חבל לי שאנשים מוכשרים כל כך נאלצים לשלם מחיר גבוה על ה”כל כך” הזה שלהם.

חומר למחשבה….

עוד מהבלוג של מירב מלמד

תצוגה מקדימה

כי הביקוש לאהבה לא מסתיים אף פעם

שלוש מאות ניסיונות התקשרות במשך שלושים דקות רצופות נדרשו לי רק בכדי לקבל מענה אנושי במשרדי זאפה, להשאיר שם וטלפון ולקוות לטוב. שלוש שעות נסיעה במגוון כלי תחבורה שונים ומגוונים מהצפון הירוק למרכז הרחוק, המתנה מייגעת...

תצוגה מקדימה

עוגת מוס נהדרת בשלושה צבעים

העוגה הבאה הפכה להיות עוגת ימי הולדת אצלנו במשפחה. אין אחד שלא אוהב אותה ומשבח את טעמה הנפלא! בניגוד לעוגות דומות, כאן הבסיס...

תצוגה מקדימה

עוגת סולת תפוז וקוקוס - כוס אחת וקערה אחת

ללא ספק, העוגה הכי קלה שהכנתי עד היום. כוס אחת וקערה אחת- אלו הכלים שתצטרכו לשטוף אחריה (טוב אז גם מרית אחת, אבל שאר הכלים שמונחים בכיור שלכם, כבר לא מהסיפור הזה זה בטוח) עוגה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה