הבלוג של מירב גת

מירב גת

אין מקום רחוק מידי...

עדכונים:

פוסטים: 144

החל מנובמבר 2014

הבית שאהבתי הוא מכתב אהבה לבעל מת ולפריז הישנה, ​​לפני שהקיסר נפוליאון והברון האוסמן השלימו את מאמצי המודרניזציה המסיבית שלהם בעיר פריז  ב -1860.
מהמרתף של הבית הריק שלה כותבת 
האלמנה רוז בזלת וידוי ארוך על החינוך, נישואין, ילדים, חברויות והטרגדיות שלה. ביתה של רוז מתוכנן להריסה והיא מסרבת לעזוב.

“הבית שאהבתי” סיקרן אותי.
אהבתי מאוד את “המפתח של שרה”.
זהו ספר שונה מהמפתח של שרה. אין הספר עוסק בסיפורה של ממשלת צרפת השולחת אזרחים יהודים למחנות השמדה גרמנים במלחמת העולם השנייה, אלא במצוקה הנגרמת על ידי הפקעת בתים ונכסים כחלק משיפוץ מסיבי של העיר פריז בתקופת שלטונו של קיסר נפוליאון שלישי.

זהו ספר על שכונה פריסאית, אישה ובית, אבל זה לא רק בית, זה בית בעל היסטוריה. בית בו חוו אהבה ושמחה מחד מוות וטרגדיה מנגד.
בית שהוקם ב -1715 ודורות של משפחת בזלה גרו וגדלו בו.
רוז בזלה, בת קרוב ל – 60, מספרת כי 
“הפעם הראשונה שכף רגלי דרכה בבית הזה היתה כדי לקנות פרחים… זה היה לפני קרוב לארבעים שנה. הייתי בת תשע עשרה…”

רוז ובעלה ארמנד בזלה חיו חיים שקטים. לאחר מותו, היא מנהלת מערכות יחסים עם שכניה, שוכריה ועובדיה. לאורך הסיפור ישנם הבזקים של העיר פריז באותה תקופה ושל חיי הקהילה הקטנה והאינטימית באותה שכונה. 

רוז נחושה בדעתה שלא לעזוב את ביתה ולהתמודד עם הפסד הדבר היחיד שנותר לה.
במקביל 
היא מתאבלת על המוות האיטי של העיר האהובה שלה, פריז. רצון הקיסר והמושל להופכה לעיר מודרנית מביא להחרבת שכונות ובתים ולמחיקת היסטוריה במחיר של אובדן קהילה.

אהבתי

בהוצאת כנרת זמורה ביתן
יולי 2015

קראתי דרך אינדיבוק

עוד מהבלוג של מירב גת

תצוגה מקדימה

אליזבת איננה מאת אמה הילי

זהו רומן מתח מסקרן הכתוב בצורה אמיתית, נוגעת ויפה שלא ניתן להניחו מהיד. זהו סיפור על אישה זקנה ושמה מוד, שזכרונה נמוג לאט. היא מחפשת אחר חברתה הטובה אליזבת. לאן היא נעלמה? האם היא תמצא אותה? במי היא יכולה לבטוח? מוד הינה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

המלכה היחפה מאת אידלפונסו פלקונס

המלכה היחפה זהו סיפור המחבר בין שתי נשים יחפות, שתיהן מלכות, כל אחת בדרכה. האחת צוענייה גאה שלא תסכים לשים נעליים, גם אם אלו נעלי זהב להופעה מרהיבה, למול מאות מעריצים הבאים לשמוע אותה שרה. השנייה היא משרתת שחורה שיצאה...

תצוגה מקדימה

יום האישה הבינלאומי 2015 - נשים בוחרות להשפיע

רשמים מכנס בנושא נשים, בחירות ופוליטיקה. מרכז נא לגעת, יפו. סייעו בארגון, נכחו, שמעו, תהו, חשבו וכתבו, חברות קבוצת המנהיגות של ויצ"ו תל אביב : מירב גת, יסמין כהן, גיל מרטנס.   יום האשה 2015. תשעה ימים לפני ש(שוב) יתרחשו הבחירות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה